dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 581 z 652
Pokaż wyniki od 11.601 do 11.620 z 13036
  1. #11601

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Idzie czysto rurami, a nie jest wycinany za pomocą ropy naftowej, transportowany za pomocą ropy po drogach zrobionych z ropy. Bez ropy to paliłbyś liśćmi jakbyś se zgrabił .
    A kumam. Czysto. To ciśnienie to skąd się tam bierze?
    No ale skoro wymieniasz to te rury to z czego masz? Jak wydobyto materiały na te rur? Gdzie je zrobiono? Jak je wkopano w ziemię? Żaglowce z LNG to z czego są? itp itd.
    Liści się nie pali. To jest karalne. To dla Twojej wiadomości. Poszukaj dlaczego.
    Zresztą ja bym palił chrustem no albo liśćmi. Ty by się ogrzewał swoimi bąkami. Zresztą może jakaś krówka by się nadała. Może dwie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #11602

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie neguję drewna tylko neguję jego złe spalanie w górnym kopciuchy czyli kominku.
    A w DTRCE to se wpisz i 100%.
    No to dobrze że nie negujesz. Nie wpisze se bo nie mam takich uprawnień. No musi być ogień nie to co u Ciebie z węgla "żar od razu".
    Ziemniaczki właśnie do żaru wrzuciłem. Swoje własne. Pyszne będą. Z masełkiem i solą. Zrób se takie u siebie na wunglu. Smacznego.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  3. #11603
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie zrobi bo mi się odrazu spalą w zażrze.
    Po za tym ja palę głównie drewnem i biomasą a nie węglem, choć węglem też.
    Palenie liście jest karne jak dymią, że nic nie widać.
    U ciebie to jest zadyma z drewna odrazu.

  4. #11604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Negujesz to co mam napisane w "deteerce"?
    W DTR jest napisane to co wyszło w czasie badań.
    Nie neguję wyników badań w laboratorium.
    Ty nie jesteś w stanie osiągnąć takiego wyniku.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #11605

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Idzie czysto rurami, a nie jest wycinany za pomocą ropy naftowej, transportowany za pomocą ropy po drogach zrobionych z ropy. Bez ropy to paliłbyś liśćmi jakbyś se zgrabił .
    A rury same się z ziemi wykluły (bez ropy), potem w kawałkach popełzły jak węże na swoje miejsce (bez ropy) i połączyły się w rurociąg (bez ropy). Gaz też się na powierzchnie wydobył (bez ropy) i grzecznie do rury sam wleciał (bez ropy)
    Muchenz weź Ty się zastanów zanim coś napiszesz ...

  6. #11606

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    A kumam. Czysto. To ciśnienie to skąd się tam bierze?
    Najczęściej z turbin zasilanych gazem ziemnym.

    No ale skoro wymieniasz to te rury to z czego masz? Jak wydobyto materiały na te rur?
    Raz położona rura służy przez dziesiątki lat.


    Paląc drewnem jesteś dużo bardziej uzależniony od ropy naftowej niż gazownicy, tylko sobie z tego sprawy nie zdajesz. Bez ropy to zamiast w kominek patrzyłbyś się w świeczkę .

  7. #11607

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie zrobi bo mi się odrazu spalą w zażrze.
    Po za tym ja palę głównie drewnem i biomasą a nie węglem, choć węglem też.
    Palenie liście jest karne jak dymią, że nic nie widać.
    U ciebie to jest zadyma z drewna odrazu.
    Tiaa. Drewnem i biomasą. Potem na żółto wychodzi. No tak liśćmi to dlatego pisałeś, że "smok" się z tego na wiosnę i w jesieni robi tzn. od tych liści.
    Masz pecha. Ziemniaczki pyszne.
    Zadyma? A jak? Tak jak z super ekstra drewienka.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #11608

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W DTR jest napisane to co wyszło w czasie badań.
    Nie neguję wyników badań w laboratorium.
    Ty nie jesteś w stanie osiągnąć takiego wyniku.
    Bezedura! Wystarczy spełnić wymogi producenta dot. montażu i użytkowania, a wynik będzie powtarzalny. Jeżeli ktoś pali mokrym drewnem, ma za słaby ciąg kominowy, itp. to fakt nie osiągnie podanej sprawności, ale założenie że na pewno wszyscy użytkownicy mają coś nie tak brzmi cokolwiek zabawnie

  9. #11609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Ziemniaczków z kwaśnym mlekiem bym zjadł.
    Odstawiłem litr UHT na okno i czekam aż skwasnieje...
    Trzeci rok juz idzie....jak czekam... nie kwaśnieje!
    Dopiszę... W OTWARTYM opakowaniu!

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 19-11-2019 o 19:34
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #11610

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Paląc drewnem jesteś dużo bardziej uzależniony od ropy naftowej niż gazownicy, tylko sobie z tego sprawy nie zdajesz. Bez ropy to zamiast w kominek patrzyłbyś się w świeczkę .
    Muchenz bez ropy to by nasza cywilizacja nie działała, przynajmniej nie tak jak teraz działa. Jakby ropy nie było, to miałbym kunia zamiast samochodu. Zaprzągłbym kunia do wozu, wziął siekierę i pojechał do lasu. Bez ropy

  11. #11611
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Bezedura! Wystarczy spełnić wymogi producenta dot. montażu i użytkowania, a wynik będzie powtarzalny. Jeżeli ktoś pali mokrym drewnem, ma za słaby ciąg kominowy, itp. to fakt nie osiągnie podanej sprawności, ale założenie że na pewno wszyscy użytkownicy mają coś nie tak brzmi cokolwiek zabawnie

  12. #11612

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Najczęściej z turbin zasilanych gazem ziemnym.



    Raz położona rura służy przez dziesiątki lat.


    Paląc drewnem jesteś dużo bardziej uzależniony od ropy naftowej niż gazownicy, tylko sobie z tego sprawy nie zdajesz. Bez ropy to zamiast w kominek patrzyłbyś się w świeczkę .
    Ty to jesteś gość. Gazem ziemnym. Brawo. Pogórska Wola. Niedaleko mnie. "Centrum dowodzenia gaz rurek". Słaby jesteś z gazu. Z prądem Ci lepiej szło.
    To tak na zakończenie to Ci uświadomię, że gaz z ropą są bardzo ze sobą powiązane. Jak myślisz dlaczego pging tak obecnie kwęka?
    Chłopie nie masz ropy nie masz gazu. I wzajemnie.
    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Muchenz weź Ty się zastanów zanim coś napiszesz ...
    No i ja mam chrust. No wózku przywiozę. Świeczka zbędna. Raczej Tobie potrzebna. Tylko się tą świeczką grzej bez tej ropy. Lepsza niż bąki.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #11613
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Tiaa. Drewnem i biomasą. Potem na żółto wychodzi. No tak liśćmi to dlatego pisałeś, że "smok" się z tego na wiosnę i w jesieni robi tzn. od tych liści.
    Masz pecha. Ziemniaczki pyszne.
    Zadyma? A jak? Tak jak z super ekstra drewienka.

    Zadyma z super przestarzałego technologcznie pieca/kotła jakim jest kopcących kopciuch górnego kopcenia czytaj kopcących kominek z 82% sprawności w laboratorium
    A czego nie palicie sosny w kominakch ?
    Podpowiem bo byśmie mieli tak zawalony komin i szybę, że myśleli byście, że wojna idzie
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 19-11-2019 o 19:48

  14. #11614

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Ziemniaczków z kwaśnym mlekiem bym zjadł.
    Odstawiłem litr UHT na okno i czekam aż skwasnieje...
    Trzeci rok juz idzie....jak czekam... nie kwaśnieje!
    Dopiszę... W OTWARTYM opakowaniu!

    Adam M.
    UHT? To koło mleka nie stało. Z białej wody kwaśne mleko chcesz zrobić?
    A ja mam i to i to. Dostaje o cioci. Ciepłe z pianką pychota. Smaki dzieciństwa. Super kobitka. Pomagam. Serek biały też mam. Yoda mówię Ci takich rzeczy już nie ma. Jak ona to robi . Oj co tu dużo pisać. U mnie też się kiedyś to urwie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  15. #11615

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    UHT? To koło mleka nie stało. Z białej wody kwaśne mleko chcesz zrobić?
    Tak jak realne użytkowanie kominków od laboratoryjnego.

    Z białej wody kwaśne mleko chcesz zrobić?
    Z guana bata nie ukręcisz, tak drewna w kominku czysto nie spalisz. W kotle zgazowującym już prędzej, a jak dodasz do tego filtry i katalizator, to brak zastrzeżeń .

  16. #11616

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post

    Zadyma z super przestarzałego technologcznie pieca/kotła jakim jest kopcących kopciuch górnego kopcenia czytaj kopcących kominek z 82% sprawności w laboratorium
    A czego nie palicie sosny w kominakch ?
    Podpowiem bo byśmie mieli tak zawalony komin i szybę, że myśleli byście, że wojna idzie
    Sosną nie palę bo ma kijową wartość energetyczną, ale z ciekawości spróbuję skoro tak się chichrasz
    Zaciekawiłeś mnie z tą sprawnością. Producent deklaruje 85%, napisz w takim razie proroku jaką ja mam faktyczną sprawność u siebie i dlaczego?
    http://cebud.eu/oferta/producent/pal...-piec/ppa-250/

  17. #11617

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Tak jak realne użytkowanie kominków od laboratoryjnego.



    Z guana bata nie ukręcisz, tak drewna w kominku czysto nie spalisz. W kotle zgazowującym już prędzej, a jak dodasz do tego filtry i katalizator, to brak zastrzeżeń .
    Wiem wiem. Gaz to czyste ekologiczne paliwko. Już dwóch takich tutaj to tłumaczyło. Jeden to się nawet kablarza czepił, że syfi. Teraz jeszcze się okazało, że czysto czystymi rurami transportowane. "Cud miód malinka".
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #11618

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W DTR jest napisane to co wyszło w czasie badań.
    Nie neguję wyników badań w laboratorium.
    Ty nie jesteś w stanie osiągnąć takiego wyniku.
    Negujesz sprawność mojego kominka? Spalam z 82%.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #11619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herman 1999 Zobacz post
    Ale Pan mało romantyczny,
    a wypicie lampki wina, przy ciepłych płomieniach ognia z kominka w zimny, mokry wieczór w miłym towarzystwie?
    Czy to nie warte takich poświęceń
    Miły ten post. Ale prawdemówiąc wolę wypić wódkę przy monitorze niż wino przy kominku
    Ale muszę oddać sprawiedliwość że w tym roku już 3x paliłem w kominku

  20. #11620
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Sosna ma jakurat największą wartość energetyczną

    Nwm ile tam spalasz na godzinę.

Strona 581 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony