dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 103
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 2059
  1. #1981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Można prosto, dwa, trzy, cztery kanały opadowe i jeden wznośny a do komina 120 stopni, brak zawijasów mniej wyczystek, mniejsze opory przepływu no i część opadowa rośnie równomiernie, masa dowolna.
    Czasem większe opory przepływu dymu są korzystne....No i nie po to wymyślono zduństwo nowoczesne, by bawić się w obliczenia dotyczące przepływu gazów przez kanał akumulacyjny - węższy czy szerszy. To był ważny aspekt podczas klecenia pieców tradycyjnych, w konstrukcji monolitycznej. Tam jak dałeś za cienko przy palenisku - piec w tym miejscu parzył. A jak dałeś za grubo pod koniec drogi gazów - piec był zimniejszy w tym miejscu i rosła strata kominowa. Dodatkowa obudowa w zduństwie nowoczesnym niweluje ten problem, gdyż w jej wnętrzu po zakończeniu palenia, temperatura wyrównuje się. Słabiej nagrzane elementy masy akumulacyjnej pochłaniają ciepło od tych cieplejszych. Nawet jest taka szkoła, która mówi o zamykaniu kratek w "akumulatorach" przewietrzanych. Otwiera się je dopiero po ustabilizowaniu sytuacji wewnątrz pieca kombi. Co do samych kanałów, też jestem zwolennikiem prostych "ścieżek"....Ale to nie znaczy, że skomplikowane są złe, czy gorsze. Śmiem twierdzić, że lepsze...oczywiście do czasu konieczności czyszczenia ich przez małą dziurkę i do tego w lewo czy w prawo, zamiast na wprost....Jak się jeszcze trafi nawiedzony klient, który wie lepiej jakim opałem palić - lepiej omijać to miejsce szerokim łukiem... Po kilku praktykach z korkami w kanałach fabrykantów, robię w swoich kanałach wyczystki wielkości kanału! Pękanie to nie problem, jeśli zdun je przewidzi....

  2. #1982
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Czasem większe opory przepływu dymu są korzystne....No i nie po to wymyślono zduństwo nowoczesne, by bawić się w obliczenia dotyczące przepływu gazów przez kanał akumulacyjny - węższy czy szerszy. To był ważny aspekt podczas klecenia pieców tradycyjnych, w konstrukcji monolitycznej. Tam jak dałeś za cienko przy palenisku - piec w tym miejscu parzył. A jak dałeś za grubo pod koniec drogi gazów - piec był zimniejszy w tym miejscu i rosła strata kominowa. Dodatkowa obudowa w zduństwie nowoczesnym niweluje ten problem, gdyż w jej wnętrzu po zakończeniu palenia, temperatura wyrównuje się. Słabiej nagrzane elementy masy akumulacyjnej pochłaniają ciepło od tych cieplejszych. Nawet jest taka szkoła, która mówi o zamykaniu kratek w "akumulatorach" przewietrzanych. Otwiera się je dopiero po ustabilizowaniu sytuacji wewnątrz pieca kombi. Co do samych kanałów, też jestem zwolennikiem prostych "ścieżek"....Ale to nie znaczy, że skomplikowane są złe, czy gorsze. Śmiem twierdzić, że lepsze...oczywiście do czasu konieczności czyszczenia ich przez małą dziurkę i do tego w lewo czy w prawo, zamiast na wprost....Jak się jeszcze trafi nawiedzony klient, który wie lepiej jakim opałem palić - lepiej omijać to miejsce szerokim łukiem... Po kilku praktykach z korkami w kanałach fabrykantów, robię w swoich kanałach wyczystki wielkości kanału! Pękanie to nie problem, jeśli zdun je przewidzi....
    No i mamy opinie fachowca. Dzięki za skomentowanie moich wypocin amatora.
    Ps. Już wiem dlaczego piec mam w płaszczu nieprzewietrzanym choć za radą przewietrzanie zrobione a odbiornik nienowoczesny bez takowego Choć z tym płaszczem od fachowca usłyszałem na etapie budowy że tak się nie robi.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #1983
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    również chcę zrobić kominek jako drugie źródło ciepła - czyli jestesmy na tak czy na nie ? bo trudno po tych wpisach o decyzję chyba na tak bo i ciepło bo i tanio no i ten sex hahahahah a tak całkiem na poważnie to jaki producent to teraz TOP a jaki może być bo….pozdrawiam

  4. #1984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No i mamy opinie fachowca. Dzięki za skomentowanie moich wypocin amatora.
    Ps. Już wiem dlaczego piec mam w płaszczu nieprzewietrzanym choć za radą przewietrzanie zrobione a odbiornik nienowoczesny bez takowego Choć z tym płaszczem od fachowca usłyszałem na etapie budowy że tak się nie robi.
    Po świecie chodzi mnóstwo doskonałych zdunów, świetnych fachowców, którzy nie mają pojęcia o technikach przewietrzanych...I nie muszą tego wiedzieć.

  5. #1985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No i mamy opinie fachowca. Dzięki za skomentowanie moich wypocin amatora.
    Ps. Już wiem dlaczego piec mam w płaszczu nieprzewietrzanym choć za radą przewietrzanie zrobione a odbiornik nienowoczesny bez takowego Choć z tym płaszczem od fachowca usłyszałem na etapie budowy że tak się nie robi.
    Rozpocząłbym od rozpatrzenia problemu, na ile będzie to drugie źródło. Jak często będziesz palić? Pewnie nie wiesz...A to podstawowe pytanie, mające pomóc w odpowiedzi: co kupić? Kominek w z wkładem, czy może piecokominek?

  6. #1986
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    kominek bedzie na 100% i wydaje mi się jak ojciec i dziadek palił kominkiem to znak że kominki będą zawsze i chyba drewno to wydaje mi się najbardziej eko niż te gazy ,pellety i pompy na prąd tak po mesku bez ogródek

  7. #1987

    Domyślnie

    Aktualna sytuacja na rynku jest ciężka. Coraz mocniej zastanawiam się nad rozwiązaniem kominek z płaszczem + bufor. Miała być pc grunt + kominek powietrzny (już zamontowany), aczkolwiek ceny prądu i gazu mogą wywindować mocno do góry. Co myślicie?

  8. #1988
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiaszymanek

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    22

    Domyślnie

    Chyba warto, coraz więcej osób zastanawia się nad takim rozwiązaniem

  9. #1989
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    generalnie drewno kominkowe to koszt 250 zł na 1m3
    gazem przy domu 130-140 m2 nie ogrzeję przez miesiac za 250 zł a kominkiem jak troszke sie pobrudzę ogrzeję ale bez komfortu tzw. stałej temperatury
    są elementy i za i przeciw może źródło ciepłą to nie wszystko może jeszcze trzeba przyświrować z tzw. dobrą pasywnością cieplną budynku?

  10. #1990

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    generalnie drewno kominkowe to koszt 250 zł na 1m3
    gazem przy domu 130-140 m2 nie ogrzeję przez miesiac za 250 zł a kominkiem jak troszke sie pobrudzę ogrzeję ale bez komfortu tzw. stałej temperatury
    są elementy i za i przeciw może źródło ciepłą to nie wszystko może jeszcze trzeba przyświrować z tzw. dobrą pasywnością cieplną budynku?
    Generalnie jak wykupię asygnatę bezpośrednio do Nadleśnictwa, sam to sobie zwiozę, potnę, poszczepię i ułożę, to wyjdą mnie groszowe sprawy. Kwestia tylko tego, że trzeba to robić. Najbardziej przeraża mnie wizja stałego dokładania do ognia - palić uwielbiam, ale co w przypadku jak trzeba będzie gdzieś pojechać, na zewnątrz będzie -10?

  11. #1991
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ZuzannaN

    Zarejestrowany
    Oct 2021
    Skąd
    Trójmiasto
    Kod pocztowy
    81-004
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał inspektorek Zobacz post
    Generalnie jak wykupię asygnatę bezpośrednio do Nadleśnictwa, sam to sobie zwiozę, potnę, poszczepię i ułożę, to wyjdą mnie groszowe sprawy. Kwestia tylko tego, że trzeba to robić. Najbardziej przeraża mnie wizja stałego dokładania do ognia - palić uwielbiam, ale co w przypadku jak trzeba będzie gdzieś pojechać, na zewnątrz będzie -10?
    Wtedy włączasz inne ogrzewanie , przecież kominek nie może być jedynym źródłem ciepła - jedynie alternatywnym?

  12. #1992
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał inspektorek Zobacz post
    Generalnie jak wykupię asygnatę bezpośrednio do Nadleśnictwa, sam to sobie zwiozę, potnę, poszczepię i ułożę, to wyjdą mnie groszowe sprawy. Kwestia tylko tego, że trzeba to robić. Najbardziej przeraża mnie wizja stałego dokładania do ognia - palić uwielbiam, ale co w przypadku jak trzeba będzie gdzieś pojechać, na zewnątrz będzie -10?
    Nie wiem jak duzy budujesz dom ale jak kominek z PW to pewnie i z buforem (pomijam wielkość). Wkładasz do bufora grzałkę i temat załatwiony. Drugim rozwiązaniem jest klimatyzator.

  13. #1993
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar satyros
    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Wielkopolska
    Kod pocztowy
    62-007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Kominek dla lubiących grzanie promieniowaniem
    Podoba mi się ten zestaw, dla mnie by był nawet za duży. Wiem, że masz bardzo duże doświadczenie z Romotopem- forum czytam od lat, ale teraz się dopiero zarejestrowałem. Mam kilka pytań co do tego zestawu:
    1. Czy ten wymiennik jest już w sprzedaży?
    2. Czy można go zamontować do najmniejszego Dynamica-, bo ten na zdjęciu to zdaje się jest 3G 44.55.01?
    3. Czy masz jakieś doświadczenia z poprzednim zestawem akumulacyjnym Mamooth- tym na rurze stalowej z krótkim obiegiem-TD?
    Zależy mi na, jak najmniejszej mocy zestawu akumulacyjnego ze względu na budowę niewielkiego domu z betonu konopnego (hempcrete'u) - ten materiał ma sam w sobie dużą pojemność cieplną.
    Pozdrawiam serdecznie

  14. #1994
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dzień dobry wieczór,
    Dzisiaj znajomy rzucił hasło na temat firmy kominki Wika ze Zduńskiej Woli. Podobno facet sam spawa wkłady, robi je pod konkretne zamówienie danego klienta. Chwilkę z nim rozmawiałem przez telefon, wszelkie wyceny robi po przyjeździe na budowę i wizji lokalnej. Mówię o wkładzie z płaszczem wodnym. Czy ktoś z Panów miał styczność z tą firmą?

  15. #1995

    Domyślnie

    A ja se nazbierałem opału na 6-8 lat , bo tak se kupowałem i ładowałem do drewutni po 90 -200 zł za mp i teraz se mam . A ruski gaz mi lotto . A mówiłem parę lat temu . RÓBCIE KOMINKI !! to były filozofy tu na forum co się nabijały z kominka . I co teraz powiecie mędrcy ? A jakby ktos potrzebował drewno suchutkie , twarde to mam . Po 600 za mp.

  16. #1996

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    A ja se nazbierałem opału na 6-8 lat , bo tak se kupowałem i ładowałem do drewutni po 90 -200 zł za mp i teraz se mam . A ruski gaz mi lotto . A mówiłem parę lat temu . RÓBCIE KOMINKI !! to były filozofy tu na forum co się nabijały z kominka . I co teraz powiecie mędrcy ? A jakby ktos potrzebował drewno suchutkie , twarde to mam . Po 600 za mp.
    I co z tego... Jest takie powiedzenie- żyć trzeba umić, a nie kitrać jak frajer. Zapamiętaj.

  17. #1997

    Domyślnie

    uuu szarpło gulem co ?

  18. #1998

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    uuu szarpło gulem co ?
    Ja mam u siebie piecokominek zrobiony przez Piotra Baturę z tego forum.
    Mam też sporo drewna.
    Ale w odróżnieniu od Ciebie nie jestem bucem. Tyle.

  19. #1999

    Domyślnie

    czyli jednak szarpło

  20. #2000

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    A ja se nazbierałem opału na 6-8 lat , bo tak se kupowałem i ładowałem do drewutni po 90 -200 zł za mp i teraz se mam . A ruski gaz mi lotto . A mówiłem parę lat temu . RÓBCIE KOMINKI !! to były filozofy tu na forum co się nabijały z kominka . I co teraz powiecie mędrcy ? A jakby ktos potrzebował drewno suchutkie , twarde to mam . Po 600 za mp.
    No super, że sobie przez 6-8 lat zbierałeś opał Gratuluję Ja w tym czasie pracowałem i dlatego stać mnie płacić te 1000zł rocznie za ogrzewanie bezobsługową pompą ciepła

Strona 100 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony