dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 151
  1. #21

    Domyślnie

    wrazenia mialem na mysli wrazenia po paru latch uzytkowania sauny, co sie psuje na co zwraxac uwage... Tak jak z szmochodem jak sie jezdzi kazdy wie , ale wrazenia i opinie na temat samochodu mozna miec rózne po paru latach uzytkowania
    dzieki za opinie - z ta piwnica to niezly pomysl, zamiast "zagracac" lazienke
    pozdrawiam
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biop
    piwnica to niezly pomysl, zamiast "zagracac" lazienke
    pozdrawiam
    sauna w lazience ????????

    niezbyt to widze

    jak sauna to oczywiscie tradycyjna drewniana z piecem i kamieniami na jakies 2 lezace osoby (do 6-ciu na siedzaco). Zadna na podczerwien czy inne wynalazki ...........
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #23

    Domyślnie

    Hej,
    Poszperalem troszke i takie cos sobie upatrzylem....6tys z kawalkiem
    http://www.allegro.pl/item170698781_...producent.html
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paulapaula

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    sauna w lazience ????????

    niezbyt to widze

    dlaczego to zdziwienie?
    dlaczego niezbyt , czy są jakieś przeciwwskazania jesli łazienka jest odpowiednio duża i od początku przewidziana jest tam sauna?
    początek drogi.....

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    my zamiast sauny planujemy "łaźnię parową" - niższa temperatura (ok. +38'C) za to duuuużo pary - taka łagodniejsza wersja sauny po prostu. Można ją kupić w formie dwufunkcyjnej kabiny (prysznic + łaźnia właśnie)

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał paulapaula
    sauna w lazience ????????

    niezbyt to widze

    dlaczego to zdziwienie?
    dlaczego niezbyt , czy są jakieś przeciwwskazania jesli łazienka jest odpowiednio duża i od początku przewidziana jest tam sauna?
    sauna to relaks

    trzeba wyjsc, polozyc sie na lezaczku w przyjemnym otoczeniu, przyciemnionym swietle, poczytac ewentualnie kolorowa gazetke

    w lazience bez kitu jakos tego nie widze
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    my zamiast sauny planujemy "łaźnię parową" - niższa temperatura (ok. +38'C) za to duuuużo pary - taka łagodniejsza wersja sauny po prostu. Można ją kupić w formie dwufunkcyjnej kabiny (prysznic + łaźnia właśnie)
    widzialem takie kabiny w zeszlym roku na targach w poznaniu

    mi to nie pasi, malo miejsca i za wielka technika

    sauna to finska, surowe drewno, prostota
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #28

    Domyślnie

    jeśli sauna to tylko w łazience
    oczywiście odpowiednio dużej
    przecież w tym samym pomieszczeniu musisz mieć dostęp do prysznica, żeby się ochłodzić po seansie
    no chyba, że do balii wskoczysz wcześniej napełniwszy ją zimną wodą
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    jeśli sauna to tylko w łazience
    oczywiście odpowiednio dużej
    przecież w tym samym pomieszczeniu musisz mieć dostęp do prysznica, żeby się ochłodzić po seansie
    no chyba, że do balii wskoczysz wcześniej napełniwszy ją zimną wodą
    Nie

    W piwnicy, w pomieszczeniu gdzie byc moze bedzie sauna bedzie rowniez prysznic, lezanki, stoliczek, mala lodoweczka itp

    Jak juz pisalem to musi byc klimat saunowy a nie lazienkowy
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,

    Kilka doświadczeń z kilkuletniego użytkowania sauny w moim rodzinnym domu.

    Sauna jest zrobiona na drugim piętrze, obok łazienki. Piecyk był kupiony kilka lat temu, wysokiej klasy i do tej pory nie było z nim najmniejszych problemów. W ogóle z użytkowaniem sauny nie mieliśmy żadnych kłopotów, a jej utrzymanie sprowadza się do posprzątania pomieszczenia po seansie.

    Wnioski z dotychczasowych doświadczeń:

    1. Sauna jest rewelacyjnym wynalazkiem, zarówno dla zdrowia jak i dla relaksu.
    2. Na saunę wchodzi się na trzy 15-minutowe tury, po kazdej turze trzeba się mocno schłodzić. Najlepszym sposobem jest wytarzanie się w sniegu - dlatego lepiej żeby sauna była na parterze. Jak nie ma śniegu, to może być wanna pełna lodowatej wody, a prysznic tylko w ostateczności. tak więc łazienka obok musi być.
    3. Przy robieniu sauny trzeba pamiętać o właściwym drewnie. O ile dobrze pamiętam, nalezy używac drewna z drzew liściastych, bo z iglastych wycieka żywica.
    4. Trzeba dobrze przemysleć wielkość pomieszczenia. Im większa sauna tym większy komfort użytkowania, ale też - oczywiście - większy koszt. U nas sauna jest bardzo mała i trzeba było zrobić ławki piętrowo - jedna nad drugą, co nie jest fajne, bo na górze jest za gorąco, a na dole za chłodno. Najlepiej jak się da zrobić "schodki".

    Generalnie - jeżeli tylko masz możliwość to polecam.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał nihiru
    4. Trzeba dobrze przemysleć wielkość pomieszczenia. Im większa sauna tym większy komfort użytkowania, ale też - oczywiście - większy koszt. U nas sauna jest bardzo mała i trzeba było zrobić ławki piętrowo - jedna nad drugą, co nie jest fajne, bo na górze jest za gorąco, a na dole za chłodno. Najlepiej jak się da zrobić "schodki".

    Generalnie - jeżeli tylko masz możliwość to polecam.
    Hej!
    Podaj prosze wymiary twojej sauny... czy 2,5mx2,5m to malo czy juz ok?? zerknij na linka którego podalem wyzej. myslisz ze bedzie ok?? dzieki!!
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  12. #32

    Domyślnie

    nihiru, ja jetem właściwie zdecydowana na saunę. Ale czy możesz napisać ile kosztuje miesięcznie eksploatacja. Wiem oczywiście,ze to zależy od częstotliwości używania, ale chodzi mi o przeciętną eksploatacje np. 2~3 razy w tygodniu. Pozdrawiam

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    nihiru, ja jetem właściwie zdecydowana na saunę. Ale czy możesz napisać ile kosztuje miesięcznie eksploatacja. Wiem oczywiście,ze to zależy od częstotliwości używania, ale chodzi mi o przeciętną eksploatacje np. 2~3 razy w tygodniu. Pozdrawiam
    zalezy od mocy pieca. znajdz sobie piec. dowiedz sie jak dlugo nagrzewa konkretna saune i policz sobie patrzac na rachunek za prad

    chyba nie za trudne .................
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Sauna w domu do bardzo głupi pomysł, moim zdaniem (a kozystam z niej raz w tygodniu).
    Po pierwsze: cały bajer z sauny polega na tym że wyrwiesz sie z domu i pojedziejsz gdzieś do fajnego hotelu gdziej jest naprawde duza sauna z basenem z zimna wodą a nie tylko prysznicem
    Po drugie: ja bedziesz miał /miała szczęście to spotkasz tam miłych ludzi
    Po trzecie: jak bedzie już sauna w domu to nie bedziesz z niej kożystać bo trzeba nagrzać wcześniej, a to samemu się nie chce i skończy się jak u mojego znajomego - SAUNA SŁUŻY JAKO SUSZARNIA

  15. #35

    Domyślnie

    Zupełnie sie z Tobą nie zgadzam. Również korzystam z sauny i to 2 razy tygodniowo i marze o tym,aby mieć takie urządzenie w domu. Nie zależy mi na zawieraniu tam znajomości, czy wyrywaniu się z domu. Wręcz przeciwnie. Kiedy np. wracam z pracy i po drodze wpadnę do sauny wolałabym w ciszy i spokoju sie zrelaksować.

  16. #36

    Domyślnie

    Wybaczcie że tak późno się odzywam - problemy z dostępem do sieci.

    2,5x2.5 wydaje mi się wystarczające na saunę. U nas jest nieco mniejsza: ok. 3x1,5 i jest to chyba mniej wygodne rozplanowanie.

    Jak kilka lat temu tato liczył średni koszt jednokrotnego skorzystania z sauny to wyszło mu ok.30zł. Wydaje mi się to dziwnie mało, ale nigdy mi się nie chciało sprawdzac tych wyliczeń - pewnie dlatego że nie ja płaciłam.

    Też myślałam że sauna nam się szybko znudzi i - tak jak w wielu innych przypadkach - po pierwszym zachłyśnięciu przestaniemy z niej korzystać. Po kilku latach stwierdzam jednak że w mroźne wieczory sauna nieustająco cieszy się wielkim powodzeniem. Naprawdę żadna nalewka tak nie rozgrzewa.

    Jak myślicie o saunie, to zastanówcie się jeszcze, czy ktoś w rodzinie nie ma przeciwskazań do chodzenia do sauny (problemy z sercem, nadciśnienie, pękające naczynka itp). Głupio by było zrobić i poniewczasie się przekonac że połowa rodziny jest wyłączona z rozrywki.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    my zamiast sauny planujemy "łaźnię parową" - niższa temperatura (ok. +38'C) za to duuuużo pary - taka łagodniejsza wersja sauny po prostu. Można ją kupić w formie dwufunkcyjnej kabiny (prysznic + łaźnia właśnie)
    Też planujemy łaźnię parową...większa wilgotność, mniejsza temperatura ...chyba zdrowsza niż typowa sauna...Należę do tych, którym niemal zawsze jest zimno..., a zimą zanim się rozgrzeję po powrocie do domu mogłabym przykleić się na godzinę do szyby kominka...
    ...jestem jak najbardziej ZA !!!
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  18. #38

    Domyślnie

    Gdybym mial gdzie zrobic nawet bym sie nie zastanawial. A tak pomazyc mozna EHHHH

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris_pp
    Sauna w domu do bardzo głupi pomysł, moim zdaniem (a kozystam z niej raz w tygodniu).
    Po pierwsze: cały bajer z sauny polega na tym że wyrwiesz sie z domu i pojedziejsz gdzieś do fajnego hotelu gdziej jest naprawde duza sauna z basenem z zimna wodą a nie tylko prysznicem
    Po drugie: ja bedziesz miał /miała szczęście to spotkasz tam miłych ludzi
    Po trzecie: jak bedzie już sauna w domu to nie bedziesz z niej kożystać bo trzeba nagrzać wcześniej, a to samemu się nie chce i skończy się jak u mojego znajomego - SAUNA SŁUŻY JAKO SUSZARNIA
    1. nie koniecznie. w domu mam mila atmosfere i nie zalezy mi aby sie z niej wyrywac ). w saunie przebywa sie nago a nie znam takiego kompleksu gdzie mozna wskoczyc nago do takiego basenu - ubieranie gatek za kazdym razem do schlodzenia nie bardzo mi sie usmiecha

    2. tak lecz to szczescie musi byc naprawde wielkie. najbardziej przeszkadza mojej zonie jak w saunie towarzyszy nam kilkoro facetow lub samotna Pani szczelnie owinieta recznikiem bo oczy facetow wrecz rozchylaja jej nogi - za przeproszeniem . dodajem jeszcze, ze wstydliwi nie jestemy i wakacje spedzamy w chorwacji na campach fkk

    3. sie zobaczy - na razie sie nie wypowiem

    PS. w ten piatek zalewaja nam lawy z gruchy wiec z decyzja i ostatecznym wyborem sauny mamy jeszcze sporo czasu
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Jestem na etapie kończenia projektu w którmym miejscu Waszym zdaniem powinienem umieścić saunę (w grę wchodzą pod uwagę 2 garderoby)


    [img][/img]

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony