dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Spóźnione zmiany w instalacji - pomóżcie

    Cześć,
    może ktoś z forumowiczów trafi na mój temat i coś podpowie.
    W początkowej fazie planowania domu fatalnie umieściliśmy grzejnik w łazience. Teraz, gdy już zawisł, a wylewki zatopiły całą instalacje okazało się, że grzejnik powinien być na ścianie sąsiedniej lub przeciwległej, bo inaczej pozostaje niewiele miejsca na umywalkę i lustro. Niestety zorientowaliśmy się dopiero teraz gdy przymierzamy się do wykończeniówki.
    Co robić???? Czy kuć wylewkę, a może jakieś inne rozwiązanie?

    Pomóżcie

  2. #2

    Domyślnie

    Mata elektryczna o wiekszej mocy + pozostawic takiej wielkosci grzejnik zeby wam nie przeszkadzal.
    U nas grzejnik grzeje symbolicznie. 26st w lazience daje mata

  3. #3

    Domyślnie

    ale mata podobno wychodzi bardzo drogo w użytkowaniu (spore rachunki za prąd )

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada24
    ale mata podobno wychodzi bardzo drogo w użytkowaniu (spore rachunki za prąd )
    Czy ja wiem czy spore...?
    U nas 2.5m2 maty ogrzewa 7metrowa lazienke. Mata ma 160W na m2 czyli w sumie 400W, czyli jak 7 zarowek 60W(atowych). Mata dziala w pewnie jakies 5-6godzin dziennie. To jak duza paruzarowkowa lampa zapalana w godzinach wieczornych. Chyba nie jest az tak drogo a liczy sie komfort.

  5. #5

    Domyślnie

    coś w tym jest
    A w pozostałym czasie nie ochładza się zbytnio pomieszczenie?
    Napisz proszę, o ile wzrastają wam przez to rachunki za prąd w sezonie grzewczym i ile płaciłaś za założenie samej maty.

  6. #6

    Domyślnie

    Jesli dobrze wyliczylam dla mojej maty wyglada to tak:

    1kWh kosztuje 0.2pln (to max stawka http://www.stoen.pl/fileadmin/home/s...a_2005_qxd.pdf )

    Mata 400W x 2.5h grzania daje 1kWh czyli koszt 0.2pln
    24h dziennie to ok 2pln
    30dni miesiecznie x 2 pln = 60pln. Tyle kosztuje calodniowe grzanie 'na full' (ale taka potrzeba w lazience chyba nigdy nie zajdzie)

    Nie pamietam dokladnie ale mata kosztowala nas ok 500pln, regulator temperatury 300, zalozenie gratis, podlaczenie regulatora przez fachowca 100.
    Powiem szczerze, ze teraz bez cieplej podlogi w lazience nie wyobrazam sobie zycia
    A sezon grzewczy na mate u nas trwa caly rok, tyle ze w lecie chodzila na duzo nizszej temperaturze, wiec pewnie rzadko sie wlaczala.

  7. #7

    Domyślnie

    u mnie było podobnie,
    okazało się,że grzejnik jest w złym miejscu( bo wyburzylismy ściankę i zmieniła się koncepcja)
    grzejnik przenieślismy w inne miejsce wkuwając się w scianki i przeciągając rurki do grzejnika, może u Ciebie tez tak się da
    martta

  8. #8

    Domyślnie

    Marta,
    tak właśnie myślałam, żeby zrobić, a daleko ciągneliście instalacje w ścianie, bo mnie wychodzi jakiś metr.

    Olak,
    bardzo dziękuje, całkiem poważnie rozważe twoją propozycje, bo brzmi bardzo atrakcyjnie. A czy oprócz maty macie jeszcze grzejnik w łazience?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada24
    Olak,
    bardzo dziękuje, całkiem poważnie rozważe twoją propozycje, bo brzmi bardzo atrakcyjnie. A czy oprócz maty macie jeszcze grzejnik w łazience?
    Mamy. Wezszy o pare cm i o polowe krotszy niz w projekcie na lazienke 5m2. Do tego trafil pod otwor wentylacyjny, bo inaczej sie nie dalo. Podejrzewam, ze ogrzewa glownie reczniki, ktore na nim wisza

    Mate tak czy inaczej polecam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony