dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Oczyszczalnia potrzebna do pozwolenia?

    Hejka

    Jestem zdezorientowana. Same sprzeczne informacje. W starostwie gdzie mam dostac pozwolenie na budowe wszyscy ktorych pytalam mowia mi ze nie potrzeba do pozwolenia zadnych przylaczy tzn wystarcza same zapewnienia - takie juz posiadam. Nie wiem natomiast czy potrzeba do pozwolenia miec projekt oczyszczalni?? Chcialabym ze wzgledow czasowych wystapic o samo pozwolenie bez przylaczy ?

    Czy ktos z Was tak robil?

    Jaka jest podstawa prawna calego zamieszania???
    O co tak naprawde chodzi? Czy architekci chca mnie naciac na kase?

    pozdrawiam

    natka

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Projekt jest jak najbardziej potrzebny. ale nie do pozwolenia tylko do uzyskania opinii z Wydziału Ochrony Środowiska. Tak to działa u mnie w gminie. Jeśli planuję POS to powinienem do papierów na PNB dołączyć pozyutywną opinię z tego wydziału....

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie żeby miec oczyszczalnie muszę zrobić odwiert czy gleba sie nadaje i z ekspertyzą oraz projektem oczyszczalni ide do gminy mają 30 dni na ustosunkowanie się ale jeżeli jest dobra ekspertyza to nie robia problemów. Odiwer z ekspertyzą i projektem oczyszczalni ok 1tys.pln

  4. #4

    Domyślnie

    Witam zainteresowanych tematem!!
    Jestem juz BARDZO mądra w tym temacie .
    Nie potrzebane żadne zezwolenie ani opinia Wydziału Środowiska jeżeli ilość nie przekracza 5 m3 ścieków na dobę, czyli dotyczy to domów jednorodzinnych. Informacje można znależć na stronie

    www.nevexpol.com.pl
    Dysponuję adresami i stronami www. wielu producentów, jeżeli ktoś sobie życzy służę pomocą.

    Projekt nie jest konieczny do uzyskania pozwolenia na budowę, ale jest konieczny do zbudowania POŚ, przed przystąpieniem do budowy należy tylko ją tylko zgłosić.
    Jeżeli masz warunki przyłączy mediów, to faktycznie nie musisz mieć do pozwolenia na budowę projektów. W czasie kiedy będziesz czekać na pozwolenie wszystko załatwisz. Jestam na tym samym etapie i stąd wszystko wiem
    Pozdrawiam
    WM 08

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał WM 08
    Dysponuję adresami i stronami www. wielu producentów, jeżeli ktoś sobie życzy służę pomocą.
    Pozdrawiam
    Jestem zainteresowany
    prosże o kontakty oraz Twoja opinie nt zalecanej liczby komór w oczyszczalni i czy filtr z puzzolany jest przydatny czy nie.
    Z góry dziekuje za info
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TASIJA
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    275
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    WM 08
    Uprzejmie proszę o adresy stron www
    Mój adres: [email protected]
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony