dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 103
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 2059
  1. #1581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Czyli to co wylatuje "dzisiaj" z Twojego komina nie trafia do moich płuc iw 100% zostaje zjedzone (zwłaszcza zimą) przez następne pokolenie drzew?
    Gdyby nie drewno, które spalam trafiło by do Twoich płuc w ciągu minionego roku.

  2. #1582
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Gdyby nie drewno, które spalam trafiło by do Twoich płuc w ciągu minionego roku.
    Mnie nie interesuje poprzedni rok. Pytam o TU i TERAZ. Potrafisz odpowidzieć na proste pytanie?

  3. #1583
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To fanaberia jest.
    W tzw. świecie zachodnim jest wiele fanaberii samochody z silnikami większymi niz 1-2 litry, klimatyzacja w domu, zmiana ubrań co kilka miesięcy, sprzęty, roboty domowe (a można ręcznie), itd. Dla jednego kominek będzie w top 10 fanaberii do likwidacji dla innego będzie pod koniec setki takiej listy.
    Skąd twoje przekonanie, że twoje uszeregowanie listy jest najlepsze a reszta to cebulaki?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #1584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mnie nie interesuje poprzedni rok. Pytam o TU i TERAZ. Potrafisz odpowidzieć na proste pytanie?
    Jakie pytanie? Że gdybym nie spalał drewna, to powietrze byłoby lepsze? Nie. Byłoby takie samo gdybym niczego nie spalał. A jakbym spalał coś innego (a przecież nie marzłbym) to byłoby gorsze.

  5. #1585
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    W tzw. świecie zachodnim jest wiele fanaberii samochody z silnikami większymi niz 1-2 litry, klimatyzacja w domu, zmiana ubrań co kilka miesięcy, sprzęty, roboty domowe (a można ręcznie), itd. Dla jednego kominek będzie w top 10 fanaberii do likwidacji dla innego będzie pod koniec setki takiej listy.
    Skąd twoje przekonanie, że twoje uszeregowanie listy jest najlepsze a reszta to cebulaki?
    Rozumiem że jakby pojechał w miejsce gdzie mają klimatyzję, ciągle zmieniają ubrania i co chwile mają większy TV, i bym wyszedł zimą wieczorem na spacer to od tych fanaberii śmierdoliłoby tak że nie idzie oddychac? Bo od tej fanaberii którą sugerujesz że niepoprawnie uszeregowałem, tak właśnie jest. Akurat oddychanie czystym powietrzem uważam za dosyć istotne dla mnie.

    Ja się zgadzam z tym, że produkcja TV ma wpły na środowisko pozostawia jakiś ślad węglowy. Choć akurat TV mam od 10lat i nie planuję wymieniać jesli kiedyś bym kupował, a byłaby informacja (rzetelna) czy producent tego TV dymił lub nie gdzieś w chinach ludziom bezpośrednio pod oknem to byłby to jeden z ważniejszych argumentów za lub przeciw temu produktowi.

  6. #1586
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakie pytanie? Że gdybym nie spalał drewna, to powietrze byłoby lepsze? Nie. Byłoby takie samo gdybym niczego nie spalał. A jakbym spalał coś innego (a przecież nie marzłbym) to byłoby gorsze.
    Pytanie było bardzo proste. 3 krotnie je powtarzałem, a ty zawsze zamiast prostej odpowiedzi to jakaś radosna Twórczość.

    Jeszcze raz:
    Spalasz drewno w kominku. Mieszkam 30m od Twojego komina. Czy 100% tego co wylatuje z Twojego komina leci tylko i wyłącznie do lasu i się tam neutralizuje, czy część syfu zatrzymuję się w moich płucach.

  7. #1587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pytanie było bardzo proste. 3 krotnie je powtarzałem, a ty zawsze zamiast prostej odpowiedzi to jakaś radosna Twórczość.

    Jeszcze raz:
    Spalasz drewno w kominku. Mieszkam 30m od Twojego komina. Czy 100% tego co wylatuje z Twojego komina leci tylko i wyłącznie do lasu i się tam neutralizuje, czy część syfu zatrzymuję się w moich płucach.
    Prosta odpowiedź jest taka, że wyfiltrowałbyś to, co nie wyleciało z mojego komina przez poprzedni rok. Już miałbyś to w płucach. A tak masz szansę (nikłą) coś z tego wyłapać rok później.
    A gdybym spalał co innego - to filtrowałbyś DODATKOWO to, co wylatuje z komina.

  8. #1588
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Prosta odpowiedź jest taka, że wyfiltrowałbyś to, co nie wyleciało z mojego komina przez poprzedni rok. Już miałbyś to w płucach. A tak masz szansę (nikłą) coś z tego wyłapać rok później.
    A gdybym spalał co innego - to filtrowałbyś DODATKOWO to, co wylatuje z komina.
    Dobra. Poddaje sie. Nie potrafisz, wróć nie chcesz zrozumieć czy przyznać prostych rzeczy.
    Szkoda że nie mam paru lat mniej. Za stary jestem na emigracje. A w tym kraju z takimi ludzmi udusimy się opd własnego syfu.

  9. #1589
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Rozumiem że jakby pojechał w miejsce gdzie mają klimatyzję, ciągle zmieniają ubrania i co chwile mają większy TV, i bym wyszedł zimą wieczorem na spacer to od tych fanaberii śmierdoliłoby tak że nie idzie oddychac?
    Nie, ale śmierdoliłoby gdzies indziej na globie.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Bo od tej fanaberii którą sugerujesz że niepoprawnie uszeregowałem, tak właśnie jest.
    Nie wiem gdzie sie przechadzasz i to obserwujesz, ale smiem twierdzic, ze bedzie podobnie jak w moich obserwacjach i ten smrod bedzie z wegla, odpadow meblowych, itp. Drewna to sie bedziesz musial dlugo naszukac.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Akurat oddychanie czystym powietrzem uważam za dosyć istotne dla mnie.
    Dla mnie tez.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #1590
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Prosta odpowiedź jest taka, że wyfiltrowałbyś to, co nie wyleciało z mojego komina przez poprzedni rok. Już miałbyś to w płucach. A tak masz szansę (nikłą) coś z tego wyłapać rok później.
    A gdybym spalał co innego - to filtrowałbyś DODATKOWO to, co wylatuje z komina.
    On musi pójść do sąsiada jeszcze raz i popatrzeć co wrzuca do kominka. Nie ma o co kruszyć kopi jak to sprawdza? Nic niema więc pozostaje badanie organoleptyczne i na wyrost i na czuja.Jak Twój sąsiad bez Twojej wiedzy bo opowiadać się nie musi będzie sobie mocno hajcował i wędził duże ilości mięsiwa (Ty nie wiesz co on tam robi) , to pójdziesz do niego za węchem jak jastrząb i zwrócisz mu uwagę ,że wędzonką ci jedzie przed domem i jak otworzysz okna to dym wędzonki bo wędzi owocowym drewnem włazi i dusi.

  11. #1591
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Rozumiem że jakby pojechał w miejsce gdzie mają klimatyzję, ciągle zmieniają ubrania i co chwile mają większy TV, i bym wyszedł zimą wieczorem na spacer to od tych fanaberii śmierdoliłoby tak że nie idzie oddychac? Bo od tej fanaberii którą sugerujesz że niepoprawnie uszeregowałem, tak właśnie jest. Akurat oddychanie czystym powietrzem uważam za dosyć istotne dla mnie.

    Ja się zgadzam z tym, że produkcja TV ma wpły na środowisko pozostawia jakiś ślad węglowy. Choć akurat TV mam od 10lat i nie planuję wymieniać jesli kiedyś bym kupował, a byłaby informacja (rzetelna) czy producent tego TV dymił lub nie gdzieś w chinach ludziom bezpośrednio pod oknem to byłby to jeden z ważniejszych argumentów za lub przeciw temu produktowi.
    A jeśli okopcony TV kosztuje 1000zł a nie okopcony 2000zł to co?

    Nie chodzi o ceny tylko proporcje.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #1592
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Z nudów szukając inspiracji znalazłem to co chciałbym mieć w swoim domu 2 w 1. Ale. Czy można tą dwustronność podpiąć pod nieskomplikowane ogrzewanie wodne.Z tego linku wybrałem te które zainspirowały nas najbardziej.

    https://panidyrektor.pl/kominek-zewn...etrzny-w-domu/















    Cudowne , na bogato i z wielkim rozmachem. Pozazdrościć tego ładu i składu.

  13. #1593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Widze, ze zaczynaja inspirowac Ciebie też biokominki.
    Dobry kierunek !

    Niestety, pod "nieskomplikowane ogrzewanie wodne" tego nie podepniesz...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-08-2019 o 08:21

  14. #1594
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

  15. #1595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Szkoda że nie gazowe i nie bioetanalowoe
    Te wnętrza ładnie wyglądają na zdjęciach.
    Takie sterylne i z olbrzymimi przeszkleniami.
    Kominek "wodny" na drewno to jakaś porażka.
    Zwłaszcza w takich domach.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #1596
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie rozumiem takich wypowiedzi. Coś co wygląda cudownie elegancko, musi się zawsze kojarzyć z brzydotą.Czy to brak gustu a może brak obiektywizmu.Olbrzymie przeszklenia to dom pasywny. Tego także trzeba się czepić? Nieznajomość tego zagadnienie zawsze będzie się kojarzyć z partykularyzmem u osoby która nic nie wie na temat kominków dwustronnych w np. domu pasywnym .

  17. #1597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Może masz rację że dom pasywny powinien posiadać duże przeszklenia.
    Możliwe że też kominek dwustronny bardzo dobrze pasuje do domu pasywnego.
    Możliwe.
    Jednak nieprawdopodobne jest aby w domu pasywnym "grzać" wodnym kominkiem.
    Ale może masz rację?

    Nieprawdopodobne jest, wg mnie, aby ludzie posiadający takie domy pasywne grzali się kominkiem wodnym.

    Nic nie pisałem o domu pasywnym.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #1598
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Trudno o polemikę z kimś kto widzi tylko czubek swojego nosa. Chyba słowa - powiedzenie "szukając inspiracji " jest za trudne w zrozumieniu.Nie zrozumiałe jest dla takiej wielkiej persony ,że szukając inspiracji mając wybudowany dom człowiek chce się jakoś dopasować by coś usprawniać , zmieniać.Widać to także za trudne zagadnienie.Słowo przykład chyba także go przerasta.Nie pisał o domu pasywnym ale jego element w przeszkleniu jakoś połączył.

  19. #1599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Inspiracje CD.
    Szkoda ,że nie wszystkie dwustronne i nie wodne.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie rozumiem takich wypowiedzi. .
    Wiele rzeczy i wielu wpisów nie rozumiesz.
    Antypatia odbiera tobie trzeźwość spojrzenia.

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie pisał o domu pasywnym ale jego element w przeszkleniu jakoś połączył.
    Kto nie pisał ? Ty nie pisał ?
    Chcesz do takich domów wprowadzić kominek wodny ??
    Wiesz co to jest dom pasywny i ile potrzebuje energii aby go ogrzać ?
    Ktoś kto buduje taki dom nie bawi się w ogrzewanie tego domu kominkiem wodnym.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #1600
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wiele rzeczy i wielu wpisów nie rozumiesz.
    Antypatia odbiera tobie trzeźwość spojrzenia.


    Kto nie pisał ? Ty nie pisał ?
    Chcesz do takich domów wprowadzić kominek wodny ??
    Wiesz co to jest dom pasywny i ile potrzebuje energii aby go ogrzać ?
    Ktoś kto buduje taki dom nie bawi się w ogrzewanie tego domu kominkiem wodnym.
    Bez sensu bo zadymę tworzysz. EOT.

Strona 80 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony