dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Czy jest niezbędny, a jeśli tak to jak powinien być zbrojony jaką powinien mieć wysokość? Konstrukcja dachu jest drewniana i opiera się belkami stropowymi na wieńcu. Czy wieniec może być wylany w systemowe kształtki U?

  2. #2

    Domyślnie

    A niby czemu nie,te kształtki min.mają ułatwić zalewanie.Co do zbrojenia to powinieneś mieć w projekcie,a wieniec zrób będziesz spokojnie spał.Mario

  3. #3

    Domyślnie

    U mniewedług projektu murłaty oparte były na stropie, ale podwyższyłem o 1,5 bloczka. Jak zrobiłem 1 warstwę przyjechali cieśle i powiedzieli, że oni nie bedę opierać krokwi na bloczkach gazobetonowych. Musiałem zrobić wieniec i dodatkowo słupki betonowe do stropu. I chyba dobrze zrobiłem

  4. #4

    Domyślnie

    W moim domku budowanym z betonu komórkowego do wieńca wykorzystałem kształtki U. Do zamocowania murłaty w betonie (towarowy, z "gruchy") użyłem solidnych kotw, z dodatkowo przyspawanymi prętami.

  5. #5

    Domyślnie

    Jezier,
    miałam podobny dylemat. Inwestor zastępczy twierdził, że wieńca nie trzeba (pomimo, ze był w projekcie). Zrobiliśmy rozeznanie wśród różnych speców i żaden tej opinii nie potwierdził. Mamy więc wieniec i spokojną głowę.
    pozdro
    Magda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony