dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Na pewno wielokrotnie czyściej jest spalać śmieci, szmaty i płyty meblowe niż żarzyć drewno w niedoborze powietrza.


    jesteś tego taki pewien????spróbuj u siebie i podziel sie doświadczeniem
    Ostatnio edytowane przez piotraudi ; 05-12-2017 o 20:42

  2. #22
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ja bym spróbował ale coś ostatnio mi kocioł wariuje i głupieje.
    Muchenzowi chodziło o tę na ruszczie awaryjnym można palać smieći oraz oto,że czysto spalając śmieci jest lepiej niż kisić drewno.
    Czy to tak trudno zrozumieć co ktoś miał na myśli?

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    JA zrozumiałem co kto miał na myśli ,lecz sie z tymi opiniami nie zgadzam ponieważ widze jak to wygląda na moim przykładzie.
    w dodatku kotły z rusztem awaryjnym (zależy też jakim ponieważ jest ich multum i faktycznie nie każdy sie nadaje aby palić w tym ruszcie awaryjnym)lecz ja na swoim przykładzie widze jak dobrze sie pali drewno czyszczę kocioł raz na tydzień i nie widze różnicy w ilości zanieczyszczeń i innych syfów czy pale tylko ekogroszkiem czy ekogroszek łącznie z drewnem ponieważ samego drewna nie pale.
    i teraz pytanie jaki kocioł ne dusi materiału palnego którym sie pali?? czy tak sie nie dzieje gdy osiagnie temperature i aby ją zbić wylancza sie lub przechodzi w tryb czówania??? nawet w starych kotłach zakladalo sie tz szyber a do czego on służył?? do zmniejszenia cugu co jednocześnie powodowalo zmniejszenie ilości powietrza w komorze spalania

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kocioł na pelet,na gaz,na olej.
    Piec rakietowy.
    Mój dolniak.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraudi Zobacz post
    i teraz pytanie jaki kocioł ne dusi materiału palnego którym sie pali??
    Każdy który pracuje non stop, aż opał się wypali.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraudi Zobacz post
    JA zrozumiałem co kto miał na myśli ,lecz sie z tymi opiniami nie zgadzam ponieważ widze jak to wygląda na moim przykładzie.
    w dodatku kotły z rusztem awaryjnym (zależy też jakim ponieważ jest ich multum i faktycznie nie każdy sie nadaje aby palić w tym ruszcie awaryjnym)lecz ja na swoim przykładzie widze jak dobrze sie pali drewno czyszczę kocioł raz na tydzień i nie widze różnicy w ilości zanieczyszczeń i innych syfów czy pale tylko ekogroszkiem czy ekogroszek łącznie z drewnem ponieważ samego drewna nie pale.
    Nie można wykluczyć sytuacji, że jesteś tym wyjątkiem potwierdzającym regułę i akurat u Ciebie drewno na awaryjnym ruszcie spala się ładnie i czysto. Jednak, to by mogło sugerować, że nastawy podawania powietrza przez dmuchawę podajnika masz zdrowo przesadzone. W efekcie jest go dosyć i dla węgla, i dla drewna. Hę?

    i teraz pytanie jaki kocioł nie dusi materiału palnego, który sie pali?? czy tak sie nie dzieje gdy osiagnie temperature i aby ją zbić wyłącza się lub przechodzi w tryb czuwania??? nawet w starych kotłach zakladało sie tzw. szyber, a do czego on służył?? do zmniejszenia cugu co jednocześnie powodowało zmniejszenie ilości powietrza w komorze spalania
    I dlatego, dla kotłów zasypowych zaleca się połączenie ich z buforami ciepła. Właśnie po to, żeby nie musiały przechodzić w stan podtrzymania i kiszenia opału, tylko wypalały cały zasyp opału pracując z dużą mocą.
    Ostatnio edytowane przez gondoljerzy ; 07-12-2017 o 17:15
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    Jeżeli o mnie chodzi ja takze nie ładuje pełnego paleniska ponieważ bym mógł mieć bardzo duży problem. Co do powietrza ekogroszek spała się dobrze ale to zawdzięczam ekogroszek owi oraz rozbudowanym komputerem kotla

  8. #28

    Domyślnie

    Jak myślicie jeżeli piec chodzi w normalnym trybie na pellet to dorzucenie co kilka godzin szczapy drewna na ruszt powyżej palnika pelletowego może podnieść ogólną kaloryczność spalania nie powodując żadnych skutków ubocznych .
    Niech nom żyje beskid Żywiecki Hej

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony