dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 103
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 2059
  1. #2001

    Domyślnie

    No i piknie da sie ? Ja przez te 6-8 l at też pracowałem i te uzbirane a nie wydane na opał piniazki teraz se whiskacze przeznaczam . Twoje zdrowie !

  2. #2002

    Domyślnie

    Coś przeciwnicy kominków przestali pisać , czyżby pomału zamarzają . A toz to dopiero wrzesień

  3. #2003

    Domyślnie

    Czy obecnie możliwe jest zainstalowanie kasety do kominka otwartego? Czy ktoś w Łodzi / łodzkiem się tym zajmuje?

  4. #2004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    A ja se nazbierałem opału na 6-8 lat , bo tak se kupowałem i ładowałem do drewutni po 90 -200 zł za mp i teraz se mam . A ruski gaz mi lotto . A mówiłem parę lat temu . RÓBCIE KOMINKI !! to były filozofy tu na forum co się nabijały z kominka . I co teraz powiecie mędrcy ? A jakby ktos potrzebował drewno suchutkie , twarde to mam . Po 600 za mp.
    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Coś przeciwnicy kominków przestali pisać , czyżby pomału zamarzają . A toz to dopiero wrzesień
    Co zrobisz za 6-8 lat skoro teraz drewno opałowe kosztuje 600 - 900 zł/mp?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #2005
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    Można też taniej i to dużo, ale trzeba poszuka, chociaż wzrost cen drewna mocno zauważalny.

  6. #2006

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co zrobisz za 6-8 lat skoro teraz drewno opałowe kosztuje 600 - 900 zł/mp?
    600-900 to może cena u kombinatorów handlujących drewnem . W nadleśnictwie cena 430 za mp buka w metrówkach plus transport . ale z mp od nadleśnictwa jak ułożysz tak jak handlarze wyciągniesz 1,4 mp . Co będzie za 6-8 lat ? Pożyjem , posmotrim może będzie po 100zł za mp . Tego nie wie nikt .Na szczescie drewno jak jest tanie i masz gdzie trzymać możesz zrobić zapasy . Z gazem i prądem tak nie uczynisz niestety

  7. #2007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Arek74

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    WROCŁAW
    Posty
    293

    Domyślnie

    nie mam satysfakcji, że czuję się wygrany.....



    grzeję dom tylko kominkiem od 19 lat, drewno mam za darmo, rok temu założyłem panele, więc za prąd płacę tylko 24zł/mc ... i powiem Wam, że jak dzieci pójdą z domu, to albo ten dom, albo drugi wybuduję i zrobię pełny offgrid - nie wierzę politykom, bankom i wszelkiej maści klechom




    nie czuję satysfakcji, bo ludzie będą teraz palić wszystkim co palne a jak myślę, żaden wójt czy burmistrz nie każe swoim czarnuchom ścigać ludzi, bo wybory przegra

  8. #2008

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    .Na szczescie drewno jak jest tanie i masz gdzie trzymać możesz zrobić zapasy . Z gazem i prądem tak nie uczynisz niestety
    I to jest chyba kluczowa zaleta magazynowania energii, mój magazyn energii ma jakieś 12 m3 dębiny i grabu, reszta magazynu jeszcze rośnie , drewutnia do tego mnie kosztowała z 1200 zł
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    I to jest chyba kluczowa zaleta magazynowania energii, mój magazyn energii ma jakieś 12 m3 dębiny i grabu, reszta magazynu jeszcze rośnie , drewutnia do tego mnie kosztowała z 1200 zł
    Nie trzeba fotowoltaiki i innych wynalazków , wystarczy drewutnia . Nie musisz sie dzielić wyprodukowaną energią z tauronami eneami i innymi złodziejami .

  10. #2010

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Nie trzeba fotowoltaiki i innych wynalazków , wystarczy drewutnia . Nie musisz sie dzielić wyprodukowaną energią z tauronami eneami i innymi złodziejami .
    Nikt ci nie każe dzielić się tą energią z nikim. Zatrzymuj całą u siebie.

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nikt ci nie każe dzielić się tą energią z nikim. Zatrzymuj całą u siebie.
    Tak właśnie robię , magazynuję ją w drewutni . Dzięki za radę

  12. #2012
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Potrzebuje porady. Ile może ważyć mieszanka drewna dąb, brzoza, grab ułożona ciasno na przyczepie 270x140x35 - standardowa średnia przyczepka. Jest szansa, że takie drewno może ważyć ponad 500kg, czy śmiało ładować i się nie martwic na zapas ?

  13. #2013

    Domyślnie

    Musisz znaleźć gęstość drewna i potem to już górki Ale świeży dąb i grab są dosyć ciężkie. Więc jak świeże to niemal napewno ponad 500kg.

  14. #2014
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Dąb jest sezonowany co najmniej od zeszłej jesieni jak dobrze pamiętam i trochę brzozy z wiosny. Nie chcę mieć niespodzianki w trasie, a trochę kilometrów mam do przejechania.

  15. #2015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przecież możesz to sobie sam sprawdzić
    http://zuhgrzegrzolka.pl/strefa-klie...zewny/gestosc/
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #2016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Może ważyć
    2,70 x 1,40x 0,35 x 550 kG/m3 x 0,80 = 580 kG
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #2017

    Domyślnie

    550kg/m3 to nie waży nawet suchy dąb czy grab. A co dopiero mokry.

  18. #2018

    Domyślnie

    masz około 1,3 mp drewna co daje przy suchym około tony

  19. #2019
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Tona przy suchym? To mnie zaskoczyłeś.

  20. #2020

    Domyślnie

    Tona to nie, ale 700-800kg będzie.

Strona 101 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony