dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 624 z 652
Pokaż wyniki od 12.461 do 12.480 z 13036
  1. #12461
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    +100 do zadymienia okolicy to też super opcja dobrze mówisz.

  2. #12462

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    czekam z niecierpliwością aż wyłączą ci w zimę prąd tak na dłużej niż 2-3 h
    W dobrze ocieplonym domu z przyzwoitą akumulacją to po tygodniu mrozów bez prądu spadnie temperatua w domu o kilka stopni.
    Ps. ostatnio w lutym przez 6 h nie miałem prądu bo robili konserwację lini w okolicy i co ?? nic , nawet o 0,5 C mi nie spadło. Jak masz namiot słabo ocieplony to musisz palić non stop.

  3. #12463

    Domyślnie

    W grudniu miałem awarię ogrzewania (kocioł się zawiesił) koło 22. Nie chciało mi się już grzebać bo był weekend a ja w trakcie degustacji "księżycówki", więc zrobiłem go w południe następnego dnia.
    Efekt? Po 14 h bez ogrzewania (na zewnątrz kilka stopni poniżej zera) na dole gdzie jest OP temperatura spadła o 0,4'C, na górze gdzie są średniowieczne kaloryfery temperatura spadła o 0,7'C.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #12464
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    W dobrze ocieplonym domu z przyzwoitą akumulacją to po tygodniu mrozów bez prądu spadnie temperatua w domu o kilka stopni.
    Ps. ostatnio w lutym przez 6 h nie miałem prądu bo robili konserwację lini w okolicy i co ?? nic , nawet o 0,5 C mi nie spadło. Jak masz namiot słabo ocieplony to musisz palić non stop.
    Mrozów, jakich mrozów np. -5, o kilka np.8 czyli z 21 zrobi się 13 a co jak na zewnątrz będzie -20
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #12465

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    W dobrze ocieplonym domu z przyzwoitą akumulacją to po tygodniu mrozów bez prądu spadnie temperatua w domu o kilka stopni.
    Powiedz to tym w Texasie gdzie ludzie zamarzali w domach. Swoją drogą ile trzeba na takie ocieplenie wydać aby temperatura długo trzymała tak z tydzień (ile jest tak ocieplonych domów) bo moje ocieplenie nie wydaje się małe (mój majster pukał się w głowę po co mi 20 cm styropianu) i choć nie jest to dom pasywny to już po 72h czuje znaczny dyskomfort.

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    spadnie temperatua w domu o kilka stopni
    spadek o 3-5 stopni jest bardzo odczuwalne : z 23 na 20 czy 18 odczuwa się bardzo , szczególnie jak ma się dzieci

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    w lutym przez 6 h nie miałem prądu
    Wyłącz na 72 h wtedy sprawdź (juz nie mówię o tygodniu jak w Texasie)

    I taka dygresja , kominka można nie używać, ja traktuje jako wspomaganie pompy podczas silnych mrozów oraz podczas wyłączeń prądu (mam agregat ale nie pociągnie PC) ale w gotowym domu praktycznie NIE DA SIĘ go dobudować. Więc to decyzja dosyć definitywna

    BTW odpowiedź jest ale oryginalnego posta już nie ma , cenzura ? jeśli tak mogę prosić o powód ?
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 07-03-2021 o 07:08
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  6. #12466
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ile ich tam zamarzło w Texasie w Domach ???

  7. #12467
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Powiedz to tym w Texasie gdzie ludzie zamarzali w domach. Swoją drogą ile trzeba na takie ocieplenie wydać aby temperatura długo trzymała tak z tydzień (ile jest tak ocieplonych domów) bo moje ocieplenie nie wydaje się małe (mój majster pukał się w głowę po co mi 20 cm styropianu) i choć nie jest to dom pasywny to już po 72h czuje znaczny dyskomfort.



    spadek o 3-5 stopni jest bardzo odczuwalne : z 23 na 20 czy 18 odczuwa się bardzo , szczególnie jak ma się dzieci



    Wyłącz na 72 h wtedy sprawdź (juz nie mówię o tygodniu jak w Texasie)

    I taka dygresja , kominka można nie używać, ja traktuje jako wspomaganie pompy podczas silnych mrozów oraz podczas wyłączeń prądu (mam agregat ale nie pociągnie PC) ale w gotowym domu praktycznie NIE DA SIĘ go dobudować. Więc to decyzja dosyć definitywna

    BTW odpowiedź jest ale oryginalnego posta już nie ma , cenzura ? jeśli tak mogę prosić o powód ?
    Dobrze to opisałeś. Mała uwaga ,że jeśli w mieszkaniu z jakiś tam powodów spadnie temp. o np. 1 stC , to trudniej będzie z powrotem podgrzać o ten stopień .Taka dziwna fizyka .Dlatego kominek zawsze mam na podtrzymaniu .

  8. #12468

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ile ich tam zamarzło w Texasie w Domach ???
    Jeden link już podałem wcześniej, podawać więcej ?

    Z pierwszego z brzegu linka :

    " 60-year-old man who was found dead in his home and an 86-year-old woman whose daughter found her frozen in her backyard."
    [..]
    "Elsewhere in the state, a 69-year-old man was found dead inside his home in a rural community south of San Antonio, where he lived alone. He did not have electricity, and the authorities said his bedroom was 35 degrees when they found him."
    [..]
    "Near Houston in Conroe, Texas, an 11-year-old boy, Cristian Pineda, was found dead in his bed on Monday morning. His family had no power the night before, and the parents, the boy and his siblings had huddled together in one bedroom, Lt. James Kelemen of the Conroe Police Department said on Friday."
    https://www.nytimes.com/2021/02/19/u...ter-storm.html

    BTW : szczerze to nie rozumiem tego pytania, mamy się tutaj licytować zwłokami ?
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #12469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jeden link już podałem wcześniej, podawać więcej ?

    Z pierwszego z brzegu linka :

    " 60-year-old man who was found dead in his home and an 86-year-old woman whose daughter found her frozen in her backyard."
    [..]
    "Elsewhere in the state, a 69-year-old man was found dead inside his home in a rural community south of San Antonio, where he lived alone. He did not have electricity, and the authorities said his bedroom was 35 degrees when they found him."
    [..]
    "Near Houston in Conroe, Texas, an 11-year-old boy, Cristian Pineda, was found dead in his bed on Monday morning. His family had no power the night before, and the parents, the boy and his siblings had huddled together in one bedroom, Lt. James Kelemen of the Conroe Police Department said on Friday."
    https://www.nytimes.com/2021/02/19/u...ter-storm.html

    BTW : szczerze to nie rozumiem tego pytania, mamy się tutaj licytować zwłokami ?
    On też. Jakby rozumiał, to by go nie zadał.

  10. #12470
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jeden link już podałem wcześniej, podawać więcej ?

    Z pierwszego z brzegu linka :

    " 60-year-old man who was found dead in his home and an 86-year-old woman whose daughter found her frozen in her backyard."
    [..]
    "Elsewhere in the state, a 69-year-old man was found dead inside his home in a rural community south of San Antonio, where he lived alone. He did not have electricity, and the authorities said his bedroom was 35 degrees when they found him."
    [..]
    "Near Houston in Conroe, Texas, an 11-year-old boy, Cristian Pineda, was found dead in his bed on Monday morning. His family had no power the night before, and the parents, the boy and his siblings had huddled together in one bedroom, Lt. James Kelemen of the Conroe Police Department said on Friday."
    https://www.nytimes.com/2021/02/19/u...ter-storm.html

    BTW : szczerze to nie rozumiem tego pytania, mamy się tutaj licytować zwłokami ?
    Nic trollowi nie tłumacz .On wie wszystko ponieważ nie ma nic.

    Tłumacz przetłumaczył to tak by się nie męczył bo może jak zwykle źle zinterpretować .

    „60-letni mężczyzna, który został znaleziony martwy w swoim domu i 86-letnia kobieta, której córka znalazła ją zamrożoną na swoim podwórku”.[..]
    „W innym miejscu w stanie 69-letni mężczyzna został znaleziony martwy w jego domu w wiejskiej społeczności na południe od San Antonio, gdzie mieszkał sam. Nie miał prądu, a władze stwierdziły, że jego sypialnia miała 35 stopni, kiedy oni Znalazłem go."
    [..]
    „W pobliżu Houston w Conroe w Teksasie 11-letni Cristian Pineda został znaleziony martwy w swoim łóżku w poniedziałek rano. Poprzedniej nocy jego rodzina nie miała władzy, a rodzice, chłopiec i jego rodzeństwo zebrali się razem w jednej sypialni, powiedział w piątek porucznik James Kelemen z wydziału policji w Conroe. "
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 10-03-2021 o 09:35

  11. #12471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Witajcie,

    Dawno nie zaglądałem do tego wątku, bo znudziło mi się tłumczenie że białe jest białe. Głową betonu nie przebije.
    Ale wpadłem się pochwalić. Będę miał nowego sąsiada. I mu wyperswadowałem z głowy prymitywną skrzynkę do zadymiania i wędzenia okolicy.
    Buduje bardzo ciepły dom. To mu policzyłem, o ile mu wzrośnie temperatura w salonie jak taki kominek odpali i dlaczego w związku z tym budowanie go to idiotyczny pomysł. Że zostanie z drogim, wątpliwym meblem w salonie, z kominem przez który tylko będzie uciekało ciepło, i rozpalniem 2 razy na sezon po roku po to żeby se powkurzać jak mu się w salonie sauna zrobi. Na szczęście są jeszcze rozsądni ludzie na tym świecie, do których docierają racjonalne argumenty
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 12-03-2021 o 11:46

  12. #12472

    Domyślnie

    Brawo za zdolności, gratuluję myślącego sąsiada.

    Jednemu próbowałem wytłumaczyć 10 lat temu, zrobił jednak po swojemu (system dymny), a teraz instaluje dopiero to o czym rozmawialiśmy 10 lat temu...
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  13. #12473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    a teraz instaluje dopiero to o czym rozmawialiśmy 10 lat temu...
    I pewnie jest dumny z tego, jaki ma świetny pomysł.

    A u mnie to żadne zdolności perswazji. Sąsiad się pytał o różne rozwiązania w domu, między innymi padło pytanie o kominek. Powiedziałem jak było, że go rozebraliśmy, dlaczego, jakie problemy generował i dlaczego nigdy w życiu bym już nie zrobił. Wnioski wyciągnął sam. To ten typ człowieka który wnioski wyciąga i pogapienie się dwa razy w roku na ogień nie stanowi wystarczającej przeciwwagi dla wszystkich negatywów. Był na etapie ścian wiec komina już nie zbudował. Flaszkę mu za to postawię na parapetówie i drzewo wytnę, żeby mu fotowaltaiki nie cieniowało.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 12-03-2021 o 10:50

  14. #12474

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    ...
    Buduje bardzo ciepły dom. To mu policzyłem, o ile mu wzrośnie temperatura w salonie jak taki kominek odpali i dlaczego w związku z tym budowanie go to idiotyczny pomysł. Że zostanie z drogim, wątpliwym meblem w salonie, z kominem przez który tylko będzie uciekało ciepło, i rozpalniem 2 razy na sezon po roku po to żeby se powkurzać jak mu się w salonie sauna zrobi. ...
    Jakbym czytał o sobie...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  15. #12475
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Ile ich tam zamarzło w Texasie w Domach ???
    Tak krótko ? Ty to masz względy . Czytaj i porównuj ,znajdziesz konsensus .

  16. #12476

    Domyślnie

    Cytat Napisał waka Zobacz post
    A ja wam powiem, że kominek to jedna z fajniejszych rzeczy jakie zrobiliśmy w nowym domu i nie wyobrażam sobie go nie mieć. Klimat w zimę i kilka stopni ciepłej przy kąpieli niemowlaka to super opcja
    Też tak uważam, nawet odpalenie kominka tylko okolicznościowe jest super, świadomość zabezpieczenia się od siedzenia w zimnie w razie katastrofy takiej jak w Teksasie jest bezcenna.
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  17. #12477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Też tak uważam, nawet odpalenie kominka tylko okolicznościowe jest super, świadomość zabezpieczenia się od siedzenia w zimnie w razie katastrofy takiej jak w Teksasie jest bezcenna.
    O czym wy piszecie, standardowo jakieś demagogie uprawiacie. Przecież w PL w życiu coś takiego jak w Teksasie nie będzie mieć miejsca. Tam domy mieli z papieru, to co się stało to ewenement, najgorsze katastroficzne scenariusze tego nie zakładały, u nas to w zasadzie lekka zima jest. Może wcześniej zbadajcie co było głównym problemem a co u nas tym problemem nie może być zamiast znowu snuć te swoje strachy na lachy. Już nie wspomnę że trzeźwy ogrzewający prądem to się jednak zabezpieczy na taką ewentualność i wcale nie musi wydawać 20 tys. na kominek.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #12478

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    I pewnie jest dumny z tego, jaki ma świetny pomysł.

    A u mnie to żadne zdolności perswazji. Sąsiad się pytał o różne rozwiązania w domu, między innymi padło pytanie o kominek. Powiedziałem jak było, że go rozebraliśmy, dlaczego, jakie problemy generował i dlaczego nigdy w życiu bym już nie zrobił. Wnioski wyciągnął sam. To ten typ człowieka który wnioski wyciąga i pogapienie się dwa razy w roku na ogień nie stanowi wystarczającej przeciwwagi dla wszystkich negatywów. Był na etapie ścian wiec komina już nie zbudował. Flaszkę mu za to postawię na parapetówie i drzewo wytnę, żeby mu fotowaltaiki nie cieniowało.
    W tym roku pomimo mrozów przekraczających 20 stopni ani razu nie odpaliłem kominka. Nie było takiej potrzeby, nawet wtedy gdy przez 32 godziny nie było prądu. Dom dobrze ocieplony, temperatura spadła o 1 stopień. Kominek czekał w pogotowiu wystarczyło odpalić. Niesamowite uczucie gdy siedzisz przy świeczkach i nie wzrusza cię awaria elektryki, opał zgromadzony na 4 lata, więc w razie czego do maja można palić. Kominek to jedna z moich lepszych decyzji, nie żałuje, w kolejnym domu również będzie, innym też doradzam. Rozsądniej jest się zabezpieczyć przed Texasem aby później nie żałować. Precz z terrorem Zielonych. Przy całkowitych kosztach budowy dobry kominek to 2 % całkowitych wydatków. Pozdrawiam
    Dom z pracowni ARCHON "W tamaryszkach 4", 138 m2 powierzchni użytkowej. Ściany porotherm 25cm oraz 15 cm styropianu, garaż od wschodu i północy 25 cm. Ocieplenie, fundamenty - 10 cm, posadzka parter 13 cm, piętro 3 cm. Skosy wełna 30 cm, sufit 35 cm.
    Ogrzewanie, pompa ciepła Vaillant 5,8 kW gruntowa z wbudowanym zbiornikiem, po całości ogrzewanie podłogowe. SolarEdge o mocy 4,96 kW na dachu od strony południowej 16 paneli.

  19. #12479
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOMIS Zobacz post
    Rozsądniej jest się zabezpieczyć przed Texasem aby później nie żałować. Precz z terrorem Zielonych. Przy całkowitych kosztach budowy dobry kominek to 2 % całkowitych wydatków. Pozdrawiam
    I ponownie, przed "Teksasem" (choć ponownie, ekstrapolowanie tego na PL nie ma kompletnie sensu i tylko zupełny dyletant może to przywoływać jako analogię) można się zabezpieczyć np. lepiej ocieplając dom, albo mieć w garażu agregat za 1/4 ceny kominka -- i nie siedzieć przy świeczkach jak za średniowiecza.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #12480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    I ponownie, przed "Teksasem" (choć ponownie, ekstrapolowanie tego na PL nie ma kompletnie sensu i tylko zupełny dyletant może to przywoływać jako analogię) można się zabezpieczyć np. lepiej ocieplając dom, albo mieć w garażu agregat za 1/4 ceny kominka -- i nie siedzieć przy świeczkach jak za średniowiecza.
    Ale jak ktoś ma ochotę na zabezpieczenie się kominkiem, ma sobie kupić agregat, bo TY tak uważasz.....Kobiety ze swoimi prawami mają się też podporządkować podobnym demagogom...Więcej przykładów, czy już Ci szare komórki zaczęły pracować? Bo głupi jak widać chyba nie jesteś.....

Strona 624 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony