dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 103
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 2059
  1. #1861
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Buk
    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Buk
    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nie ma specjalnego znaczenia dla rekreacyjnego palenia ważne by było suche. Z wymienionych wszystkie się nadają.
    Tym teraz chyba paliłem (dostałem taczkę kopiastą na parapetówę mieszankę coś i dąb), a tak się znam, że wizualnie nie rozróżniam (cienka kora więc strzelałem grab lub buk).
    Ale nadchodzi czas własnego zakupu i się zastanawiam. Czyli buk.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #1862
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Tym teraz chyba paliłem (dostałem taczkę kopiastą na parapetówę mieszankę coś i dąb), a tak się znam, że wizualnie nie rozróżniam (cienka kora więc strzelałem grab lub buk).
    Ale nadchodzi czas własnego zakupu i się zastanawiam. Czyli buk.
    Po pierwsze kupuj już. Po drugie kiedy chcesz zakupionym drewnem palić?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #1863
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Po pierwsze kupuj już. Po drugie kiedy chcesz zakupionym drewnem palić?
    Tak kupuję teraz.
    Pewnie jakoś za rok, a może później bo na parę kominków to mi jeszcze tego co mam zostanie.
    Ale mało palę i ta porcja na za rok to się w garażu będzie suszyła jak minie lato.

    edyta:
    Aż poszedłem sprawdzić ile mam jeszcze drewna. Spokojnie obecnym (kilka lat suszonym) będę jeszcze za rok palił.
    Ostatnio edytowane przez giman ; 18-01-2021 o 18:05
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  4. #1864
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No to kupuj co chcesz Dąb przynajmniej dwa lata suszenia ale garażu do tego celu nie polecam.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #1865
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    ale garażu do tego celu nie polecam.
    Suszyć się będzie na powietrzu. Do garażu myślałem zabrać część na dany sezon zanim zaczną się jesienne deszcze czy śniegi. Tak na ostatnie 2-3-4 miesiące przed spaleniem. To ok czy też zły pomysł i do samego końca na powietrzu?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #1866

    Domyślnie

    Ale ciepełko z kominka ( z suchutkiego drewna ) przy ostatnich mrozach i to za jakie grosze i ekologicznie bo odnawialne a nie jak gaz od ruskich albo amerykańskich ...
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 08-02-2021 o 17:59

  7. #1867
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Gaz od ruskich , amerykańców czy arabów zawsze drenuje nasze kieszenie...
    Darek B

  8. #1868

    Domyślnie

    Ale są zwolennicy zakupów tego badziewia zamiast rodzimego odnawialnego buka czy brzozy

  9. #1869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Ale są zwolennicy zakupów tego badziewia zamiast rodzimego odnawialnego buka czy brzozy
    Obudż się. Jakby wszyscy użytkownicy gazu i węgla zaczęli grzać bukiem i brzozą, to zabrakłoby powierzchni w kraju, żeby je "odnawiać". Już nie wspomnę w wzroście cen..l
    Do tego musisz zrozumieć, że gaz, to " badziewie", zapewnia komfort cieplny przy maksymalnej
    bezobsługowości i niewielkim koszcie - a nie każdy ma chęć i czas po pracy zawodowej bawić się jeszcze w rebacza i palacza.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 09-02-2021 o 16:26

  10. #1870

    Domyślnie

    A u mnie dziś fajne ciepełko za 3 zł z kominka . Dwa kawałki buka i trochę szczapek na podpałkę . Na zewnątrz 1 na plusie a w domku 21 i czego chcieć więcej ? A ruski gaz mam głęboko w ....... ziemi

  11. #1871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie z gazu za jakieś 4, może 5 - ale to już z ciepłą wodą.
    W domku 21.8C - czego chcieć więcej
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #1872
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie z gazu za jakieś 4, może 5 - ale to już z ciepłą wodą.
    W domku 21.8C - czego chcieć więcej
    Pomiarów bym chciał pomiarów ze stacji własnej -twojej pomiarowej co wypuszczasz z tego ruskiego gazu ? To co wypuszcza kolega butynski to wiem od dawna .Po ile ty masz ten gaz jak zapłaciłeś 5 zyla za podgrzanie i podłogówki i CWU .? I jeszcze odpowiedziałeś w temacie zachęcającym do robienia kominków ."róbcie kominki w domu ". Czasami mnie to śmieszy ale jak tak dłużej cię czytam to wiem ,że śmiech to zdrowie ..

  13. #1873

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie z gazu za jakieś 4, może 5 - ale to już z ciepłą wodą.
    W domku 21.8C - czego chcieć więcej
    Noo to gratuluję , masz prawie tak fajnie jak ja . Brakuje Ci tylko widoku ognia i tego klimatu jaki daje ogień .
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 23-03-2021 o 11:16

  14. #1874
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Noo to gratuluję , masz prawie tak fajnie jaj ja . Brakuje Ci tylko widoku ognia i tego klimatu jaki daje ogień .
    Nie przesadzaj przecież ma ogień trochę mały ale ma
    kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW
    Przecież może sobie tam stanąć z drinkiem i się delektować jak to sobie fajnie obmyślił .

  15. #1875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    . Brakuje Ci tylko widoku ognia i tego klimatu jaki daje ogień .
    Ha, ha , ha...
    Ty niby wiesz, czego mi brakuje?
    Kulą w płot...

  16. #1876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    P To co wypuszcza kolega butynski to wiem od dawna .

    kabarerciarz....

  17. #1877

    Domyślnie

    Trzymanie suchego drzewa w garażu uważam za nienajlepszy pomysł. Chyba, że ogrzewany, ale to dodatkowo kosztuje.
    Z książki o paleniu drewnem(Norwegia) jasno wynika, że na otwartej przestrzeni zawsze lepiej bo cały czas wieje. Więc lepiej suszy z wilgoci.
    Jasne, że pod przykryciem, żeby nie zaciekało do środka. Z boków wywieje.
    Jak ktoś ambitny, to zbuduje drewutnię (wiatę) i uskłada drewna na 2-3 lata.
    Jak wilgotność drzewa spadnie z 50% do 20%, to mamy kominek bardziej czysty; a ciepełko -że ho, ho.
    Czyli trzeba trochę gotówki zamrozić, aby wysoko efektywnym paliwem dysponować.
    Zakup drewna tylko na bieżący sezon - to się kupy.
    Miłego,
    Ciągle w poprawkach

  18. #1878

    Domyślnie

    To się kupy nie trzyma.
    Ciągle w poprawkach

  19. #1879
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam .Jaki jest piękny .Z graba sezonowanego ładnych kilka lat i robale go nie jedzą .Złego licho nie bierze .


  20. #1880
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Fotohobby pisze w innym wątku ,że ma kominek i go od czasu do czasu użytkuje jak rozplanował kratki i jak dysponuje ciepłem może wreszcie pokaże listę Mendelejewa jaką puszcza w komin przy użyciu swojej stacji pomiarowej (musi mieć nie wierzę ,on ma wszystko ) o gazie nie wspomnę co tam mu stacja pokazuje bo musi to monitorować jak zabiera głos w tak poważnych tematach .Poczekam może się zreflektuje i pokaże jak użytkownik w/w . To moi Państwo musi być udowodnione bo jeśli nie to będzie to tylko kłamliwą farsą ( w znaczeniu kpina ) kogoś kto chce naginać rzeczywistość .

Strona 94 z 103

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony