dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie

    W mieszkaniu mam własne co z piecem węglowym w pokoju. chcę zmienić ten piec na olejowy ulrich wertlich bezkominowy z wyrzutem spalin za ścianę. O zgodę będę musiał zapytać wspólnotę ze względu na naruszenie elewacji zewnętrznej (otwór ok fi 80 mm i przewód paliwowy przez klatkę schodową). Czy wystarczy że zgodzi się na to większość właścicieli?

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety musisz miec zgode wszystkich współwłascicieli tej nieruchomosci - tak stanowi prawo. Ale jesli znajdzie sie u ciebie "pies ogrodnika" - nie przejmuj sie. Składaj wniosek z tyloma podpisami, ile uda ci sie zebrac.

    1. Gmina albo to zauwazy, albo nie. Jesli zauwazy, to rozesle do wszystkich tzw. powiadomienie, ze:
    ... zgodnie z trescia art. 10.1 oraz art 61.4 KPA toczy sie postepowanie zwiazane z... i kto ma cos na przeciw - moze to zglosic w terminie 14 dni w tut. wydziale, w dniach... w godz...

    2. Niektorzy to odbiora i zgubia, inni zapomna, innym sie nie bedzie chcialo isc, a jeden pieniacz z parteru pojdzie i napisze, ze sie nie zgadza.

    3. Gmina jego skarge przeczyta i uzna, ze skarga jest zasadna albo nie. Tak czy siak - Gmina musi napisac uzasadnienie, od ktorego oczywiscie sie odwolasz. (Albo odwola sie pieniacz z parteru).

    4. Jesli sprzeciw jest ewidentnie objawem pieniactwa - nie bój sie. Sprawe wygrasz i doprowadzisz do swego. Ale to bedzie baaaardzo dlugo trwało.

    5. Dlatego lepiej miec od razu zgode wszystkich (włascicieli - nie lokatorów!)

  3. #3

    Domyślnie

    Obawaim sie, że Miś Uszatek nie do końca ma rację. Zgoda wszystkich właścicieli jest wymagana tylko w przypadku małych wspólnot, tj. do 7 lokali. Duże wspólnoty podlegaja ustawie o własności lokali, a tam wyraźnie zapisano, że uchwały podejmowane są wiekszością udziałów, jedynie w niektórych przypadkach _ np. sprzedaż częsci nieruchomości wspólnej wymaga zgody wszystkich właścicieli.
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Obawaim sie, że Miś Uszatek nie do końca ma rację. Zgoda wszystkich właścicieli jest wymagana tylko w przypadku małych wspólnot, tj. do 7 lokali. Duże wspólnoty podlegaja ustawie o własności lokali, a tam wyraźnie zapisano, że uchwały podejmowane są wiekszością udziałów, jedynie w niektórych przypadkach _ np. sprzedaż częsci nieruchomości wspólnej wymaga zgody wszystkich właścicieli.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał duszabar
    W mieszkaniu mam własne co z piecem węglowym w pokoju. chcę zmienić ten piec na olejowy ulrich wertlich bezkominowy z wyrzutem spalin za ścianę.
    sprawdz tez przepisy odnosnie takiego rozwiazania - odleglosc od okien itp

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro to wspólnota to pewnie są piętra - wyrzut spalin przez ścianę będzie możliwy tylko jeśli mieszkasz na ostatnim piętrze.

    Ale chyba już po sprawie, bo post duszabara pochodzi sprzed dwóch lat...

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    no cos janka odswiezyla... ze tez nie spojrzalem )

  8. #8

    Domyślnie

    Też nie spojrzałam ))))

  9. #9

    Domyślnie


    Może przynajmniej dowiemy się, czy duszabar wymienił ten piec czy nie???

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie.
    A wtedy będziemy też wiedzieli, czy musiał mieć zgodę większości, czy wszystkich i na którym piętrze mieszka

  11. #11

    Domyślnie

    Witam .

    Kocioł wymieniłem , ale spaliny idą do komina z wkładem. Kominiarz zaczął robić problemy i nie chciał wystawić opinii a mnie czas gonił. Grzeję już drugi sezon olejem i jestem zadowolony.
    Dużo zaoszczędziłem na energii elektrycznej - wyrzuciłem bojler, i mimo wzrostu cen oleju mysle że finansowo wychodzę podobnie jak z węglem, mając na uwadze nieekonomiczność poprzedniego kotła węglowego i nie wliczając kosztów inwestycji. No ale za wygodę trzeba płacic.

    Mariusz

  12. #12

    Domyślnie

    No i gites-majonez!
    Pozdrowienia!

    P.S. To w końcu była potrzebna zgoda wspólnoty, czy nie?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    No i gites-majonez!
    Pozdrowienia!

    P.S. To w końcu była potrzebna zgoda wspólnoty, czy nie?

    No i gdzie i jakich rozmiarów masz zbiornik?

    Pozdrawiam
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  14. #14

    Domyślnie

    Zgoda była potrzebna ale tylko dlatego, że przewody paliwowe wg projektu szły klatką schodową . Nie było problemu z sąsiadami zgodzili się wszyscy. Musiałem też zrobić projekt na magazyn paliw do starostwa. Zbiornik 800l w piwnicy podemną ale jeszcze na parterze sąsiad, wanna , ściany ogniochronne (płyta gipsowa "ogień"). Od października 2003 do października 2004 zużyłem 1000l oleju na co +cwu . MIeszkanie jest na piętrze a nademną nieocieplony strych. Sufity obniżone i ocieplone w 40 % także tu będą jezszcze oszczędności. Jest hałas od pieca trochę większy niż zakładałem, jest to związane z odprowadzeniem spalin do komina. Muszę jeszcze popracować nad wygłuszeniem. Znajomy ma kocioł z wtrzutem za ścianę i ma o wiele ciszej w mieszkaniu (łazience). Mam kocioł ulrich wertlich 11 kW. Jak na razie bez awarii .
    Acha wystarczyłaby zgoda większości.
    Pozdrawiam Mariusz

  15. #15

    Domyślnie

    Jak to czasami warto odgrzewać stare posty! Duszabar - dzięki za wyjaśnienia, dla mnie akurat ciekawe i przydatne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony