dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 567 z 652
Pokaż wyniki od 11.321 do 11.340 z 13036
  1. #11321
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    A samochody są ok?
    Nie są! Ale samochody nie mają jeszcze masowej alternatywy. Piec gazowy możesz kupić w "biedronce".

  2. #11322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie są! Ale samochody nie mają jeszcze masowej alternatywy. Piec gazowy możesz kupić w "biedronce".
    A ty możesz zacząć gadać coś z sensem? jak tu oszczedzic pieniądze?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #11323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna i dają radę.
    Czymkolwiek innym tylko nie paliwem stałym. Generuje nam to POŁOWĘ smogu w tym kraju.
    No gazem najlepiej chociaż go nie wymieniłeś.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Elektrownie wiatrowe.
    Elektrownie wodne.
    Elektrownie fotowoltaiczne.
    Elektrownie jądrowe.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #11324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie są! Ale samochody nie mają jeszcze masowej alternatywy. Piec gazowy możesz kupić w "biedronce".
    Gazowy?
    Lepiej zainteresuj się tematem O3. Poczekaj jeszcze ze dwa trzy lata i sam zobaczysz.

    Ależ są alternatywy dla samochodu. Np. elektryk, transport publiczny Używasz ?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #11325
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Tu się różnimy. Swoje zdania znamy.
    Ale jak już likwidujemy "fanaberię" posiadania kominka to należy też zlikwidować fanaberię posiadania samochodu osobowego z silnikiem większym niż te 2,5-3 litry. Quady też trzeba zlikwidować. Należałoby rozważyć likwidację grilla i ogniska.
    Jeśli to ognisko ma się jarać i dymi każdego dnia, bo człek ma taki kaprys, to jak najbardziej. Liści też już nie mogę palić w ogrodzie. A co to, nie da się zbudować spalarki do liści która jes spala najlepiej jak się da? Zakazali i jakoś ludzie żyją. Papierosów w miejsach puublicznych też zakazali. A co to nie da się "nie dmuchać" na innych? Albo niech se inni założą maskę. Jak pisałem wielokrotnie, nie mam NIC przeciwko temu co se kto w salonie postawi. Ale, że jego fanaberie dzień w dzień mnie truje, to już co inszego. I ta fanaberia sąsiada truje mnie bardziej niż Bełchatów. Truje mnie bardziej niż droga sybkiego ruchu która mam 2km dalej.



    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czyli zakazać totalnie, bo rozwiązanie wymuszające jakość wkładów, paliwa, sposobów palenia jest trudniejszy.
    Czasem trzeba się napocić nad trudniejszym rozwiązaniem, ale warto.
    Tak. Zakazac totlanie. Uzmysłów sobie, ile sukcesów mamy w tym kraju z trąbienia i edukowania żeby nie jeździć po pijanemu samochodem.....
    Myślę, że te sukcesy to kilka tysięcy zgonów rocznie. NIE wyedukujesz ludzi.

    Cytat Napisał giman;7860292
    Poważnie próbowałem wygooglać, ale nie znalazłem.
    Było coś takiego - [url
    https://www.semanticscholar.org/paper/Mapping-ambient-concentrations-of-benzo(a)pyrene-in-Guerreiro-Hor%C3%A1lek/4e81865758680c0b73d17acf04d49a747eb66c89/figure/12[/url]
    No to taka mapka. Nie widzisz w skandynawii punktowo zapalonych miejsc? To właśnie kominki "świecą". W finlandii każdy dom musi mieć saune opalan drewnem. Widzisz takie punkty w niemczech czy francji, gdzie takich tradycji kominkowych nie ma? Czy może sugerujesz że to prze kopciuchy finlandia tak świeci?
    Dawno temu tu cytowałem opracowanie z uniwerytetu gdzieś w norwegii. Przekaz był jasny: największy negatywny wpływ na jakość powietrza mają: samochody i kominki. Mimo taniego prądu którym większość się ogrzewa. Kominki ino rekreacyjny dodatek.

    Badzo też łądnie widać jak daleko nasz syf do niemca zalatuje.


    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jest też mapa w czasie rzeczywistym - https://waqi.info/pl/#/c/51.361/14.107/5z
    Co prawda nie ma konkretnie beznoapirenu, ale jest np. PM2,5.
    Skandynawia czysta, brudna jest Polska, Czechy, Słowacja, północne Włochy, Francja też tak średnio.
    Tak. Jezdzimy syfiastymi samochodami. Ostatnie dni są niegrzewcze jeszcze. Jak się nałożą stare samochody i ogrzewanie, to mamy pekin.

  6. #11326
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A ty możesz zacząć gadać coś z sensem? jak tu oszczedzic pieniądze?
    Po co Ci oszczędzać pieniądze? Jak się świat skończy będą warte tyle co NIC.

  7. #11327
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Gazowy?
    Lepiej zainteresuj się tematem O3. Poczekaj jeszcze ze dwa trzy lata i sam zobaczysz.

    Ależ są alternatywy dla samochodu. Np. elektryk, transport publiczny Używasz ?
    Ooo, teraz odwracamy kota ozonem.
    NIe mam alternatywy. NIe dociera do mnie transport publiczny. Ale dociera do mnie syf od sąsiadów, którzy użyją ja Ty każdego idiotycznego argumentu, żeby usankcjonować swoje trucie dla zaspokojenia prymitywnej potrzeby patrzenia na ogień bądź oszczędzenia paru groszy na większy telewizor czy większy samochód.

  8. #11328
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Taka ciekawostka z XXI wieku.
    Przy sąsieniej ulicy powstał dom. Na oko, to tak z 500m2. Ze dwa tygodnie temu zwieziono "opał". Nie wróc, to dla robienia klimatu, rekreacyjnie tylko!! Drewno by się pewne w moim garazu nie zmiescioło. Palet nie liczyłem.
    To jakbym do eleganckiego mercedesa w dziurawych skaperpetkach wsiadał. Ja bym się osobiście wstydził.

    Druga ciekawostkę muszę w końcu stanąć i Wam sfotografować. W sasiedniej miejscowości jest firma, kominki sprzedajją i montują. Jak się robi chłodniej z kominka.....słup dymu. Profesjonaliści!! Kto jak kto ale specjaliści od kominków powinni wiedzieć jak "dobrze, z klasą i czysto palić".?

  9. #11329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ooo, teraz odwracamy kota ozonem.
    NIe mam alternatywy. NIe dociera do mnie transport publiczny. Ale dociera do mnie syf od sąsiadów, którzy użyją ja Ty każdego idiotycznego argumentu, żeby usankcjonować swoje trucie dla zaspokojenia prymitywnej potrzeby patrzenia na ogień bądź oszczędzenia paru groszy na większy telewizor czy większy samochód.
    Jakiego kota? Co Ty bredzisz. Chłopie to za chwilę będzie realny problem w takich miastach jak Wrocław czy Kraków. Zainteresuje się trochę. Tam nawet biomasy nie spalisz. Ty nie trujesz. Nie potrzebuje większego auta. Jedno mi wystarczy. Tym bardziej telewizora. Zresztą przecież gaz jest tani to po co miałbym spalać "drogi" pellet (to też paliwo stałe)?

    Nie masz publicznego to kup dwa elektryki.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #11330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jakiego kota? Co Ty bredzisz. Chłopie to za chwilę będzie realny problem w takich miastach jak Wrocław czy Kraków. Zainteresuje się trochę. Tam nawet biomasy nie spalisz. Ty nie trujesz. Nie potrzebuje większego auta. Jedno mi wystarczy. Tym bardziej telewizora. Zresztą przecież gaz jest tani to po co miałbym spalać "drogi" pellet (to też paliwo stałe)?

    Nie masz publicznego to kup dwa elektryki.
    Ja nic nie bredze. W przeciwieństwie do niektórych. Pokazuję palcem urządzenia które najbardziej nas trują, które łatwo można wymienić na lepsze. Co pokazał KRaków wymieniając kilkanascie tysięcy pieców węglowych w kilka lat.

    Pellet to paliwo stałe, najlepsze z paliw stałych. Piece automatyczne, kotrola spalania. To chyba nawet lepiej niż olej wychodzi. Ale znowu. Jakbyśmy wszystkie drzewa wycieli to nam peletu na rok styknie. Żadne roziwązanie.

    Kupie se elektryka. Spokojna Twoja. Kupiłem se pompę ciepła, kupiłem se PV, kupie elektryka. W przeciwieństwie to kominkowych trucicieli, którzy tylko innym potrafią wytykać że elektryka nie mam, a syf to nie oni tylko kopicuchy.

  11. #11331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ja nic nie bredze. W przeciwieństwie do niektórych. Pokazuję palcem urządzenia które najbardziej nas trują, które łatwo można wymienić na lepsze. Co pokazał KRaków wymieniając kilkanascie tysięcy pieców węglowych w kilka lat.

    Pellet to paliwo stałe, najlepsze z paliw stałych. Piece automatyczne, kotrola spalania. To chyba nawet lepiej niż olej wychodzi. Ale znowu. Jakbyśmy wszystkie drzewa wycieli to nam peletu na rok styknie. Żadne roziwązanie.

    Kupie se elektryka. Spokojna Twoja. Kupiłem se pompę ciepła, kupiłem se PV, kupie elektryka. W przeciwieństwie to kominkowych trucicieli, którzy tylko innym potrafią wytykać że elektryka nie mam, a syf to nie oni tylko kopicuchy.
    W tym Krakowie, który tak wychwalałeś pelletu nie spalisz. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Poczytaj co to biomasa. Drzew na osiem laty by wystarczyło. Nie pisze, żeby tym ogrzewać tylko. No ale skoro tak to zakładamy, że nie spalamy paliw stałych, biomasy też, tak jak to w tym Krakowie, który uwielbiasz i stawiasz za wzór. Policz ile innych paliw nam potrzeba i skąd je brać?

    Aha. Tak informacyjnie dla Ciebie. PV mam na dachu (nie tylko) zanim wiedziałeś co to jest. Używki od złomiarza. Solary cieciowe też . Bufory. "Łapie co się da".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #11332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Po co Ci oszczędzać pieniądze? Jak się świat skończy będą warte tyle co NIC.
    im więcej pieniędzy zaoszczedze tym lepiej się na jego koniec przygotuje
    To co masz coś mądrego w tej tematyce ............???
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #11333
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Taka ciekawostka z XXI wieku.
    Przy sąsieniej ulicy powstał dom. Na oko, to tak z 500m2. Ze dwa tygodnie temu zwieziono "opał". Nie wróc, to dla robienia klimatu, rekreacyjnie tylko!! Drewno by się pewne w moim garazu nie zmiescioło. Palet nie liczyłem.
    To jakbym do eleganckiego mercedesa w dziurawych skaperpetkach wsiadał. Ja bym się osobiście wstydził.

    Druga ciekawostkę muszę w końcu stanąć i Wam sfotografować. W sasiedniej miejscowości jest firma, kominki sprzedajją i montują. Jak się robi chłodniej z kominka.....słup dymu. Profesjonaliści!! Kto jak kto ale specjaliści od kominków powinni wiedzieć jak "dobrze, z klasą i czysto palić".?
    A co to za wstyd ja chodzę w skarpetach dopóki wszystkie palce nie wyjdą. A potem jest golfik dla pieska hahaha Ale muszę się przyznać poczułem się jak magnat energetyczny dzisiaj włączyłem klimę w drogim prądzie aby sobie potestować
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #11334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna i dają radę.
    Masz jakieś dane potwierdzające tę tezę?

    Taka statystyka



    To całkowite zużycie energii w gospodarstwach domowych - nie tylko na ogrzewanie.
    Jak widać % biopaliwa stałego do całości zużycia energii w gospodarstwach domowych wynosi:
    Austria 23,3%
    Polska 13,14%

  15. #11335
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Co ty gadasz, że liści nie palą.
    Palą liście na potęgę, kopcą na potęgę na jesień i na wiosne 80% smogu to zdymianie liści i inne badyla.

  16. #11336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz jakieś dane potwierdzające tę tezę?

    Taka statystyka



    To całkowite zużycie energii w gospodarstwach domowych - nie tylko na ogrzewanie.
    Jak widać % biopaliwa stałego do całości zużycia energii w gospodarstwach domowych wynosi:
    Austria 23,3%
    Polska 13,14%
    Czy z powyższego należy wyciągnąć wniosek, że ok. 1/4 domów i mieszkań w Austrii jest ogrzewanych biopaliwami stałymi ?
    W domyśle: kominkami i piecami na pellet ?
    Tak to rozumiesz ?
    A w Polsce niewiele ponad 1/8 czyli 2x mniej?
    I ponieważ to jest ekologiczne i czyste spalanie i jest to OZE to należy dążyć do zwiększenia tego udziału do min. 1/4 ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #11337
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Tak.
    Ale najlepsze są opony
    .

  18. #11338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy z powyższego należy wyciągnąć wniosek
    Powyższe dowodzi, że teza "Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna" jest nieprawdziwa.

  19. #11339
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Cała Europa daje rade nie używać wungla i drewna i dają radę.
    Czymkolwiek innym tylko nie paliwem stałym. Generuje nam to POŁOWĘ smogu w tym kraju.


    Czyżby ? To w jakim celu kraje takie jak Norwegia dotują wymianę kominków , starych wkładów które nie spełniają norm na 2023 rok, na najnowsze stalowo szamotowe których emisja jest 50% tego co wymaga norma Ekoprojekt ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia  2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	436030  
    Darek B

  20. #11340
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak wogóle górny kopciuch jakim jest może spełniać ekoprojekt to jest spisek.

Strona 567 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony