dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    U nas instalator chce 100 zł za punkt, ale to chyba duzo... (okolice W-wy)

  2. #2

    Domyślnie

    Tyle osób robiło rozprowadznie ciepłego powietrza z kominka i co?? Wszyscy za darmo
    To ja też poproszę namiar na takich instalatorów
    Pozro
    Bułka

  3. #3

    Domyślnie

    1200 zł za montaż kominka + rozprowadzenie ciepłego powietrza
    - fachowcy od "Jotula".

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    rchmielewski - a w jakiej okolicy - skąd byli ci fachowcy od jotula?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli zdecyduję się na nadmuchową instalacje grzewczą to kto wykonać powinien podłączenie do niej kominka i za ile? Ci od instalacji czy ten od kominka? Jakie macie doświadczenia?
    Pewnie każdy z nich może to zrobić, ale jak wychodzi taniej, może juz wiecie?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    On 2002-10-17 20:39, rchmielewski wrote:
    1200 zł za montaż kominka + rozprowadzenie ciepłego powietrza
    - fachowcy od "Jotula".
    Zaraz - co rozumiesz przez "rozprowadzenie"? Montowali ci gdzieś kanały wentylacyjne? czy miałeś je już gdzieś (np w stropie) a oni tylko podłączyli do tego kominek?
    Skąd wziąłeś projekt instalacji?

  7. #7

    Domyślnie

    "Mój" instalator też był z Jotula (oddz. Bartycka), ale mam innego i też chce 100 zł za punkt. W sumie to za rozprowadznie ciepła do 4 pomieszczeń na górze przy pomocy turbiny ( + filtry, rury, materiały, kratki itp.) chce ok 2600 zł.
    Jak czytam te Wasze ceny to wydaje mi sie ze chce mnie oszukac.
    A rury maja iść w kominie wentylacyjnym wiec zero kucia i kurzenia. Tylko przprowadznie ich na góre...
    A tak wogóle to czy można zabierac tak wentylacje ??? Czy potem nie bedą się robić w domu mokre ściany i okna z braku wymiany powietrza???

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    ,,mój" od jotula z bartyckiej-chce 3500 za montaż kominka, obudowę i rozprowadzenie do 4 pomieszczeń(trzy z nich-piętro wyżej).Materiały moje. Czy to dużo?

  9. #9

    Domyślnie

    chyba troche duzo
    u mnie "zaśpiewał" 2600 ale to sa materiały i robocizna tez do 4 pomieszczen. Jak patrzyłam to najdroższe są turbiny i filtry...
    ale za to nie ma obudowy...(dopiero na wiosne bedziemy robic )

  10. #10

    Domyślnie

    Moze to nie za bardzo w temacie, ale ja choć mam w domu o pow.380m2 mieszkalnej wyjścia pod dwa kominki (dwie kondygnacje) to zdecydowalem sie na kozę 12kW (Jotul). Stoi ona na środkowej kondygnacji i w sytuacji zapotrzebowania na ciepło całego domy 18kW grzeje ona solidnie.
    Nie wiem jak to się dzieje, ale ciepło oprócz niższej kondygnacji dostaje się wszędzie same.

    Zamierzam teraz budować nowy dom- w związku z przeprowadzką w rejony Warszawy. Czy ktoś ma podobne pozytywne odczucia do takich "kóz"?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony