dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 2 z 652
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 13036
  1. #21

    Domyślnie

    Może mam mokry opał.
    Może źle rozpalałem
    Może mam zepsutą przepustnicę na dolocie przed kominkiem.
    Może źle ułożyłem brykiety,
    Może obłożenie cegłami szamotowymi powoduje w obecnej konfiguracji zmniejszenie ciagu
    Może mam źle wykonane doprowadzenie powietrza
    Wariantów jest wiele to nie musi być zły kominek.
    NIe zmienia to faktu, że... jak w pierwszym poście

  2. #22

    Domyślnie

    Do walorów kominka dodam jeszcze wyprowadzanie domu z równowagi cieplnej (pełną zimą) gdzie przy kominku temperatura w domu rośnie, gaz się wyłącza, po 10h w domu zimno a podłoga dopiero zaczyna się nagrzewać.

    Kominek jest dobry jak ktoś ma darmowy lub tani opał, nie chce ogrzewać całego domu gazem i powiedzmy na poczatku sezonu kominek mu zastępuje CO. No i jak lubi palić i zabawa z syfem nie jest problemem.

  3. #23

    Domyślnie

    Pisząc o kominku piszę nie tylko o samym wkładzie ale o całej otoczce. Nawet najlepszy wkład źle podłączony będzie jednym wielkim chłamem. Żeby było zadowolenie z kominka, cała instalacja musi być dobrze wykonana włącznie z tymi niuansami, które wymieniłeś.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Do walorów kominka dodam jeszcze wyprowadzanie domu z równowagi cieplnej (pełną zimą) gdzie przy kominku temperatura w domu rośnie, gaz się wyłącza, po 10h w domu zimno a podłoga dopiero zaczyna się nagrzewać.

    Kominek jest dobry jak ktoś ma darmowy lub tani opał, nie chce ogrzewać całego domu gazem i powiedzmy na poczatku sezonu kominek mu zastępuje CO. No i jak lubi palić i zabawa z syfem nie jest problemem.

    Zacznij od tego http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/
    Tez miałem taki kominek, ale to były inne czasy. No i umiałem w nim palić. Ty nadal nie umiesz. Teraz mam kominek zwany piecokominkiem, który zużywa 1/3 - 1/2 tego co tamten, a daje takie samo ciepło...Popiół wybiera się w takim raz na 2-6 tygodni! (Pozdrawiam Darka ))...To o czym piszesz, to faktycznie katastrofa....

  5. #25

    Domyślnie

    Oczywiście palę od góry.
    Być moze dlatego problem z rozpalaniem.
    Kominki powinny być wysokie i wąskie a nie takie jak teraz trendy - niskie i szerokie.
    Ważna jest stałopalność a im kominek szerszy tym ta jest krótsza.

    Ale pomijając moje problemy z paleniem w kominku (na ten temat smęcę w innym wątku) zdania o kominku raczej nie zmienię

  6. #26
    Banned
    StefanW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    541

    Domyślnie

    Adam626 - powinieneś dodać jeszcze jeden punkt do swoich narzekań:
    - mam chandrę albo okres przejściowy i muszę się gdzieś wypłakać.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Nie bede wpisywał modelu kominka bo
    1. Moje podejście do kominka ogolnie jest negatywne jaki by on nie był. Więc nie ma co rzutować na konkretnego producenta. Większość wad które opisałem dotyczy każdego kominka

    Kominek to syf i smród i tyle. Jest to niewspółczesne.


    No niestety, ale to opis TWOJEGO kominka.
    Ja palę w kominku ok 20 wieczorów w roku, popiół wybieram w połowie i po zakończeniu sezonu.
    Nie zadymiam domu podczas rozpalania. Zajmuje 1m2.


    Na pewno w rankingu pod tytułem "Co musi być w domu" nie lokuje się wysoko, ale jeszcze się na większość inwestycji łapie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-10-2016 o 09:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że czas nareszcie sobie powiedzieć wprost - tylko "błękitne paliwo". No i ewentualnie czysty, ekologiczny prąd. Nic nie kopci, wygodne itd.
    A jak ktoś zapyta skąd ten prąd się bierze i jeszcze coś bąknie, że przecież elektrownie na węgiel..., i że od gazu wzrasta CO2 w powietrzu, to nazywamy gościa faszystą i cześć.
    To nie dotyczy oczywiście Adama626, bo się po prostu pewnie wkurzył, ale boję się w tym i w przyszłym roku wysypu tego typu wątków zakładanych przez mniej lub bardziej wirtualne byty.
    Aż dojdzie go tego, że palenie drewnem to będzie wstyd i zajęcie dla marginesu społecznego.
    Jak obserwuję, jak się temu przeciwdziała, to mam poważne obawy.

    No i absolutnie niech nie wraca chemia i fizyka do szkół. Ludzie zaczną jeszcze myśleć i dopiero zacznie się bałagan.

    Jaka pogoda, taki nastrój.

  9. #29

    Domyślnie

    kominek z ekonomicznego punktu widzenia to w dzisiejszych energooszczędnych domach nietrafiony pomysł.po co montować kominek, jak za ogrzewanie płaci się kilkaset zł za sezon grzejąc prądem czy gazem? albo kiedy kWh z pompy ciepła kosztuje mniej niż z kominka?

    raczej jako mebel, jak ktoś lubi. niestety, dosyć drogi.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    kominek z ekonomicznego punktu widzenia to w dzisiejszych energooszczędnych domach nietrafiony pomysł.po co montować kominek, jak za ogrzewanie płaci się kilkaset zł za sezon grzejąc prądem czy gazem? albo kiedy kWh z pompy ciepła kosztuje mniej niż z kominka?

    raczej jako mebel, jak ktoś lubi. niestety, dosyć drogi.
    A jak ktoś nie ma energooszczędnego domu i płaci kilka tysięcy złotych za ogrzewanie gazem ?
    A jak ktoś lubi żywy ogień to pozostaje mu palić w kominku

  11. #31

    Domyślnie

    Nie zgadzam się z autorem tego postu. Można taniej, można mniejszy, nie smrodzący i być zadowolonym! Ja ze swojego jestem. Nie wszystko da sie przeliczyc na złotówki a smak domowej nalewki pitej przy kominku....bezcenny!

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_796 Zobacz post
    Aż dojdzie go tego, że palenie drewnem to będzie wstyd i zajęcie dla marginesu społecznego.
    Jak obserwuję, jak się temu przeciwdziała, to mam poważne obawy.

    No i absolutnie niech nie wraca chemia i fizyka do szkół. Ludzie zaczną jeszcze myśleć i dopiero zacznie się bałagan.

    Jaka pogoda, taki nastrój.
    I koniecznie należy zlikwidować matematykę. Po co umiejętności liczenia i logicznego myślenia ?
    Obniżyć wiek emerytalny i podwyższyć emerytury !!

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    O kurcze, właśnie go zabudowuję ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20161011_19_43_15_Pro.jpg
Wyświetleń:	2371
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	370002


    Ale tak myślę...jak przyjdzie mega kryzys gospodarczy, gorzej jak w Argentynie, to chrustu nazbieram, piętro zamknę, rodzinę w salonie pomieszczę i jakoś do wiosny damy radę ... a jak jeszcze działkę ziemniakami obsadzę...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    O kurcze, właśnie go zabudowuję ...
    .
    o kurcze kartonogipsem

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    W sumie zgadzam się ze wszystkimi punktami autora, może z wyjątkiem rozpalania bo da się to zrobić w 2minuty dziennie. Ale cały pozostały syf i koszty to prawda. Chciałbym widzieć jak ktoś kto pali w kominku przez pare godzin dziennie, czyści go raz na 3-4 tygodnie... takie rzeczy to tylko na forum muratora... Smród i brud przy rozpalaniu i czyszczeniu zawsze jest, czasem mniejszy czasem gorszy ale jest. Pisanie, że go nie ma to oszukiwanie samego siebie ale też innych. Koszt kominka to średnio 15tyś, co w sredniej wielkości domu równe jest kosztom ogrzewnaia przez około 5-7 lat (nawet gazem). I to juz powinno wystarczyć jako argument na bezsensowność tej inwestycji.
    Jedynym plusem jest widok ognia i mini klimacik ale bez tego da się żyć. Jeśli naprawdę mi sie tego zachce to robie sobie ognisko w ogrodzie. Nigdy więcej nie dam się namówić na żaden kominek choćby mega nowa technologia umożliwiała samorozpalanie i samoczyszczenie.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    I koniecznie należy zlikwidować matematykę. Po co umiejętności liczenia i logicznego myślenia ?
    Obniżyć wiek emerytalny i podwyższyć emerytury !!
    w nowym domu to właśnie matematyka skłania do rezygnacji z kominka. z definicji każdy nowy dom powinien być energooszczędny, a już na pewno od 2021r. problem w tym, że definicja swoje, a mądrzy inwestorzy swoje.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Chciałbym widzieć jak ktoś kto pali w kominku przez pare godzin dziennie, czyści go raz na 3-4 tygodnie... takie rzeczy to tylko na forum muratora... Smród i brud przy rozpalaniu i czyszczeniu zawsze jest, czasem mniejszy czasem gorszy ale jest..
    Smród przy kominku... a w kiblu masz aromaterapię

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.332

    Domyślnie

    Bez kibla nie można żyć, na kominek decydujemy sie sami i jeszcze słono za niego płacimy.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Źle do tego podchodzicie. Kominek w domu to taki mebel ktory trzeba kochać żeby go mieć i się z niego cieszyć. Inaczej będzie utrapieniem. Ja nie wyobrażam sobie domu bez kominka.
    Mój Brat który w starym domu 20 lat palił w piecu przyleciał po poradę jaki zrobić kominek ma w nowym domu. Przytomnie go zapytałem czy aby na pewno marzy mu się rozpalanie w kominku przez następne 20 lat. Doszedł do wniosku że nie i kominka za moją namową nie zrobił.

    Kominek nie jest dla wszystkich. Tyle w temacie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    w nowym domu to właśnie matematyka skłania do rezygnacji z kominka. z definicji każdy nowy dom powinien być energooszczędny, a już na pewno od 2021r. problem w tym, że definicja swoje, a mądrzy inwestorzy swoje.
    A jak nie mam energooszczędnego to mam go przerobić (ocieplić ściany, dach) czy sprzedać i kupic działkę i wybudować nowy energooszczędny?
    To drugie wbrew pozorom nie jest głupie bo obecny dom jest za duży.
    Tylko szkoda lokalizacji, ogrodu i dwóch lat życia na kupno działki, budowę domu i urządzania od nowa.

Strona 2 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony