dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dla popularnych drzwi stalowych lepszej marki: Ud
    - z ościeżnicą stal - 1,2
    - termo - 0,98.
    Potrafisz to przeliczyć?
    Po pierwsze, wartość Ud jest zwodnicza, bo dotyczy całości, a problemem jest ościeżnica. Po drugie, jeśli znana jest wartość współczynnika U jakiegoś elementu, to można wyliczyć, choćby szacunkowo przewidywany poziom temperatury na jego powierzchni. Znając U ościeżnicy będę wiedział przy jakiej różnicy temperatur będzie "mokra".
    PRO QUALITY

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacogi Zobacz post
    odkurzam temat, czy zamiast ościeżnicy termo użyć stalowej, ale wypełnionej szczelnie pianką? Pozdrawiam.
    Ciekawe co za drzwi masz na myśli, bo jest kilka ciepłych ościeżnic. Termo sugeruje, że mowa o Wikędzie, bo oni tak nazwali swoją ościeżnicę w ten sposób. Co do opłacalności to ja mam np. drzwi Premium (starsza konstrukcja jeszcze na klasycznych zamkach a nie zasuwnicy jak obecnie) z ościeżnicą 11ką (stalową). Rosy na ościeżnicy nie mam. Grzeję, wietrzę i to chyba połowa sukcesu. Druga to poprawne zamontowanie (wypianowanie). Teraz jakbym miał kupować to pewnie poszedłbym w Termo i wyższy model. W tamtych czasach co ja kupowałem drzwi to Premium z ościeżnicą stalową to był ich najwyższy model .
    P.S. masz jeszcze alternatywę w postaci ościeżnicy kompozytowej z płaszczem alu ale osobiście jakbym miał dopłacać to wolałbym wyskubać kilka cebulionów więcej i kupić już termo.

  3. #23

    Domyślnie

    A co sądzicie o ościeżnicy metalowo drewnianej drzwi firmy Martom?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony