dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Temat: Opony zimowe

  1. #1

    Domyślnie Opony zimowe

    Zima coraz bliżej więc i czas rozejrzeć się za jakimiś oponami zimowymi. Znajomy z firmy który interesuje się samochodami wyczytał że dobrze sprawdzają się Yokohama V905 w zimowych warunkach. Miał ktoś z Was te opony albo tego producenta i może potwierdzić tą opinię? Albo coś innego polecacie z własnego doświadczenia.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ososbiście polecam opny firmy Debica, model Frigo ( fajnie przystosowany bieżnik oraz cena całkiem w porządku).

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też mam Dębice Frigo 2 od 5 lat i mogę polecić, nie jest to opona z najwyższej półki ale daje radę. Świetnie sprawdza się w śniegu nawet tym głębokim, trochę gorzej w błocie pośniegowym lub topniejącym śniegu, najgorzej sprawdza się w deszczu, noga z gazu. Ale większość zimówek tak ma. Zim teraz nie ma srogich, śniegu niewiele, ale za to deszczu, oszronienia, gołoledzi tego mamy dużo. Teraz zastanawiałbym się czy kupić oponę lepszą na deszcz, kałuże czy na głęboki śnieg. No chyba że mieszkasz albo używasz auta w górach

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja od kiedy kupiłem opony całoroczne już innych czyli sezonowy bym nie kupił szkoda kasy , ja mam wredestein quadrac 3 rewelka zimą lepsze niż połowa zimówek a latem to samo natomiast na deszczu najlepsze , rewelka , dodam że opona jest niesamowicie cicha czego nie można powiedzieć o innych markach a wiem co gadam bo sporo oponek już zjechałem

  5. #5

    Domyślnie

    jakoś nie umiem się przekonać do opon całorocznych. Może dlatego że uważam że jak coś jest to wszystkiego to jest do niczego.
    Kupię te Yokohamach V905 co poleca mi znajomy i sprawdzę jak będą się sprawdzać w zimowych warunkach.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    najlepsze zimówki jakie ujeżdżałem przez 4 sezony to skandynawskie kolcuszki no i sukcesem było niezłapanie przez ten czas mandatu.

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nokian mam na 2 autach i jest OK ,co do Vikinga to mam pewne zastrzeżenia .
    Darek B

  8. #8

    Domyślnie

    Użytkowałem już opony zimowe różnych firm. Od kilku lat jeżdżę na Debica Frigo 2. Nie widzę sensu za wywalanie dużej kasy na super markowe. Dębica świetnie się sprawuje.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Ja już w drugim aucie jeżdżę na Nexen i nie mam im nic do zarzucenia, dobra jakość za rozsądną cenę

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    Yokohama V905
    72dB - głośne
    E - klasa toczenie
    C - hamowanie na mokrej nawierzchni

    Pytanie o opony zimowe nie ma sensu jak nie podasz rozmiaru, sposobu użytkowania (trasy, miasto, góry, lekkie lub trudne warunki drogowe), przebiegu.

  11. #11

    Domyślnie

    trasa głównie po mieście. Co drugi weekend trasa 100 km w jedną stronę. Rozmiar opony 205/55 R16. Założyłem właśnie Yokohamy V905 i najbliższe dni przekonam się czy się sprawdzają

  12. #12
    Banned
    ilion

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Gdańsk/Poznań
    Kod pocztowy
    30-004
    Posty
    38

    Domyślnie

    Też byłem ostatnio na przeglądzie i podbili mi warunkowo - twierdząc, że opony są do wymiany, ze względu na kiepski stan ogumienia. Że jak mnie policja złapie, to na własną odpowiedzialność.

    Też myślałem o yokohamach. Ten model o którym piszesz mazi07, to jest konkretnie ten http://www.oponeo.pl/dane-opony/yoko...-rpb#127474216 ??

    Jak się sprawują?

  13. #13
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Ja mam zimówki z Dębicy, dopiero co kupione.

  14. #14

    Domyślnie

    Użytkuję kolejne zimówki z Dębicy i nie widzę potrzeby kupowania droższych.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Opony mają być w miarę nowe (dwa sezony to optymalnie) i kierowca roztropny. Oczywiście nic nie poradzisz na wyczyny głupców, na nich pozostaje tylko selekcja naturalna - oby na pustej szosie.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na swoich zimówkach jeżdze już 6 sezon, nie widać żadnych, większych śladów zużycia. Fakt swoje kosztowały, pewnie jeszcze parę zim wytrzymają.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A ja mam Kumho czy dobre?......hamują na sniegu i błocie p.śniegowym, czy są głośne ...słychać je, ale nie bardziej niż letnie. Mam je drugi sezon 18" na Hondzie CRV wcześniej miałem 17 na VW i nigdy nie było z nimi problemu.
    Polecam ze względu na trwałość i jakość i cenę.... jako użytkownik.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jola_krzysiek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2.260
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Na swoich zimówkach jeżdze już 6 sezon, nie widać żadnych, większych śladów zużycia. Fakt swoje kosztowały, pewnie jeszcze parę zim wytrzymają.
    Jasne, że jeśli opony mają bieżnik większy niż 4 mm (zimowe) to można je nadal eksploatować. Pamiętać jednak należy, że mieszanka, z której wykonana jest opona wraz z upływem czasu traci swoje właściwości i nie zapewnia takiego poziomu przyczepności, kierowalności i poziomu hamowania co nowa. Dlatego też zaleca się by nie używać opon starszych niż 5-6 lat.
    Ostatnio edytowane przez jola_krzysiek ; 22-11-2017 o 10:21
    Gdyby pieniądze umiały mówić, mówiłyby: "do widzenia".

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wydaje mi się, ze istotną sprawą jest sposób ich przechowywania. Im mniej są one narażone na promienie UV tym ich trwałość jest większa. Nie bez znaczenia jest profil prędkości opony, im wyższy tym sama opona jest mocniejsza.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Wydaje mi się, ze istotną sprawą jest sposób ich przechowywania. Im mniej są one narażone na promienie UV tym ich trwałość jest większa. Nie bez znaczenia jest profil prędkości opony, im wyższy tym sama opona jest mocniejsza.
    Indeks prędkości, to raz a dwa - będziesz pędził w zimie 200 km/h?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony