dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 103
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 2059
  1. #1761

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    A gdy pis wygra kaczka dmuchnie w trąbkę i inflacja się rozpęta, gospodarka załamie, gaz zamarznie i tylko drewno zostanie. A wtedy przyniesiesz obrączkę ślubną a ja Ci sprzedam bułkę upieczoną na ogniu którym gardzisz i mące której nie magazynujesz może burakiem z pola poczęstuje które zkaitrane będą w sianie.
    No i jeszcze jajeczkiem od kurki.
    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    „Fajny” masz tok myślenia , fajny jako wynik pobudzania neuronów ... choć są też umysły lotniejsze i są też prymitywniejsze. To że jest fajny i spełnia wymagania komunikacji międzyludzkiej nie znaczy że nie emituje szkodliwych i irytujących wniosków ...
    nie gniewaj się proszę ... no nie mogłam się powstrzymać
    Mega.


    @d7d nigdzie nie napisałem, że gaz emituje mniej NOx niż kominek. Potwierdza to co napisałem wcześniej. A jeżeli chodzi o spojówki, po poszukaj do czego to pisałem. EOT.

  2. #1762
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    @d7d nigdzie nie napisałem, że gaz emituje mniej NOx niż kominek. Potwierdza to co napisałem wcześniej. A jeżeli chodzi o spojówki, po poszukaj do czego to pisałem. EOT.
    Napisałeś że kominek emituje mniej NOx niż kocioł gazowy.
    Napisałeś że kocioł gazowy emituje więcej NOx niż kominek.
    Napisałeś że masz notoryczne zapalenie spojówek od NOx.

    Co do zapalenie spojówek z powodu NOx to Ty pisałeś a nie ja. Nie muszę szukać.
    Była dyskusja czy nie masz "alergicznego zapalenia spojówek".
    https://www.mp.pl/pacjent/okulistyka...lenie-spojowek
    https://psseoswiecim.wsse.krakow.pl/...sze-informacje
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #1763
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookatorka Zobacz post
    To że jest fajny i spełnia wymagania komunikacji międzyludzkiej nie znaczy że nie emituje szkodliwych i irytujących wniosków ...
    "Irytujący" wniosek ("irytujące stwierdzenie") to jest taki:

    "spalanie drewna w kominkach jest ekologiczne".

    Żadne spalanie nie jest ekologiczne.
    Ani drewna, ani gazu, pelletu, węgla czy nawet ekogroszku.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 13-09-2019 o 17:21
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #1764
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Głuchy na wołanie!!!

    https://forum.muratordom.pl/showthre...asie-i-drewnie

    Pisze o jednym i tym samym moderowano. Powiedziane to setki razy ,a ten z uporem maniaka powraca do wątku i niemerytorycznie prawi.Ma taki wolny temat już ponad 200 odwiedzin.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-09-2019 o 18:00 Powód: Wyzwiska.

  5. #1765
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Spróbuj pomyśleć logicznie.
    Poszukaj też "winnego" tego wałkowania tematu emisji NOx z drewna i z gazu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #1766

    Domyślnie

    @NS widziałeś, znów amba wcięła posty?

    Aha jak miałem więcej czasu, to czytałem, że Tomasz też jest zawiedziony i rozczarowany kominkiem, więc nie ma co się dziwić.

    To tak na koniec. Dla wszystkich o d7d. Na przyszłość.

    Cytat Napisał kemot_p
    Jaki jest sens wchodzić w dyskusję z "wikipediowym ekspertem od wszystkiego", zwykłym trollem, który po usunięciu z forum wątków politycznych próbuje się odnaleźć w wątkach budowlanych z opłakanym, żenującym skutkiem? Na takich polecam listę ignorowanych i po temacie.
    Bardzo dobra rada.
    Ostatnio edytowane przez vvvv ; 13-09-2019 o 21:25

  7. #1767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Jeden ma rozwolnienie umysłowe od wyschniętej , zwiędłej, "over cooked" kaczki
    Drugi ma problem z zapaleniem drzewa
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No ale w piekarniku darmowym drzewem nie zapalę. Nawet ja mam PV to się te kWh doliczają na liczniku.
    ... ale w zamian"robi miód"
    ... czekamy na więcej "witaminy"
    unde venis et quo tendis

  8. #1768
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    @NS widziałeś, znów amba wcięła posty?

    Aha jak miałem więcej czasu, to czytałem, że Tomasz też jest zawiedziony i rozczarowany kominkiem, więc nie ma co się dziwić.

    To tak na koniec. Dla wszystkich o d7d. Na przyszłość.



    Bardzo dobra rada.
    Widziałem ale on nie wszystko widzi .Zobaczy także to po 23.00 ?



    Zastanawiam się czy w kominku spełni to wszelkie oczekiwania.



    https://allegro.pl/oferta/kosz-pelle...uct&bi_m=reco&


    https://archiwum.allegro.pl/oferta/k...832718780.html

  9. #1769
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Napisałeś że kominek emituje mniej NOx niż kocioł gazowy.
    Napisałeś że kocioł gazowy emituje więcej NOx niż kominek.
    Napisałeś że masz notoryczne zapalenie spojówek od NOx.

    Co do zapalenie spojówek z powodu NOx to Ty pisałeś a nie ja. Nie muszę szukać.
    Była dyskusja czy nie masz "alergicznego zapalenia spojówek".
    https://www.mp.pl/pacjent/okulistyka...lenie-spojowek
    https://psseoswiecim.wsse.krakow.pl/...sze-informacje
    Znowu te SROXY
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #1770

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Widziałem ale on nie wszystko widzi .Zobaczy także to po 23.00 ?


    Zastanawiam się czy w kominku spełni to wszelkie oczekiwania
    No tego nie ma szans. Na niektórych nie ma rady. Szkoda nawet.. Jak moderatorzy nie zareagowali jak wyzywał mnie od "idiotów" to czego sie spodziewać. No Ala ja to nie funfel modkow. Pewne osoby mam gdzieś i leje no to co piszą. Kto sie kanarkiem uradzil orłem nie umrze. Niech se ze swoim hamerykanskiem kolega pseudo bogaczem pisze co chcą. Pewnie pali w tym swoim zniczu i żal mu pupcie ściska.

  11. #1771
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No tego nie ma szans. Na niektórych nie ma rady. Szkoda nawet.. Jak moderatorzy nie zareagowali jak wyzywał mnie od "idiotów" to czego sie spodziewać. No Ala ja to nie funfel modkow. Pewne osoby mam gdzieś i leje no to co piszą. Kto sie kanarkiem uradzil orłem nie umrze. Niech se ze swoim hamerykanskiem kolega pseudo bogaczem pisze co chcą. Pewnie pali w tym swoim zniczu i żal mu pupcie ściska.
    Nic nie zrobimy. Kolega z charakterem destrukcyjnym chce istnieć ale nie do przesady i jeszcze dziadzio , już nie ma z kim pisać to i w "Róbcie kominki w domu " che reputację nadszarpniętą naprawiać. Dziwie się ,że Tomasz jako mod jest aż tak niesprawiedliwy..
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 14-09-2019 o 07:40

  12. #1772
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Znowu te SROXY
    No rozumiem rozgoryczenie jak ktoś źle pali i to jeszcze jakimś syfem.Ok zgoda.Wytyczne ,tabelki pokazane jak tego unikać.Temat woda ale tu na FM doskonale kontrolowany i te złe aspekty przyszłym inwestorom wywałkowane .Krnąbrność 5 stopnia za nim przemawia. Założyłem mu topik w dobrej wierze .To nie jak mówisz sroxy przesłaniają mu cały świat. Żenua.

  13. #1773
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Jaki jest sens wchodzić w dyskusję z "wikipediowym ekspertem od wszystkiego", zwykłym trollem, który po usunięciu z forum wątków politycznych próbuje się odnaleźć w wątkach budowlanych z opłakanym, żenującym skutkiem? Na takich polecam listę ignorowanych i po temacie.
    ... wprawdzie to nie do mnie ... ale ...
    Przypomniałeś sobie o tym forum ?
    Rozpocząłeś kampanię wyborczą na FM ?
    Liczysz na jakieś głosy uczestników tego forum ?

    ps - w "tematach politycznych" udzielałeś się namiętnie
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 15-09-2019 o 19:51 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  14. #1774
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    jam widz niemy od kilku (czy nastu stron) i nurtuje mnie jedna rzecz, to się odezwę.
    Z tego nurtowania mam prośbę do obu stron, miło mi będzie jak spełnicie

    napiszcie proszę źródła energii w waszym świecie idealnym co i ile powinno być używane.
    Może np w podziale na przemysł i gospodarstwa domowe, chyba, że ktoś będzie chciał dokładniej podzielić.

    Ja prosty czytelnik jestem i wiem że jedna strona lubi drewno druga nie, ale tak dokładnie to nie wychwyciłem co byłoby najlepsze w całkowitym ujęciu w waszej opinii.

    Cytat Napisał kaizen Zobacz post
    100% prąd z fuzji jądrowej.
    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    w idealnym świecie, bez podziału na odbiorców:
    - energia słoneczna
    - energia wiatrowa
    - energia geotermalna
    - energia wodna
    czyli prawdziwe oze.
    Energia jądrowa też jeżeli będzie możliwość bezpiecznej produkcji i bezproblemowego utylizowania / przerabiania na nieszkodliwe odpady lub produky do dalszego bezpiecznego użytkowania.

    Może jakaś inna energia której jeszcze nie znamy?
    A jaka będzie odpowiedź w świecie nieidealnym tzn. w Polsce teraz?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #1775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A jaka będzie odpowiedź w świecie nieidealnym tzn. w Polsce teraz?
    Najtańsze. Na ile starczy sił - tanie (bo w nieidealnym świecie rządzi ekonomia - ekologiczne jest tylko przy okazji) drewno do ogrzewania. Reszta prąd (w większości z węgla) na ile pozwoli komfort w taniej strefie G12, G12w, G12as, G13 czy innej strefowej (nieekologiczne, ale tanie).

  16. #1776
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A jaka będzie odpowiedź w świecie nieidealnym tzn. w Polsce teraz?
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...I nie chodzi mi o fakt pozycji ekonomicznej, dostępu do mediów tylko poziomu rozwoju i świadomości z tego wynikającej. U nas mamy nagonkę na drewno, która w Niemczech i Austrii też miała miejsce. Skończyło się tym, że w Austrii trafiłem kiedyś na źródła podające, że 80% energii cieplnej czerpie się tam z drewna. Bo mają, bo najtaniej, bo umieją palić i budować konstrukcje do tych celów. Mają kilka szkół zduńskich i kilka aktywnych organizacji...Gaz jako rezerwowe źródło ciepła. Ciekawy będzie obecny kierunek, w którym dąży się do wyeliminowania gazu. A w Niemczech? Już o tym gadałem...:
    http://blog.kominki-batura.pl/po-dro...ergii-czesc-i/
    http://blog.kominki-batura.pl/po-dro...bergi-czesc-2/

  17. #1777
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Panie Piotrze, mam pytanie. Czy piece kominkowe serii Alpera bądź Aledo spełniają normy Ekoprojektu i mogą być używane na terenach na których te przepisy obowiązują/ będą obowiązywać? Z parametrów na stronie wnioskuję że tak, aczkolwiek nie jest to napisane wprost, więc wolę się upewnić.
    Pozdrawiam.

  18. #1778
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Panie Piotrze, mam pytanie. Czy piece kominkowe serii Alpera bądź Aledo spełniają normy Ekoprojektu i mogą być używane na terenach na których te przepisy obowiązują/ będą obowiązywać? Z parametrów na stronie wnioskuję że tak, aczkolwiek nie jest to napisane wprost, więc wolę się upewnić.
    Pozdrawiam.
    Nie wydaje mi się, by Romotop wypuszczał coś co nie ma papierów...

  19. #1779
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie wydaje mi się, by Romotop wypuszczał coś co nie ma papierów...
    Też wychodzę z takiego założenia, ale lepiej się upewnić.
    P.S. Znalazłem informację na stronie:
    Firma ROMOTOP spol. s.r.o deklaruje, że wszystkie modele pieców i wkładów kominkowych marki ROMOTOP spełniają warunki prawne uchwały sejmiku (patrz poniżej) w celu wprowadzenia na rynek polski w/w produktów grzewczych.
    UCHWAŁA NR XXXII/452/17 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO,
    UCHWAŁA NR XXXII/367/2017 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO z dnia 26 września 2017r. w sprawie wprowadzenia na obszarze Województwa Opolskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw,
    UCHWAŁA NR V/36/1/2017 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO z dnia 7 kwietnia 2017r. w sprawie wprowadzenia na obszarze Województwa Śląskiego ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw,
    UCHWAŁA NR XLI/1405/17 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO,
    UCHWAŁA NR XXXIX/941/17 SEJMIKU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO z dnia 18 grudnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia, na obszarze Województwa Wielkopolskiego, ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Termin wejścia w życie uchwały antysmogowej został ustalony na 1 maja 2018 r.
    ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2015/1185 z dnia 24 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń na paliwo stałe.


    W powyższym nie ma wspomnianej uchwały antysmogowej dla Mazowsza, ale to wybolodowane jest bardziej restrykcyjne niż wspomniana uchwała, więc jak rozumiem, rozwiewa wszelkie wątpliwości.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 18-09-2019 o 12:06

  20. #1780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A jaka będzie odpowiedź w świecie nieidealnym tzn. w Polsce teraz?
    W Polsce teraz musimy korzystać z tego co mamy i dążenie do wspomnianych wcześniej
    - energia słoneczna
    - energia wiatrowa
    - energia geotermalna
    - energia wodna
    czyli prawdziwe oze
    Nie powinniśmy budować kolejnych elektrowni na węgiel.
    Węgla i tak już w tej chwili mamy za mało (wydobycia).
    Może z jednej strony lepiej bo mniej niszczy to środowisko i zdrowie ludzi tam mieszkających a z drugiej strony uzależnienie od importu.
    Może nawet importowany wychodzi globalnie taniej.
    Złoża węgla też mamy za małe aby wystarczyło na kolejne dziesiątki lat.

    Drewna w Polsce nie wystarczy na zasilenie elektrowni w opał.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 89 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony