Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
Zastanawiam się nad jedną kwestią. Wydajesz 12 000 zł za adaptację gotowca (chyba źle podsumowałeś dodając sumy brutto do netto). To nie będzie taniej zrobić projekt indywidualny? Bo to, ze u nich projekty zaczynają się od 12 000 to naprawdę niewiele znaczy. I to za dom niecałe 200 m2.
I trochę dziwna sprawa. 2000 zł netto za PZT - no ok, ale też 2000 zł przeprojektowanie konstrukcji i reszty? Owszem, są to zmiany nieistotne w świetle znowelizowanych przepisów, ale przeliczenia jednak wymagają? Ale to już niech się forumowi architekci wypowiedzą czy to tanio czy drogo.
A przy okazji, to macie zgodę autora projektu na te zmiany? Drobny szczegół mogący skomplikować pewne sprawy.
Przepraszam ze długi czas odpowiedzi. Praca = brak czasu.
Sprawa się zmieniła. Po zakupie gotowca i zmianie architekta (okazało się, że kolega jest architektem i ma swoje biuro) przedyskutowałem z nim temat i wyszło, że robimy indywidualny. Nie mając projektu kupionego nie miałem pewności, jaki jest rodzaj ścian wewnętrznych. Niestety okazują się nośne, więc ich przesuwanie nie jest tak proste, jak zakładałem. Trzeba przesuwać też fundamenty, do tego zmiana stropu, brak schodów, kominów, dodatkowego WC itp. to jednak nie da się tak łatwo zrobić. Jeszcze gdybym budował sam, to pewnie mógłbym na budowie sobie kłaść jak chcę rury, elektrykę czy cokolwiek, ale "tak to se neda"
W sumie więc przygotowuję się na koszt 10000 zł w górę

Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
Moje opłaty przed budową (studni, blaszaka, ogrodzenia itp. nie liczę - same koszty "papierkowe"):
Projekt domu + adaptacja + zagospodarowanie działki (w tym wszystkie projekty branżowe oprócz gazu) - 5,968.00 zł
Projekt gazu - 500 zł
Wypis z rejestru gruntów - 50 zł
Wypis i wyrys z MPZP - 70 zł
Mapa do celów projektowych - 650 zł
Dzienniki budowy - 24 zł
KB (50%) - 1500 zł
Geodeta - 600 zł
Dzięki, podpatrzę Twój dziennik bo widzę tam dużo szczegółowych kosztów. Może kwoty się różnią, ale być może nie przeoczę dzięki temu jakichś punktów do wykonania.
Projekt domu z adaptacją i zagospodarowaniem działki poniżej 6000? Biorę w ciemno
Najwidoczniej jeśli były zmiany to kosmetyczne.