dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kolejność wykonywanych prac ?

    Witam serdecznie,

    W nowo wybudowanym domu zrezygnowałem z tynków wew. na rzecz płyt GK i tutaj kieruje swoje pytanie. Czy wylewkę na podłogówkę wykonać przez zabudową ścian z GK czy po ? Racjonalnie jest zabudować GK po wykonanych wylewkach, ze względu na chłonność wody przez płyty GK, ale mogę się mylić.

    Pozdrawiam
    Kamil

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym powiedział, że nawet logicznie jest tak zrobić Generalnie przy budowie w miarę możliwości najlepiej wykonać prace wymagające się "babrania się" w czymś, a więc najpierw roboty mokre, a potem reszta. Jak będzie gotowa wylewka będziesz mógł już tam sobie ściany i g-k spokojnie ogarniać. Z odwracania tej kolejności działań zwykle nic dobrego nie wynika, więc nie ma sensu kombinować. A z samą chłonnością wody to akurat bywa różnie - sporo zależy od tego jak konkretna płyta została wykonana. Faktem jest, że warto to wziąć pod uwagę w planowaniu prac i również dlatego zacząć od wylewki, a potem robić ściany.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję za odpowiedź. Kolejne pytanie to po wylewkach robimy ściany z płyty GK czy kafelki na ziemi i dopiero ściany ( ogrzewanie podłogowe ). Według mnie kafle powinny być robione jako jedne z ostatnich, tylko że są osoby, które kładą na początku kafle a później ściany tłumacząc się tym ze podłoga przy ogrzewaniu gazowym bardziej pracuje i taka kolejność wykonywania prac jest zgodna ze sztuką.
    Im dalej w las tym dla mnie coraz gorzej

    Pozdrawiam
    Kamil
    Ostatnio edytowane przez Skoren86 ; 27-10-2016 o 07:56

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Ściany pózniej kafelki ...

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie . Jeżeli zarówno sufit jak i ściany są z płyty gk to co montujemy jako pierwsze? Sufit czy ściany?
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skoren86 Zobacz post
    Witam serdecznie,

    W nowo wybudowanym domu zrezygnowałem z tynków wew. na rzecz płyt GK i tutaj kieruje swoje pytanie. Czy wylewkę na podłogówkę wykonać przez zabudową ścian z GK czy po ? Racjonalnie jest zabudować GK po wykonanych wylewkach, ze względu na chłonność wody przez płyty GK, ale mogę się mylić.

    Pozdrawiam
    Kamil
    Pracę powinieneś rozpocząć od wykonania suchego tynku.
    Technika wykonania będzie uzależniona od nierówności podłoża (najkorzystniej wykonać klejenie na tzw. grzebień)
    Dalsze prace to, sufity i na koniec jastrych.
    Problemem może być dostęp do odpowiednich płyt jak i warunki temperaturowo-wilgotnościowe (pora roku).
    Do szczegółowego omówienia tematu potrzeba więcej informacji niż podałeś.

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,

    jeśli chodzi o wcześniejsze Pana pytania, to dobrych porad udzielili internauci w swoich wpisach. Co do kolejności montażu płyt kartonowo-gipsowych – najlepiej montować je „od góry”, czyli zaczynając od sufitu i przechodząc następnie do ścian. Do spoinowania płyt polecam zastosowanie masy szpachlowej ACRYL-PUTZ® MS 30.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony