dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Planuję budowę niedużego domku - poniżej 100 m2 (najchętniej osiemdziesiąt kilka). Co będzie tańsze: parterowy domek o takiej powierzchni, czy z użytkowym poddaszem? Jakiej wielkości są to oszczędności?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    ja myślę, ze przy takiej powierzchni to nie ma sie co bawic w piętra.Ładniej, i lepiej dla rozplanowania powierzchni bedzie zachować jeden poziom.
    A kwestia kosztów -mysle, ze w tym przypadku bedzie taniej parterowo.
    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, opalka ma rację.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    zdecydowanie parterowy

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    j.w., bez wahania

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dolores

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Buduję dom parterowy i już się cieszę. Nie mam zamiaru biegać po schodach na przykład z odkużaczem .
    Cena może być niższa ale nie musi. W miejsce stropu wchodzi droższy frundament.
    Dużo zależy też od działki. Dom parterowy zabiera więcej powierzchni.
    Polecam jednak parterowy.

  7. #7

    Domyślnie

    Przy domku parterowym o tej powierzchni zbyt dużo trzeba stracić na schody przy minimalnym zysku powierzchni zabudowy. Ja sam niestety zaczynam budowę domu z poddaszem ze względu na wymiary działki. Marian

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Parterowy zdecydowanie


  9. #9

    Domyślnie

    parterowy
    odpadaja drogie schody i drogi strop betonowy

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Przy tej powierzchni (80m2) to zdecydownie polecam budynek parterowy.
    Piętrowy wyglądałby cokolwiek "cudacznie". W mojej okolicy jest kilka takich "kostkowych stworków". Chyba, że masz b. ciekawy projekt.
    Jeśli chodzi o koszty to piętrowy wcale nie wyszedłby drożej.
    Było już o tym na na forum min: http://forum.murator.com.pl/viewtopi...=8087&forum=42


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2003-04-03 11:09 ]</font>

  11. #11

    Domyślnie

    Przy 80m2 nie wiem czy jest sens budować domek - koszt m2 wyjdzie ci zdecydowanie większy niż zazwyczaj. Może pomyśl o rozwiązaniu pośrednim. Developerzy budują czasem domy w których mieszka 2-4 rodziny - każda na powierzchni 80-120m2 + mini ogródek

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    dom parterowy to idealne rozwiązanie na dużej działce - po co schody, balkony, okna połaciowe? wydaje mi się jednak że warto dorzucić do tego projektu kilka metrów. 100 - 110m powierzchni użytkowej byłoby rozsądniejsze (oczywiście wszystko w parterze!!)

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Tak - parterowy to dobre rozwiązanie, ale na dużej działce.No i rzeczywiście 100 m2 to powina być powierzchia użytkowa.Trzy-cztery pokoje, kuchnia, łazienka,WC, może garderoba,+ hol +wiatrołap.Pamiętać trzeba jednak , że do tego trzeba dodać jakieś 30 m2 na - garaż, kotłownia.. no i jakiś kąt dla "Pana" domu, ponieważ trzeba gdzieś trzymać podtawowe narządzia, taczkę, kosiarkę, jakiś stół do majsterkowania itp. W końcu to jest wymarzony dom, a nie mieszkanie na IX piętrze w bloku, w którym na nic nie było miejsca.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Przy takiej powierzchni lepszy bedzie jeden poziom, Domek 80m z poddaszem mógłby wyglądać trochę niepoważnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony