dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 169 z 169
  1. #161
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    segment76

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-045
    Posty
    2

    Domyślnie

    Myślę że istotnym elementem jest łańcuch. Polecam piłę spalinową Graphite http://www.artbud.pl/pl/p/Pilarka-sp...41-zlszt/32079

  2. #162
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam,

    a czy tani produkt z marketu , np. 2,45km z praktikera czy 1,5km z Leroya(chyba) w cenie około 200pln zda egzamin przy cięciu 2m3 rocznie drewna debowego do kominka. Kupuję od tego roku taką ilość z lasu w metrowych klockach. Średnica głównie 10-15cm. Wiem,że piszecie, że najlepsze są Stile i Huski, ale przy tak sporadycznym użyciu średnio uśmiecha mi się płacić za piłę 1000, gdy za drewno płacę nawet nie 300pln...Tak sobie myślę,że ma to w końcu jakąś gwarancję, pewnie na 2 lata, więc w razie czego niech naprawiają?W końcu ma silnik i łańcuch, więc do czegoś musi służyć
    I drugie moje pytanie dotyczy poniższego cytatu.Co autor miał na myśli? Cóż to takiego ta pierśnica?I jak jej unikniemy ścinając we dwóch? Bo wnioskuję,że kolega może pomóc uniknąć tego nieznanego mi, a najwyraźniej niebezpiecznego zjawiska
    Cytat Napisał rafałek Zobacz post
    A i na koniec dbajmy o włąściwe naciągnięcie łańcucha oraz tnijmy właściwie. Unikajmy cięcia końcówką - ODBICIA. Nie ścinajmy pojedyńczo - nawet przy małych drzewach - kilkanaście cm pierśnicy i można zginąć. - to nie jest zabawa.

  3. #163
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar WiolaB
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Kębłowo
    Kod pocztowy
    84-242
    Posty
    67

    Domyślnie

    Kolego jeżeli potrzebujesz piłę do przecinania na podwórku z dostępem prądu proponuję pilarkę elektryczną. i wtedy tylko jakąś marketową - bez problemu z rozruchem itp. Natomiast jeżeli potrzebna w lesie to wtedy spalinówka. Marketowa -loteria jaki egzemplarz trafisz.

  4. #164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Też się zastanawiałem nad elektryczną, ale jednak wolę drewno pociąć w lesie-wczorajszy załadunek i rozładunek klocków 1,20cm długich utwierdził mnie w tym przekonaniu.Poza tym naprzeciw domu mam brzozowy gęsty "dziki" lasek, który zarósł 3 działki budowlane zostawione same sobie już od lat, z którego będzie można coś wyciąć raz do roku, aby reszta lepiej rosła

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał szoko Zobacz post
    Witam,..

    I drugie moje pytanie dotyczy poniższego cytatu.Co autor miał na myśli? Cóż to takiego ta pierśnica?I jak jej unikniemy ścinając we dwóch? Bo wnioskuję,że kolega może pomóc uniknąć tego nieznanego mi, a najwyraźniej niebezpiecznego zjawiska
    Jak łatwo się domyśleć, pierśnica to średnica drzewa na poziomie klatki piersiowej czyli ok 130 cm nad ziemią. Niebezpieczeństwo jest związane nie z tą nazwą a z tym że nawet nieduże wydawałoby sie drzewko spadając może zrobić krzywdę. Pień padając często odbija i to jest naprawdę mocne "kopnięcie". Druga osoba jest potrzebna do udzielenia pomocy w razie czego bo domorosły drwal może nie byc sam do tego zdolny. To faktycznie nie żarty.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam,

    jednak zdecydowałem się na zakup elektrycznej piły i nie żałuję.Jeśli ktoś ma dostęp do prądu, to uważam to za najlepsze rozwiązanie.
    1.Najważniejsze: komfort pracy-naciskamy przycisk i działa, puszczamy-cisza.Poza tym jest cichsza w czasie pracy również.
    2.Cena-za 150pln mam coś bez problemu z rozruchem, z łańcuchem i prowadnicą Oregon.Działa jak na razie bez zarzutu.Gwarancja jest w razie czego.
    3.Nie zastanawiam się czy jest tam jeszcze benzyna-prąd się nie kończy.
    Jeśli ktoś się waha tak jak ja, bo wcześniej nie miał doczynienia z piłą łańcuchową, to niech bierze elektryka.
    Pozdrawiam.

  7. #167
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    czesio000

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Bełżyce
    Kod pocztowy
    24-200
    Posty
    2

    Domyślnie nie polecam graphity

    Cytat Napisał segment76 Zobacz post
    Myślę że istotnym elementem jest łańcuch. Polecam piłę spalinową Graphite http://www.artbud.pl/pl/p/Pilarka-sp...41-zlszt/32079
    Piła graphite 3 raz juz mam ją w serwisie strasznie wycieka olej jest tania ale nie jest warta swoich pieniedzy. Serwis przetrzymuje jak najdłuzej żeby tylko okres gwarancjii sie skonczył nie polecam lepiej dołożyc pare groszy niz sie uzerac z tą firmą pozdrawiam

  8. #168
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ksosik

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Gniezno
    Posty
    210

    Domyślnie

    Witam, ja mam piłę elektryczną Einhell GE EC 2040 2000W, używam jej tylko koło domu i jest ok, naprawdę nie mogę narzekać, choć pewnie zaraz pojawią się wpisy, że to chińszczyzna...ale polecam.

    po kilku latach użytkowania pojawił się problem, otóż nie mam smarowania prowadnicy oraz łańcucha i podejrzewam że zatkał się przewód olejowy, czy ktoś was może podzielić się Linkem do jakiegoś filmu, manuala jak takie coś wymienić samodzielnie? nie musi być einhell, może być dowolna pilarka bo w końcu wszystko to jest prawie takie samo

    Pozdrawiam

  9. #169
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dinek

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Sezon idzie też myślę o zakupie, ale u mnie wchodzi w grę tylko elektryczna. ktorą z tych wziąć?
    1:
    https://metroz.pl/pilarki-wyrzynarki...tm_term=200418.
    2:
    http://24usb.pl/produkt/yt-85080-aku...ampaign=201804

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony