dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 151 z 151
  1. #141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    wiem, że 200m długości byłoby idelanie, ale niestety piwnice mma tylko pod 1/2domu i mogę zrobić na 2m długą, ale na 1,8m wysoką albo odwrotnie(część piwnicy ma 1,9m wysokości pozostała część 2,2m...
    Ja sporo korzystam z sauny i nigdy nie zdarzyło mi się leżeć choć zdaje sobie sprawę, że ciało powinno być w jednej temp itd, ale zwyczajnie tego nie lubięwolę albo siedzieć, albo półleżeć...
    Jeszcze jedno, niby banalne pytanie ale wolę się upewnić...saunę można zorbić pod konkretny wymiar (na zamówienie) i nie muszę std kupować??

  2. #142

  3. #143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    not o bardzo dobrzemam nadzieję, że ceny mnie nie zabiją (w normalnej saunie to chyba spora część ceny to piec a zatem rzecz standardowa)
    Ja saunę chciałem zbudować tak, aby pierwsza ławka (poziom1) opierała się na betonowej "ławie" którą mam wokół piwnicy (szerokość 90cm wysokość 40cm) a ogólnie planuje 2 poziomy, już nawet zrobiem sobie własny projekt ciekawe czy choć w 10% zgodny z realiami saunowymi

  4. #144

    Domyślnie

    witu102
    Tak jak wspomniano, saune można zamówić na dowolny wymiar. Są firmy na rynku które to wykonują.

    Zwróć uwagę na wysokość pomieszczenia. Większość pieców domowych (te od 4,5 kW) ma wymagane 190 cm od posadzki do sufitu sauny. To ważne dla bezpieczeństwa!
    Cena pieca jest tak naprawdę znikomą częścią kosztów. Piec 4,5-9 kW kupisz juz za około 800 zł (firmy Helo model CUP). Jest to podstawowy model pieca. Jak chcesz lepszy materiałowo i ze sterownikiem elektronicznym na ścianie sauny to licz sie z wydatkiem około 1600 zl. Piece z wytwornicą pary zaczynają się od około 3 600 zł.
    Typowe warunki dla sauny fińskiej ma sie na górnej ławie czyli na wysokości około 90 cm.

    Polecam poczytać sporo, żebyś sobie nie zrobił sauny np. z sosny polskiej bo ci żywica będzie kapać jak z kranu, albo świerka polskiego bo ci senki wypadna wszystkie. Polecam świerka skandynawskiego albo osike polską. Widok diametralnie inny wiec powinienes cos wybrac. Na ławy drewno abachi (afrykański materiał który nie poparzy gdy zsuniesz sie z recznika).

    Pozdrawiam i powodzenia

  5. #145

    Domyślnie

    Nie mam sauny , ale bardzo chcę mieć bo lubię . Zakup jest bardzo kosztowny ale użytkowanie już nie tak bardzo. Przeważnie jak znajdę jakąś fajną saunę publiczną np w nowym fitness clubie to po jakimś czasie robi się tłoczno i już nie jest tak fajnie. W przeciwnym razie nigdy nie planowałabym sauny w domu, mam na nią miejsce, ale w najbliższych dwóch latach raczej jej nie będzie

  6. #146

    Domyślnie Sauny

    Owka1, koszt użytkowania sauny ogranicza się w głównej mierze do kosztów zużycia energii elektrycznej + ewentualne olejki zapachowe.

    Zużycie energii elektrycznej zależy od wielkości sauny (im większa sauna tym większa moc pieca), oraz od częstotliwości jej użytkowania.

    Olejki zapachowe są na allegro już w cenie ok. 20 zł / 200 ml
    Raz na kilka lat, trzeba zmienić kamienie w piecu do sauny. koszt ok. 100 zł

  7. #147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morti
    Zastanów się nad ew. piecem z parownikiem (dwufunkcyjny) dzięki któremu w tej samej kabinie sauny (drewnianej) możemu otrzymać dwa klimaty. Pierwszy to typowa sauna fińska (wys temperatua i niska wygolotność), drugi to "sauna morka" czy też "tropikalna" którą możemy uzyskać dzięki obniżeniu temperatury (max 65 stopni) i włączeniu parownika który zapewni nam wilgotnośc max okolo 65%.
    Morti, a czy w takiej saunie trzeba robić odprowadzenie wody (kanaliza) albo pary (wentylacja dodatkowo)?

  8. #148

    Domyślnie

    Również zastanawiam się nad sauną, ale albo dobudowaną do budynku (osobne pomieszczenie), albo osobny budynek. Obok może jakaś mała siłownia na stare lata. Zasilanie pieca było by przez piec, najlepiej z paleniskiem..

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Cytat Napisał Morti
    Zastanów się nad ew. piecem z parownikiem (dwufunkcyjny) dzięki któremu w tej samej kabinie sauny (drewnianej) możemu otrzymać dwa klimaty. Pierwszy to typowa sauna fińska (wys temperatua i niska wygolotność), drugi to "sauna morka" czy też "tropikalna" którą możemy uzyskać dzięki obniżeniu temperatury (max 65 stopni) i włączeniu parownika który zapewni nam wilgotnośc max okolo 65%.
    Morti, a czy w takiej saunie trzeba robić odprowadzenie wody (kanaliza) albo pary (wentylacja dodatkowo)?
    Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam.

    Przy użyciu pieca z parownikiem (combi) nie trzeba robić kratki odpływowej ani wentylacji do komina z odwodnieniem. A nawet nie należy tego robić. Piec dwufunkcyjny po programie "mokrym" załącza się na 30 minut i osusza pomieszczenie sauny. Więc nie ma żadnego problemu tutaj.

  10. #150

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to sauny na podczerwień podłącza się do zwyczajnego gniazdka 220V i pomieszczenie może być zwyczajne (na pewno tak to wygląda przy saunach IRM). Jak w praktyce jednak wygląda użytkowanie tego, to już trudno mi powiedzieć. Ponoć te sauny mają właściwości uzdrowiskowe

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał albertos Zobacz post
    Z tego co wiem, to sauny na podczerwień podłącza się do zwyczajnego gniazdka 220V i pomieszczenie może być zwyczajne (na pewno tak to wygląda przy saunach IRM). Jak w praktyce jednak wygląda użytkowanie tego, to już trudno mi powiedzieć. Ponoć te sauny mają właściwości uzdrowiskowe
    Wszelkie teoretyczne dywagacje na temat roznych rodzai saun nie zastapia indywidualnych doznan w takich saunach. Po prostu ludzie roznie reaguja na cieple powietrze, suche lub wilgotne , na promieniowanie , na zapachy na kolory itd. Polecam wyprobowanie wszystkich mozliwych kombinacji bo dla jednego dobre to a dla drugiego znowu cos innego.Zeby nie byc goloslownym powiem tylko , ze osobiscie wole saune finske a nie parowa czy tez na podczerwien. Dla mnie sauna finska ma najwiecej zalet.
    A wlasciwosci uzdrowiskowe maja wszystkie bo tez prawie wszystkie kultury maja swoje sauny.
    Ja sie przymierzam do budowy sauny ogrodowej w wykopanej ziemiance oblozona kamieniami i obrosnietej trawa - taki model pradawny.
    Oczywiscie opalanej drewnem i z wybiegiem na zewnatrz oraz natryskiem na wolnym powietrzu i przedsionkiem odpoczynkowym.
    Koszty niewielkie a radosc ogromna.
    IDEALY SA JAK GWIAZDY - NIGDY NIE MOZNA ICH DOSIEGNAC.
    JEDNAK ZAWSZE MOZNA SIE WEDLUG NICH ORIENTOWAC W ZYCIU.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony