dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 651 z 652
Pokaż wyniki od 13.001 do 13.020 z 13036
  1. #13001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    A nie będziesz ewakuował się?
    Nie zdążę, doświadczenie pokazuje że obecne konflikty to wojna błyskawiczna , nie zdążę wynieść rzeczy do samochodu , zakładam przetrwanie na miejscu , Otuchy dodaje wizja Ojca Klimuszki
    Choć godzina W to też zdarzenie klasy rozbłysku Carringtona , albo coś bardziej prozaicznego jak wyłączenia prądu w związku z szaleństwem eko z którym mamy do czynienia obecnie (ceny prądu i gazu)

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    . Możesz doprecyzować jaki dom (ocieplenie, wielkość),, z/bez DGP, układ domu, wielkość kozy?
    Dane masz w stopce , brakuje tam info : mam DGP , układ w obrysie prostokąta , kominek : wkład MBO , gilotyna , moc nominalna 15kW, sprawność 83%, zakres mocy 6-19kW , ale raczej pale nie ładując całego kominka , zwykle max 3-4 szczapki po 30 cm ,sama koza to pieco-kuchnia Sławex (13/5) taka z fajerkami na garnki jak zabraknie prądu to ugotuje na takiej pieco-kuchni i przy okazji wodę podgrzeje . W obecnych czasach służy do spalenia wszystkich odpadów drewnianych z budowy (po 4 latach jeszcze mi się nie udało) do tego jako awaryjne ogrzewanie , daje radę ogrzać cały dom a że ogrzewa przez podłogówkę wiec jak pisałem wyżej mogę grzać raz na 2 dni ( przy temp do -10 stopni)
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 16-01-2022 o 18:14
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #13002

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Nie zdążę, doświadczenie pokazuje że obecne konflikty to wojna błyskawiczna ,
    Jakoś ucichło o nie robieniu kominków , myślę że wizja tego co się obecnie dzieje na Ukrainie daje wyobrażenie co się dzieje jak zabraknie paliwa/prądu
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  3. #13003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Jakoś ucichło o nie robieniu kominków , myślę że wizja tego co się obecnie dzieje na Ukrainie daje wyobrażenie co się dzieje jak zabraknie paliwa/prądu
    Sezon zadymiania już się kończy, to i cisza. No ale napisz co się dzieje, bo widzę bardzo tego pragniesz. Ja widzę że co bardziej przytomni spieprzają z UA aby dalej. Ja też bym rodzinę odsyłał w bezpieczne miejsce a nie się z nimi kisił w domu ciesząc się że mam kominek i palił krzesła i drzwi jak to robią aktualnie w UA.

  4. #13004

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    S No ale napisz co się dzieje, bo widzę bardzo tego pragniesz..
    stwierdzenie faktu nie jest oczekiwaniem ( co do zdarzeń które się dzieją odsyłam do internetów) , niektórzy nie mieli szans ucieczki a wiele osób któe próbowały zostały w swoich autach na zawsze (wszystkim się wydaje że jak to się zacznie to będą mieli czas na spakowanie kupienie biletu lotniczego i wyjazd na wyspy Kanaryjskie)
    Na początek proponuje do poczytania :
    1. When All Hell Breaks Loose - Cody Ludin ( polski tytuł to chyba "Gdy rozpęta się piekło " ale kupiłem w oryginale bo dużo taniej niż nasze)
    2. Selco Begovic - Survival w mieście ( człowiek przeżył oblężenie Sarajewa)
    albo coś z beletrystyki na poszerzenie perspektywy WHAT-IF
    3. Sekunde za późno- William R. Forstchen
    czy kryminał
    4. Blackout - Marc Elsberg

    BTW
    niepotrzebne są te złośliwości
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #13005

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    stwierdzenie faktu nie jest oczekiwaniem
    Sugerujesz, że to co się dzieje we wschodniej Ukrainie też będzie w Polsce? Może domy mamy budować tak żeby przetrwały ew. ostrzał??

    A wiesz, że w środkowej i zachodniej części Ukrainy ludzie normalnie żyją, pracują i nawet prąd mają. Szok.

    I uważaj, bo ci jeszcze ruskie ten kominek razem z pralką, TV i agregatem wywiozą i tyle będziesz miał .

  6. #13006

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Sugerujesz, że to co się dzieje we wschodniej Ukrainie też będzie w Polsce?
    Proponuje posłuchać np Bartosiaka ze Strategy and Future, on od dawna mówi że dojdzie do konfliktu ( właśnie doszło) i nie chodzi tutaj o Ukraine ale o przemodelowanie świata jaki znamy, no ale to nie ten temat
    Swoją drogą na miesiac przed wojną 80% Ukrainców w badaniu opinii stwierdziło że nie będzie wojny na UA, nikt nie wierzył ....

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Może domy mamy budować tak żeby przetrwały ew. ostrzał??
    to się nazywa bunkier kolego, niektorzy budują takie, namiastką są ziemianki. A ludzie na UA chowają się w piwnicach są w stanie przetrwać ostrzał.
    Jak to mówią : bogatemu nie zabronisz


    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    A wiesz, że w środkowej i zachodniej części Ukrainy ludzie normalnie żyją, pracują i nawet prąd mają. Szok.
    A wiesz że w Mariupolu ludzie nie mają co jeść ? Szok

    Na przeciwko mieszkaja uciekinierzy spod Chersonia włos się jeży na głowie jak opowiadają ....

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    I uważaj, bo ci jeszcze ruskie ten kominek razem z pralką, TV i agregatem wywiozą i tyle będziesz miał .

    Ruskie bydło kafelki zedrze ze ściany , ale przypadkiem jak zabraknie prądu i jednak ruskie bydło nie wejdzie do mojej wsi to przynajmniej będę miał ciepło ...
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 26-04-2022 o 20:10
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  7. #13007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Rozwiązanie - wybudować komin.
    I albo zrobić to w salonie, aby w razie W podpiąć tam kozę, albo w kotłowni (pralni, pomieszczeniu technicznym) aby w razie W podpiąć tam śmieciucha.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #13008
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    I co z tych kominów i kominków jak ruskie przyjdą ?
    Ja, ze swoją westfalką, w razie W mogę spierdzielić do lasów, których wokoło mam mnóstwo. Ona mnie ogrzeje i na niej żarło upolowane z kuszy ugotuję a przy Waszych kominkach wróg grzał się będzie.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  9. #13009

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    Proponuje posłuchać np Bartosiaka ze Strategy and Future, on od dawna mówi że dojdzie do konfliktu
    Słucham, słucham. Ostatnio mówił o ataku jądrowym na Polskę.

    Po za tym z tego co on mówi, to on chce wpuszczać potencjalnego agresora do Polski i ją później odbijać (armia nowego wzoru - główny atak dopiero w centrum Polski po osłabieniu wroga na szlakach komunikacyjnych). A WP i inni geostratedzy chcą atakować już przy granicy i nie wpuszczać żeby uniknąć demolowania naszych ziem.

    Więc jak jesteś za strategią obronną Bartosiaka i mieszkasz na wschodzie, a nawet w bardziej centrum, to faktycznie możesz się bać .

    Ja mieszkam na śląsku, więc się nie przejmuję. I jestem za tym, żeby atakować już od granicy jak chce WP, a nie jak chce Strategy and Future.

    jednak ruskie bydło nie wejdzie do mojej wsi to przynajmniej będę miał ciepło
    Se dziurę w ścianie wykuję, koże wstawię i tez będę miał ciepło . Ba nawet dwie. I plus jest taki, że działa to bez prądu.

    A wiesz że w Mariupolu ludzie nie mają co jeść ?
    Więc rozumiem, że zapasy jedzenia już masz.

  10. #13010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    A WP i inni geostratedzy chcą atakować już przy granicy i nie wpuszczać żeby uniknąć demolowania naszych ziem.
    .
    Oczywiście piszesz co wiesz nie koniecznie wiesz co piszesz.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #13011

    Domyślnie

    Żaden ruski tu nie wejdzie. Co wy pierdzielicie...

  12. #13012

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Żaden ruski tu nie wejdzie. Co wy pierdzielicie...
    Rzec raczej chyba chciałeś, że nie wyjdzie – patrząc po antysmogowych i cenach paliw do ogrzewania oraz użycia tarczy antykryzysowiej na minimalizację ceny za ciepło sieciowe - bo i niby po co miał by wychodzić skoro jest u siebie : „Nasz człowiek w Warszawie” https://www.youtube.com/watch?v=qBdy_4DVcGw&t=1156s

  13. #13013
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Żaden ruski tu nie wejdzie. Co wy pierdzielicie...
    A pewnie,że nie wejdzie. Bo mamy Amarykanów i tam gdzie oni tam jest pokój ...oczywiście misja stabilizacyjno- pokojowaa jakby co się wydarzy. A kominki i piece na drewno to podstawa w tym dziwnym kraju. Ja przerabiam swoje cuda techniki na takie właśnie archaiczne sprzęty w razie nie chęci sprzedania mi np gazu , peletu czy węgla.... bo ja się brzydzę gazem i węglem i wolę marznąć w swoim domu lub ewentualnie mogę pracować tylko na ogrzewanie swojego mieszkania/domu bo w sumie w pewnym wieku jeść nie muszę
    Ostatnio edytowane przez woan ; 04-05-2022 o 22:34

  14. #13014

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post

    Więc jak jesteś za strategią obronną Bartosiaka i mieszkasz na wschodzie, a nawet w bardziej centrum, to faktycznie możesz się bać .
    gdzie tak napisałem ? napisałem ze taki atak jest możliwy a konsekwencje będą poważne i jak widać nigdzie nie można być bezpiecznym (z perspektywy Ukrainy nawet we Lwowie)

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post

    Ja mieszkam na śląsku, więc się nie przejmuję. I jestem za tym, żeby atakować już od granicy jak chce WP, a nie jak chce Strategy and Future.
    Duży ośrodek przemysłowy , ja bym się tak nie cieszył na twoim miejscu

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post

    Se dziurę w ścianie wykuję, koże wstawię i tez będę miał ciepło . Ba nawet dwie. I plus jest taki, że działa to bez prądu.
    tiaaaa, zacznij wiercić dziury na próbę bo możesz się zdziwić



    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Więc rozumiem, że zapasy jedzenia już masz.
    a ty nie ??
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #13015
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    No co taka cisza Panowie? Ciężkie czasy dla Was idą bo obecnie każdy kto ma kominek szykuje się na srogie palenie w zime... Wszyscy moi znajomi w popłochu szukają drewna na zimę i pomimo, że dostaną zapewne mokre to i tak będą palili.

  16. #13016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Mam dwa komplety starych opon...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #13017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Kaczyński do wyborców: trzeba palić wszystkim poza oponami i podobnymi. Polska musi być ogrzana
    "Polska musi być ogrzana"
    Chyba lepiej żeby domy i mieszkania były ogrzane a nie Polska ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #13018

    Domyślnie

    Mam na podwórku zapas drewna na najbliższe 3-4 lata. Ciekawe, bo to był jeden z argumentów przeciwników kominków, że drewno zajmuje miejsce. Może i zajmuje, ale można je kupować kiedy jest tanie i gromadzić, w przeciwieństwie do gazu i prądu. Nie mam gazu, woda ze studni, tylko prąd. Wzrost cen prądu trochę trzepnie mnie po kieszeni, ale jak słyszę co się dzieje w miastach to uważam się za szczęściarza. Teściowej podnieśli opłaty czynszowe z 760 zł na 2300. Masakra.

  19. #13019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    To istnieją jeszcze jacyś przeciwnicy kominków?
    Jeżeli tak, to do wiosny wyginą jak dinozaury...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #13020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Mam na podwórku zapas drewna na najbliższe 3-4 lata.
    Kiedy będziesz odnawiał zapasy drewna?
    I w jakiej cenie?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 651 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony