dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pęknięte chudziaki - Dlaczego??

    Wróciłem właśnie z pozimowej wizyty na budowie i zauważyłem że w 2 pomieszczeniach w piwnicy popękały chyde wylewki, a mam wrażenie że się nawet trochę uniosły. Na fundamentach i ścianach nie ma żadnych śladów. Czy ktoś może to "przerabiał". Jaka jest przyczyna?
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    By moze piasek pod chudziakem byl mokry. Mroz zmrozil piasek zwiekszajac jego objetosc. Chudziak podniosl sie i popekal
    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    A jak dawno temu było wylewane? Kedyś tłumaczył mi gościu z hurtowni, że powinno dawać cement "trójkę" a nie "jedynkę" gdyż ta druga schnie zbyt szybko i powstają naprężenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Wylewane były we wrześniu. Przed zimą były suche.
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  5. #5

    Domyślnie

    To raczej naprężenia podczas schnięcia można wykluczyć. Masz dylatację od ścian?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wladek
    A jak dawno temu było wylewane? Kedyś tłumaczył mi gościu z hurtowni, że powinno dawać cement "trójkę" a nie "jedynkę" gdyż ta druga schnie zbyt szybko i powstają naprężenia.

    Raczej wpływ ma oznaczenie np. 32,5R lub32,5N gdzie R to cement o przyspieszonym okresie reakcji a N normalnym....

    Małe pęknięcia nie mają znaczenia w 'chudziaku" gdyż nie jest on elementem konstrukcyjnym w sensie nośnym.

  7. #7

    Domyślnie Re: Pęknięte chudziaki - Dlaczego??

    jaki sa te pekniecia ?

    jezeli podłoga sie uniosła to sprawdz poziomicą czy jest "płaska" o ile wczesniej jak ją wylewałes była płaska to teraz powina juz taka nie być jezeli spękania powstały na skutek zamarzniecia wody pod chudziakiem. gdy minie mróz to powinna opasc i ryst znikną

    jezeli sa to duze powierzchnie mogły powstac zarysowania od skurczu betonu ale przy tej klasie betonu to bys musiał małe boisko betonowac

    PS:
    1.na chudziaka rzeczywiscie lepszy jest cem 3 a nie cem 1 poniewaz ma mniejesze ciepło hydratacji jak i wolniej wiąze przez co mniejszy skurcz ale wogóle te cementy hutnicze sa takie fikusne i mają mniejszy skurcz (= mniejsze zarysowania)
    2. im wyzsza klasa betonu tym wiekszy skurcz (
    3. im szybszy czas wiązania tym wiekszy skurcz ( N, R)
    4. im bardziej wilgotne srodowisko tym mniejszy skurcz

  8. #8

    Domyślnie

    Popękało bo pewnie nie zagęścili podłoża pod wylewką a przy zamarzaniu cała posadzka idzie w góręa nie jej część

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek T
    Popękało bo pewnie nie zagęścili podłoża pod wylewką a przy zamarzaniu cała posadzka idzie w góręa nie jej część
    Raczej tak.
    Zwłaszcza jeśli spękania pojawiają się od jednego miejsca i rozchodzą się nitkami w kilku kierunkach. Miałem taką sytuację po zimie u nas w piwnicy.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    A moze masz gline pod spodem ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony