dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 3 z 652
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 13036
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Bez kibla nie można żyć, na kominek decydujemy sie sami i jeszcze słono za niego płacimy.
    Identycznie jest z telewizorem. Bez niego nie/można żyć ?
    Czy da się matematycznie skłonić do braku konieczności jego posiadania ?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post

    Kominek nie jest dla wszystkich. Tyle w temacie.
    I to jest właśnie to, czego wylewający żal na forum nie potrafią zrozumieć. Wydali kupę kasy na coś czego nie chcieli, a potem na forum są takie wątki.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    A jak nie mam energooszczędnego to mam go przerobić (ocieplić ściany, dach) czy sprzedać i kupic działkę i wybudować nowy energooszczędny?
    To drugie wbrew pozorom nie jest głupie bo obecny dom jest za duży.
    Tylko szkoda lokalizacji, ogrodu i dwóch lat życia na kupno działki, budowę domu i urządzania od nowa.
    a umiesz czytać ze zrozumieniem? moja uwaga dotyczy nowych domów, a nie twojego. podobnie zresztą jak temat wątku
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Kominek jest ZAJEDWABISTY.Nigdy mi sie nie zwroci jego postawienie ale marzenia są po to aby je spelniac
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Muszę wylać żal. Kominek jest porażką gdyż zastosowanie jego jest żadne zaś wydatek duży. Zacznijmy od wydatków.
    1. Wkłąd + zabudowa 10tyś
    2. Komin - materiały około 3000PLN
    3. Dodatkowe zbrojenie stropów przy kominie, obróbki blacharskie - powiedzmy 1000zł.
    4. Jakieś ramki do kominka, portal - pewnie z 1000zł - jeszcze tego nie mam.
    Więc kominek 15 tyś.

    Następnie walory kominka.
    1. Smrod w domu przy rozpalaniu
    2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce.
    3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu
    4. Rozpalanie - poświęcony czas
    5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie.
    6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić
    7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek.

    Moim zdaniem porażka. nie polecam. Jedyny atut kominka to dla mnie spalenie desek z budowy i ciepło za darmo. Ale równie dobrze można ogłosić się na olx i sprzedać komuś deski na opał a za kasę opłacić gaz.

    Dziękuję za uwagę. Nie polecam kominka
    Hmm.... muszę przyznać, że mam lepsze efekty z moim Zibim, który finalnie mnie kosztował ok 5 Tpln. Oprócz zajętego miejsca (pkt 6) nic się nie potwierdza, zresztą większość Twoich zastrzeżeń wynika z konstrukcji wkładu (dolot powietrza), prawidłowego montażu, lub też z postępowania użytkownika.
    Moja opinia:
    1. Smrod w domu przy rozpalaniu - albo słaby ciąg (wysokość komina?), albo mokre drewno, u siebie rozpalam "bezzapachowo"
    2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce - drewno trzymam w drewutni na dworze, w salonie zapas na ok 2 dni, syfu brak
    3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu - ja wybieram co 2 tygodnie, ciąg bez zmian
    4. Rozpalanie - poświęcony czas -to fakt - rozpalenie zajmuje mi 3 min: trochę kartoników, 3 suche drewienka, 2 klocki drewna - zapalam i się pali
    5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie. - suche drewno liściaste nie śmierdzi
    6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić - ok ale to świadoma decyzja, szafa też zajmuje
    7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek - nie za bardzo wiem, gdzie te mostki - może też je mam. Robaków nie widać, wychładzania nie stwierdzam (mam przepustnicę na dolocie, może to jej zasługa)
    Ogólnie, to rozumiem Twoje rozterki, i pewnie jak bym wydał 15 Tpln i osiągał takie efekty jak piszesz to też pewnie byłbym "smutny". Ale to nie kwestia posiadania kominka ogólnie, tylko posiadania takiej zabudowy i wkładu jak Twoja oraz sposobu użytkowania takiego, jak Twój.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 12-10-2016 o 17:33
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #46

    Domyślnie

    Może zamiast drogich, nieefektywnych kominków niektórzy powinni po prostu postawić sobie mały piecyk, piec kominek czy też ładną kozę, który kosztuje dużo mniej niż zwykły kominek, mniej idzie opału, grzeje przyzwoicie a w razie znudzenia-rozmyślenia się-zmiany aranżacji-itd można go wciągu godziny wyekspediować i zapomnieć. Ja osobiście polecam. Mam takie coś, na nastrojowe dogrzewanie jest wystarczający.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20141115_202911.jpg
Wyświetleń:	296
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	370015  

  7. #47

    Domyślnie

    To post z cyklu „ludzie nie jedzcie schabowego, właśnie zjadłem i był twardy, tłusty, drogi i niezdrowy a w ogóle jestem wegetarianinem i polecam wam marchewkę prosto z piachu” .

    Adam626 to, że masz do d… zrobiony kominek, że jesteś leniwy, mało romantyczny i do tego sknera nie wmawiaj innym, że kominek to samo zło. Rozumiem doskonale, że są na tym świecie ludzie, którzy nie lubią kominków i ich nie mają, ale Twoje użalanie jest żałosne. Każdy z nas jest inny i co innego lubi, co innego je i co innego sprawia mu radość. Ja mam dwa kominki w domu, nic mi nie śmierdzi, do usuwania popiołu mam odkurzacz, na drewno mam drewutnie, rozpalam w minutę/dwie, jestem z nich bardzo zadowolona. Ale też nie założyłam wątku "ludzie budujcie kominki, bo to wspaniałe urządzenia”. Mam, bo lubię, Ty nie lubisz to się go pozbądź i nie wylewaj swojej frustracji na forum, bo żal tego czytać.
    Ostatnio edytowane przez katka ; 12-10-2016 o 18:45
    Pozdrawiam
    Katka

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał CafeDelTom27 Zobacz post
    Kominek jest ZAJEDWABISTY.Nigdy mi sie nie zwroci jego postawienie ale marzenia są po to aby je spelniac
    dokładnie o to chodzi. kominek dla przyjemności, a nie jako źródło ogrzewania.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy wątek się zrobił... Założycielowi wielkie dzięki. Niestety to typowy przykład braku świadomości...Głównie sprzedawców...(handlarzy )

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa Zobacz post
    Może zamiast drogich, nieefektywnych kominków niektórzy powinni po prostu postawić sobie mały piecyk, piec kominek czy też ładną kozę, który kosztuje dużo mniej niż zwykły kominek, mniej idzie opału, grzeje przyzwoicie a w razie znudzenia-rozmyślenia się-zmiany aranżacji-itd można go wciągu godziny wyekspediować i zapomnieć. Ja osobiście polecam. Mam takie coś, na nastrojowe dogrzewanie jest wystarczający.
    Zamiast kiepskiej jakości kominka za 5000, można mieć doskonałej jakości piecyk za 3000!

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    O kurcze, właśnie go zabudowuję ...

    Załącznik 370002


    Ale tak myślę...jak przyjdzie mega kryzys gospodarczy, gorzej jak w Argentynie, to chrustu nazbieram, piętro zamknę, rodzinę w salonie pomieszczę i jakoś do wiosny damy radę ... a jak jeszcze działkę ziemniakami obsadzę...
    Bardzo porządna robota! Lufty jakieś będą?

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    W sumie zgadzam się ze wszystkimi punktami autora, może z wyjątkiem rozpalania bo da się to zrobić w 2minuty dziennie. Ale cały pozostały syf i koszty to prawda. Chciałbym widzieć jak ktoś kto pali w kominku przez pare godzin dziennie, czyści go raz na 3-4 tygodnie... takie rzeczy to tylko na forum muratora... Smród i brud przy rozpalaniu i czyszczeniu zawsze jest, czasem mniejszy czasem gorszy ale jest. Pisanie, że go nie ma to oszukiwanie samego siebie ale też innych. Koszt kominka to średnio 15tyś, co w sredniej wielkości domu równe jest kosztom ogrzewnaia przez około 5-7 lat (nawet gazem). I to juz powinno wystarczyć jako argument na bezsensowność tej inwestycji.
    Jedynym plusem jest widok ognia i mini klimacik ale bez tego da się żyć. Jeśli naprawdę mi sie tego zachce to robie sobie ognisko w ogrodzie. Nigdy więcej nie dam się namówić na żaden kominek choćby mega nowa technologia umożliwiała samorozpalanie i samoczyszczenie.

    No i takich klientów chętnie będę unikać!

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a umiesz czytać ze zrozumieniem? moja uwaga dotyczy nowych domów, a nie twojego. podobnie zresztą jak temat wątku
    Niepotrzebnie tak odpowiadasz bo wątek dotyczy tematu "nie budujcie kominków" bez zaznaczenia czy chodzi o nowy czy stary budynek.
    Jak masz nowy i wydajesz kilkaset złotych na ogrzewanie to nie ma ekonomicznego sensu budować kominka jako źródła tańszego ogrzewania.
    Wątek ani forum nie jest zarezerwowany wyłącznie dla domów energooszczędnych.
    Pytanie (post #30) było więc zasadne.
    Pytanie nie było skierowane osobiście do Ciebie.

  14. #54

    Domyślnie

    A od czego kominek jest tańszym źródłem ogrzewania?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A od czego kominek jest tańszym źródłem ogrzewania?
    Był tańszy od wszystkiego, ale dzięki UNI wprowadzono nowe ceny na drewno i zwykły kominek to pomyłka. Trzeba zainwestować w piecokominek. Spala 1/3 tego co kominek z wkładem. Eliminuje tez większość Twoich problemów z kominkiem...No z tym syfem trochę pewnie może być problem, bo to kwestia podejścia...Syf robi człowiek, nie kominek.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A od czego kominek jest tańszym źródłem ogrzewania?
    W słąbo ocieplonym domu gaz wychodzi kosmicznie drogo. W tej chwili mieszkam w kostce z lat 80tych, która zanim została częściowo zmodernizowana to koszt gazu, żeby mieć 17-18 stopni wychodził 1 tys. miesięcznie. Pomimo takiej kwoty w domu było bardzo zimno. Po wymianie części okien, ociepleniu podłóg koszty gazu spadły o 30% z jednoczesnym wzrostem temperatury wewnątrz do 20 stopni. Do tego zainstalowany został kominek, którego koszt ogrzewania jest o połowę mniejszy od gazu. W przyszłym roku planuję pełną termomodernizację z zewnątrz (ocieplenie ścian, fundamentów, dachu i wymiana reszty okien) i liczę, że koszty ogrzewania gazem drastycznie spadną w porównaniu do tego co jest obecnie i wtedy pewnie różnica w kosztach gaz-kominek nie będzie już tak duża.

  17. #57

    Domyślnie

    Kominek nie jest źródłem ogrzewania domu. Jest podobną inwestycja jak telewizor nie ma się zwrócic ma słóżyć przyjemności.
    Pozdrawiam
    Katka

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    A od czego kominek jest tańszym źródłem ogrzewania?
    Tańszy jest od ogrzewania prądem i może być tańszy od ogrzewania gazem, ale tym w ostatnim zyski nie są duże.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Kominek nie jest źródłem ogrzewania domu. Jest podobną inwestycja jak telewizor nie ma się zwrócic ma słóżyć przyjemności.
    Akurat u mnie jest jednym i drugim

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Kominek nie jest źródłem ogrzewania domu. Jest podobną inwestycja jak telewizor nie ma się zwrócic ma słóżyć przyjemności.

    A jak jest?!

Strona 3 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony