dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 640 z 652
Pokaż wyniki od 12.781 do 12.800 z 13036
  1. #12781
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Bo masz dziurawy dom - to już ustaliliśmy.
    Nic takiego nie ustaliśmy.
    Ja z tobą nic w ogóle nie ustaliłem, bo z racji twojej "kultury osobistej" i tendencji do agresji słownej ograniczyłem wymianę wpisów do minimum. Ale ignorować nie ma potrzeby, więc jak mnie najdzie to czasem odpiszę.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #12782

    Domyślnie

    Wpompowanie kilku kWh energii w dom bez jego przegrzewania oznacza jedno - dziurawy dom. I nie mamy tu o czym z tobą rozmawiać - dla mnie fizyka jest wykładnią, a nie twoje odczucia.

    Ps. nie wiem o co ci chodzi z tą "kulturą osobistą" - nigdzie nikogo nie obraziłem, przynajmniej na tym forum.
    Mylisz mnie z kimś
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #12783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    I nie mamy tu o czym z tobą rozmawiać - dla mnie fizyka jest wykładnią, a nie twoje odczucia.
    Zgadzamy się w tym nierozmawianiu. Jednak muszę korygować nieprawdę dla postronnych czytelników zastanawiających się robić czy nie robić.
    To nie są odczucia tylko wskazania termometru. Dziurawość nie wiem jak określasz ale u mnie wszystkie przegrody i stolarka spełniają WT2021.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #12784

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Wpompowanie kilku kWh energii w dom bez jego przegrzewania oznacza jedno - dziurawy dom. I nie mamy tu o czym z tobą rozmawiać - dla mnie fizyka jest wykładnią, a nie twoje odczucia.
    mam takie samo zdanie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #12785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post

    Ps. nie wiem o co ci chodzi z tą "kulturą osobistą" - nigdzie nikogo nie obraziłem, przynajmniej na tym forum.
    Mylisz mnie z kimś
    Pewnie jest wzrokowcem i pomylił osoby z uwagi na awatar
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #12786
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    .. Dziurawość nie wiem jak określasz ale u mnie wszystkie przegrody i stolarka spełniają WT2021.
    Akurat wymagania WT2021 dotyczace izolacyjnosci przegród nie są zbyt wygórowane. Kluczowym warunkiem jest Ep ktory wynika z Eu. Zastosowanie przegrod zgodnych z WT2021 na poziomie tych wymagan powoduje ze nie mozemy osiagnąc wymaganego Ep. Dosc powiedzec ze izolacyjnosc podłogi na gruncie zapewnia w wiekszosci przypadków ok 5-6 cm styropianu grafitowego o lambdzie 0,031.

  7. #12787
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Akurat wymagania WT2021 dotyczace izolacyjnosci przegród nie są zbyt wygórowane. Kluczowym warunkiem jest Ep ktory wynika z Eu.
    Już kiedyś dyskutowaliśmy o tym.
    Mnie interesują obiektywne parametry techniczne mojego domu a nie bzdury urzędnicze jakim jest Ep.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zastosowanie przegrod zgodnych z WT2021 na poziomie tych wymagan powoduje ze nie mozemy osiagnąc wymaganego Ep. Dosc powiedzec ze izolacyjnosc podłogi na gruncie zapewnia w wiekszosci przypadków ok 5-6 cm styropianu grafitowego o lambdzie 0,031.
    W podłodze mam 20cm styro, lamda 0,036.
    Część moich przegród spełnia NF40 a część WT2021.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #12788
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Większość tutejszych krzykaczy anty kominkowych ma pewnie Eu poniżej 20 kWh/m2.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #12789

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    ... Dziurawość nie wiem jak określasz ale u mnie wszystkie przegrody i stolarka spełniają WT2021...
    No akurat WT2021 szału nie robią.

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Większość tutejszych krzykaczy anty kominkowych ma pewnie Eu poniżej 20 kWh/m2.
    Wcale nie. Dokładnie 30, czyli jednak mogłoby być lepiej
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 31-03-2021 o 19:22
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #12790
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    No akurat WT2021 szału nie robią.
    Nie rozmawiamy o szale tylko o dziurowości. Jak pisałem część przegród spełnia WT2021 a część NF40.
    Dziurawy nie jest.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  11. #12791

    Domyślnie

    WT2021 to spełniają nawet dziurawce od deweloperów.
    Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że dałoby się zbudować taki dom z materiałów z marketów.

    Dobry wynik tak jak ktoś tu pisał to Eu poniżej 20.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #12792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    WT2021 to spełniają nawet dziurawce od deweloperów.
    Tylko ogrzewane peletem jeżeli ma WG. Nie ma szans na spełnienie wymogu EP przez dziurawca z WG grzanego czym innym, niż biomasą. Chyba, że hiper kreatywne świadectwo energetyczne będzie.
    Przy WM jest cień szansy (oczywiście nie przy grzaniu prądem z COP=1).

    EU na co+cw = 20 jest przy WM jak najbardziej osiągalne. Przy WG nie - wychodzi z 45+.
    Ale trzeba pamiętać, że trzeba dorzucić ze 20kWh/m2/r EU na CWU.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-04-2021 o 13:52

  13. #12793
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    WT2021 to spełniają nawet dziurawce od deweloperów.
    To nie jest dyskusja o warunkach technicznych.
    Nie czytasz co piszę, nie uważasz o czym dyskutujemy, trzeci raz powtarzasz WT2021 jak mantrę. To tylko dowód, że nie pomyliłem się co do ciebie i oceny twojego podejścia do ludzi i prowadzenia dyskusji.

    Nie dyskutujemy o domach prawie pasywnych czy super energooszczędnych. Dyskutujemy o przegrzewaniu się salonu od kominka oraz o tym (pogrubienia własne):
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Palenie w kominku albo podnosi masakrycznie temperaturę (w normalnym domu), albo jej nie podnosi (w domu wiadernym).
    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    że jeśli chcą mieć kominek to muszą mieć sp...ony dziurawy dom, bo jak go zbudują jak przystało na XXI w. to nie będą mogli go używać bo będą mieli saunę w domu.
    Większość moich przegród spełnia NF40, nie spełnia tylko ocieplenie stropu nad parterem (wg wymogu dachu) i dwa okna (te spełniają WT2021).
    Wentylacja jest mechaniczna, okna szczelnie na taśmach, itd. Jeżeli uważasz że taki dom nie jest normalny czy współczesny to faktycznie, chyba popełniłem błąd podejmując próbę rozmowy.

    PS
    Ep to bzdura, którą się tu nie zajmujemy.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #12794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ep to bzdura, którą się tu nie zajmujemy.
    EP to część WT. Nie ma lepszego rozwiązania problemu zbyt dużego EP niż kominek.
    Kominek jest ściśle powiązany z EP i tym sposobem rządzący nakłaniają nas do korzystanie z OZE.

  15. #12795

    Domyślnie

    Więc napiszę ci jeszcze raz to co sądzę o pomyśle urządzenia kotłowni w salonie: wpompowanie kilku kWh energii w dom bez jego przegrzewania oznacza jedno - dziurawy dom - bo praw fizyki nie da się oszukać.

    Bez odbioru.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #12796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Więc napiszę ci jeszcze raz to co sądzę o pomyśle urządzenia kotłowni w salonie: wpompowanie kilku kWh energii w dom bez jego przegrzewania oznacza jedno - dziurawy dom - bo praw fizyki nie da się oszukać.
    Mi coś takiego nie specjalnie odpowiada, ale da się wytrzymać. Za to żona przeszczęśliwa. A jak ona szczęśliwa, to ja też jestem zadowolony



    Tak wyglądało to na tle temperatury zewnętrznej:



    A tak wyglądał wsad który dokonał tego "zniszczenia":





    Czujnik był z 1,2m od kominka (oczywiście osłonięty przed promieniowaniem).

    Owszem. Praw fizyki nie oszukasz. A dlaczego działa trochę inaczej, niż Ci się wydaje masz wyjaśnione kilka stron wcześniej (to obraz jakieś 20 godzin po wygaszeniu kominka) i tutaj
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KominekPrzegrzewanie.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	454540   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KominekPrzegrzewanie2.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	40,4 KB
ID:	454541   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KominekPrzegrzewanieWsad.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	454542  

  17. #12797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    EP to część WT. Nie ma lepszego rozwiązania problemu zbyt dużego EP niż kominek.
    Jak budowałem dom to bez problemu spełniłem EP i moich myśli to nie zajmowało.
    Nadal uważam, ze analizując współczynniki obliczające Ep (poszczególnych paliw) to całość jest dość bzdurna.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #12798
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Owszem. Praw fizyki nie oszukasz.
    Po co cokolwiek oszukiwać. Ja je wykorzystuję, żeby mi nie przegrzewało
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #12799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Pierdzielicie pierdzielicie a ja mam nadzieje że jeszcze uda się jeden raz zapalić najlepiej w święta
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  20. #12800

    Smile Ogień górą.

    Dzień dobry,
    Chciałbym jedno sformułowanie dodać na próbę zamknięcia dyskusji czy budować kominki?
    Hasło ; "Żywy ogień" , to od zarania symbol ciepłego domu "domowego ogniska" wokół którego gromadzi się po pracy cała rodzina.
    I za tę jakość zawsze będę chciał mieć kominek w domu.
    A ile to umiłowanie ognia w chałupie kosztuje?
    Jak można na to sobie pozwolić z mniejszym lub większym wystrojem, to decyzja każdego z nas, indywidualna. Miłego
    Ciągle w poprawkach

Strona 640 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony