dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 103
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.059 z 2059
  1. #2041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Widzisz gdzieś słowo opadłe?
    Ściółka, ścioła, podściółka – warstwa lasu leżąca bezpośrednio na glebie, a pod runem.
    Utworzona jest z opadłych liści, gałązek, owoców, nasion, piór, skrawków sierści i odchodów zwierzęcych.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9A...e%C5%9Bnictwo)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #2042

    Domyślnie

    No ale prezes swojego czasu pozwolił zbierać chrust

  3. #2043
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Gdzie mignął mi wczoraj tytuł artykułu w internecie ze cena drewna opałowego mocno w dół. U mnie w okolicy pocięte grube kłody brzozowe można kupić za 200zl/m3, podobnie jak pnie drzew owocowych. Jak czytałem o cenach po 600 czy 800zl to wydawało mi się to nie wiarygodne.

  4. #2044
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Widzisz gdzieś słowo opadłe?
    Jeśli coś nie jest opadłe, to tym bardziej nie możesz tego spalić.
    Myślałem, ze to jasne
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Gdzie mignął mi wczoraj tytuł artykułu w internecie ze cena drewna opałowego mocno w dół. U mnie w okolicy pocięte grube kłody brzozowe można kupić za 200zl/m3, podobnie jak pnie drzew owocowych. Jak czytałem o cenach po 600 czy 800zl to wydawało mi się to nie wiarygodne.
    Jak handlarze sprzedawali po 500 w nadleśnictwie u mnie można było w metrówkach po 350 kupić . Teraz po 300 u handlarzy się pojawia a brzoze po 250 idzie kupić .

  6. #2046

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie możesz:


    Ja ostanio pozyskałem trochę drewna z własnego lasu, robię już zapasy przed kolejnym sezonem,
    ze swojego lasu tez nie mozesz bez pozwolenia i ocechowania.

  7. #2047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tompas Zobacz post
    ze swojego lasu tez nie mozesz bez pozwolenia i ocechowania.
    Cięcia pielęgnacyjne możesz (a nawet powinieneś) robić. I nie trzeba na to zezwolenia. A wycinkę należy robić, żeby zachować las w dobrej kondycji (a zgoda i fachowa porada leśniczego nic nie kosztuje).

  8. #2048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli coś nie jest opadłe, to tym bardziej nie możesz tego spalić.
    Myślałem, ze to jasne
    Luzik kolego forumowy! Uśmiechnij się czasem....

  9. #2049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    No ale prezes swojego czasu pozwolił zbierać chrust
    Możesz zbierać, ale na asygnatę....

  10. #2050
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    DGP w połączeniu z kominkiem sprawdza się u mnie doskonale. W tym sezonie podłogówka włączała się kilka razy, głównie wtedy gdy były kilkudniowe mrozy. Ostatnio chodziła 17 grudnia . Więc jak najbardziej róbcie kominki

  11. #2051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Dostalem wycene na kominek - 30k do tego, tylko montaz. Szpachlowac musze sobie sam...

    Teraz mam kominek otwarty ktory mocno wyciaga cieplo z domu, uzywam go dosc czasami.
    Gdybym mial budowac kominek od 0 i wsadzic w to 30k dodatkowo kupowac drzewo, przynosci, palic czyscic... to uwazam, ze nie warto.

    Ale komin mam, kominek stoi, bedzie rozebrany i wybudowany nowy... "tymi rencami" no bo jak juz jest - to szkoda sie go pozbyc.

  12. #2052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horas91 Zobacz post
    Dostalem wycene na kominek - 30k do tego, tylko montaz. Szpachlowac musze sobie sam...

    Teraz mam kominek otwarty ktory mocno wyciaga cieplo z domu, uzywam go dosc czasami.
    Gdybym mial budowac kominek od 0 i wsadzic w to 30k dodatkowo kupowac drzewo, przynosci, palic czyscic... to uwazam, ze nie warto.

    Ale komin mam, kominek stoi, bedzie rozebrany i wybudowany nowy... "tymi rencami" no bo jak juz jest - to szkoda sie go pozbyc.
    Jak Cię nie stać na BMW, kup Citroena....Ktoś kto kupuje kominek za 30.000, nie robi tego z zimna....

  13. #2053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jak Cię nie stać na BMW, kup Citroena....Ktoś kto kupuje kominek za 30.000, nie robi tego z zimna....
    To BMW o ktorym piszesz (Kominek) kosztuje w sieci 7500 pln Brutto (Hitze Albero 14 kw), Do tego turbina, rury, montaz.

    Oferta na 30000 PLN.

    W sumie to nie boli mnie az tak 30000 PLN tylko postawa goscia ktory mi ta oferte zlozyl.

    Stary kominek mam sobie rozebrac sam, on podlaczy i zabuduje - ale szpachlowanie i wykonczenie mam sobie zrobic sam. Odbior kominiarski mam sobie zalatwic sam.

    Reasumujac:
    Moge kupic (w twojej opini) BMW o sumarycznej wartosci prawdopodobnie 12000 - 15000 PLN a pozostale 18000 - 15000 to wiedza i prowizja sprzedajacego.
    Jesli mam zaplacic za prace (Pewnie tydzien 15000 PLN) do tego sam rozebrac stary, czesciowo wykonczyc nowy oraz ogarnac sobie kominiarza - to wole za te 15000 zrobic to sam (Chociazbym mial robic to sam 1 miesiac)

    Tak szczerze, to liczylem na oferte rzedu 20 - max 22 k, wowczas powiedzialbym ROBIMY.

  14. #2054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jak Cię nie stać na BMW, kup Citroena....Ktoś kto kupuje kominek za 30.000, nie robi tego z zimna....
    Ile więc może lub powinien wydać na kominek ktoś komu jest zimno w domu?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #2055
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ile więc może lub powinien wydać na kominek ktoś komu jest zimno w domu?
    Ja nie wiem - ale policzylem z ciekawosci dokladnie ile wyszedl by mnie material, gdybym zamowil go sam w sieci
    Wyszlo 11000 PLN - bez jakichkolwiek rabatow, po prostu klikal kup teraz. (Kominek, rury, durbina do rozprowadzenia ciepla itd itd)
    Pozostale 19000 to montaz
    ----------
    Jestem w trakcie remontu, musze cos zrobic z kominkiem otwartym, mieszkam w gorach juz w na poczatku wrzesnia mam 0 w nocy wiec wymyslilem, ze na sezon przejsciowy (Wrzesien - Pazdziernik) (Kwiecien - Maj) zamiast piecem centralnym bede sobie palil w kominku.

    I tak siedze w domu na pracy zdalnej

  16. #2056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horas91 Zobacz post
    Ja nie wiem - ale policzylem z ciekawosci dokladnie ile wyszedl by mnie material, gdybym zamowil go sam w sieci
    Wyszlo 11000 PLN - bez jakichkolwiek rabatow, po prostu klikal kup teraz. (Kominek, rury, durbina do rozprowadzenia ciepla itd itd)
    Pozostale 19000 to montaz
    ----------
    Jestem w trakcie remontu, musze cos zrobic z kominkiem otwartym, mieszkam w gorach juz w na poczatku wrzesnia mam 0 w nocy wiec wymyslilem, ze na sezon przejsciowy (Wrzesien - Pazdziernik) (Kwiecien - Maj) zamiast piecem centralnym bede sobie palil w kominku.

    I tak siedze w domu na pracy zdalnej
    Pokaż oryginał kalkulacji tego kominka za 30.000...Bo inaczej, to możesz sobie tu pisać co Ci się podoba. Generalnie kupy się nie CZYMA to co nam tu zapodajesz. Ja nie robię kominków z tanimi wkładami, używam wyłącznie najlepszych (niestety najdroższych) płyt krzemianowych na rynku i 20.000 to budżet, w którym mieszczę się z większością prostych kominków!

  17. #2057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Jakie proste wkłady kominkowe (firma i model) mieszczą się w budżecie 20.000 zł ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #2058
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Horas91

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Tarnow
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    50

    Domyślnie

    nie dostalem kalkulacji, facet byl u mnie - bo rozmawialismy nt. mojego starego kominka (jego zdjecia tez sa w tym temacie)
    Facet ogladnal stary kominek, stwierdzil, ze szkoda w niego inwestowac. Wypil kawe

    - Policzyl 5 odwiertow przez strop
    - jakies 30 metrow rury do rozprowadzenia ciepla
    - wentylator 600 lub 800 m. szesc.
    - Kominekt hitze albero 14 lub 16 KW

    Ustnie powiedzial mi ze stary kominek musze sobie rozebrac, bo on nie za bardzo ma czas.
    Nowy kominek bedzie zmontowany ale musze go sobie sam wyszpachlowac

    Cene szacuje na 28000 - 30000 PLN, z racji, ze mieszka odemnie daleko wliczyl tez w to pewnie dojazd i powrot 2 dni.
    -----------
    no coz - Przy 30k nie poprosilem o oferte bo nawet tyle nie mam na kominek. Po prostu dla mnie byl to taki szok, ze zrezygnowalem na miejscu i stwierdzilem, ze zrobie to sobie sam.

    ============
    U rodzicow okolo 2 lata temu tez byl gosc ale z innej firmy.
    Tam trzeba bylo tez komin na zewnatrz wystawic (zwykly metalowy)
    coz... tam tez byl koncert zyczen. Komin ma sobie tata sam zrobic lub zatrudnic firme, kominiarza maja sobie sami ogarnac itd itd.

    Uznalem wiec, ze taka juz specifykacja gosci od kominkow, ze nie za bardzo im sie chce - co w sumie rozumiem, bo w nowym domu ktory jest swierzo budowany, przychodzisz pare rurek i do domu.
    ============

    Jesli moja wycena cie oburza, to zakladam, ze slusznie zrezygnowalem z tego fachowca.

  19. #2059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horas91 Zobacz post
    nie dostalem kalkulacji, facet byl u mnie - bo rozmawialismy nt. mojego starego kominka (jego zdjecia tez sa w tym temacie)
    Facet ogladnal stary kominek, stwierdzil, ze szkoda w niego inwestowac. Wypil kawe

    - Policzyl 5 odwiertow przez strop
    - jakies 30 metrow rury do rozprowadzenia ciepla
    - wentylator 600 lub 800 m. szesc.
    - Kominekt hitze albero 14 lub 16 KW

    Ustnie powiedzial mi ze stary kominek musze sobie rozebrac, bo on nie za bardzo ma czas.
    Nowy kominek bedzie zmontowany ale musze go sobie sam wyszpachlowac

    Cene szacuje na 28000 - 30000 PLN, z racji, ze mieszka odemnie daleko wliczyl tez w to pewnie dojazd i powrot 2 dni.
    -----------
    no coz - Przy 30k nie poprosilem o oferte bo nawet tyle nie mam na kominek. Po prostu dla mnie byl to taki szok, ze zrezygnowalem na miejscu i stwierdzilem, ze zrobie to sobie sam.

    ============
    U rodzicow okolo 2 lata temu tez byl gosc ale z innej firmy.
    Tam trzeba bylo tez komin na zewnatrz wystawic (zwykly metalowy)
    coz... tam tez byl koncert zyczen. Komin ma sobie tata sam zrobic lub zatrudnic firme, kominiarza maja sobie sami ogarnac itd itd.

    Uznalem wiec, ze taka juz specifykacja gosci od kominkow, ze nie za bardzo im sie chce - co w sumie rozumiem, bo w nowym domu ktory jest swierzo budowany, przychodzisz pare rurek i do domu.
    ============

    Jesli moja wycena cie oburza, to zakladam, ze slusznie zrezygnowalem z tego fachowca.
    Po tym co napisałeś, w 20.000 bym się nie zamknął.....

Strona 103 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony