dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 36
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 714
  1. #41

    Domyślnie

    Szkoda ze Lublin nie jest na Ślasku

  2. #42

    Domyślnie

    Rzeszów - adaptacja, plan zagospodarowania, załatwienie uzgodnień - 1400 zł, każdy projekt przyłącza - 300 zł

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem popierwszej rozmowie z architektem.
    Gość chce ode mnie 1500 zł, w ramach tego jest Projekt zagospodarowania działki,uzgodnienia z ZE, ZG, ZWiK, ZUDP,zgoda na wjazd na działkę + zgody na przyłącza, adaptacja budynku do warunków działki, chodzenie za projektem wod- kan i gazowym,oraz koordynacja całości zagadnienia do uzyskania pozwolenia na budowę.
    O zmianach w projekcie domu nie rozmawialiśmy, bo na razie nie planujemy.
    Czy to dużo, czy mało, podzielcie się swoimi doświadczeniami.

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wowa

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jestem na podobnym etapie załatwiania spraw formalnych. Za adaptację architekt zgodził się na 700 zł. Zgoda na przejazd przez sąsiednią działkę załatwiona notarialnie (był to jeden z punktów aktu notarialnego przy zakupie działki) 100zł+Vat. Wnioski o przyłacza, wyciągi mapy zasadniczej to kolejne ok.100zł. Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    5 tys. za projekt indywidualny, bez projektów przyłączy (350zł).
    Uważam, że warto, bo spotykaliśmy się już wielokrotnie, i dopiero po 8-10 tyg mogłem stwierdzić, że koncepcja mi odpowiada w pełni.
    Za projekt katalogowy zapłacisz 1500 + kolejne 1500-2000, a nie będziesz miał przekonania, że już wszystko masz obgadane

  6. #46
    Guest

    Domyślnie


  7. #47
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    Za adaptację, zmiany w projekcie, projekt budynku gospodarczego (według przedstawionych dokładnych wskazań) oraz wszystkie uzgodnienia (prócz gazu, bo nie zakładam) - słowem pozwolenie mam tylko odebrać z urzędu - 2700 + VAT

  8. #48

    Domyślnie

    Jeśli anonim od "" jest tym kim myślę to niech się bierze do roboty, bo czekam na szczegółowe rozwiąnia konstrukcyjne
    Pozdrawiam Pawle

  9. #49

    Domyślnie

    Projekt robiony na zamówienie. Projekt konstrukcji, instalacje i obliczenia c.o., instalacje gazowe i schemat ideowy inst. elektrycznej wraz z zagospodarowaniem działki i załatwieniem formalności w urzędzie 6500,- brutto.

  10. #50

    Domyślnie

    Adaptacja projektu, niewielkie zmiany tj. przestawienie garażu i projekt zagospodarowania działki kosztowały mnie 1400 netto, do tego projekt szamba 150 i sam projekt 1500zł. Czyli w sumie 3050zł.

  11. #51

    Domyślnie

    Adaptacja projektu, niewielkie zmiany tj. przestawienie garażu i projekt zagospodarowania działki kosztowały mnie 1400 netto, do tego projekt szamba 150 i sam projekt 1500zł. Czyli w sumie 3050zł.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Jestem na etapie poszukiwań architekta do adaptacji (mamy upatrzony proj. gotowy). Na razie najtańszą ofertę znaleźliśmy za 2000 netto (łącznie z proj. przyłączy, ZUDem) (Jelenia Góra). Nie rozumiem, i wkurza mnie to, że gdzieś indziej w Polsce można mieć to samo za wiele mniej. A jeśli chodzi o proj indywidualny to taki o jaki nam chodzi (ok. 100 m2 po podłodze, poddasze użytkowe, prosty dach + garaż w bryle) chcą u nas 13.000-15.000. Jak bym miała możliwość kupna proj. indywidualnego za 3000 to zrobiłabym to na bank. :-?

  13. #53

    Domyślnie

    Agnesk, w Poznaniu jest to możliwe, ale tylko konstrukcje , bez instalacji. Instalacje nie są wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę.

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Dzięki Pyrka, wezmę pod rozwagę. Urlop blisko, można się przejechać do Poznania.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja za projekt gotowy płaciłam 1300 zł...cała reszta razem z pozwoleniem na budowe, projektami agregatu, itp...kosztowało dodoatkowo 4 tyś..

  16. #56
    Guest

    Domyślnie odp

    Jezeli nic nie zmieniasz, a jest to tylko formalnosc, zaplacisz 800-1000 zl., jezeli wprowadzasz duzo zmian i projekt coraz bardziej robi sie "projektem na zamowienie " a nie gotowym to 2000-3000.
    Pozdrawiam H.

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alinaa

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    2

    Domyślnie Adaptacja projektu gotowego - jaki koszt? Jaki zakres?

    Witam wszystkich,
    Zamierzam wkrótce zakupić projekt wymarzonego domku.... Miły pan architekt stwierdził, może wprojektowac dom w działkę, zrobić projekt przyłączy na działce itd za jedyne 1.700 zł. Zastanawiam sie - chyba każdy porządny instalator wykonuje projekt tego co będzie instalował (woda, prąd)? Czy nie wychodzi taniej? Dom wpasuje geodeta... No... za bardzo nie wiem jak sobie z tym poradzić... Może powinnam jednak miec projekty instalacji już z projektem domu, czyli zapłacić te 1.700 zł zanim ruszę dalej, np. po uzgodnienia do wodociągów i elektryków... Macie jakiś pomysł?

  18. #58

    Domyślnie

    Zazwyczaj jest tak, że architekt współpracuje z branżystami. Jeżeli za te 1700 zł zaadoptuje Twój projekt, to oznacza, że wszystkie te projekty również. Poza tym projekty instalacji najczęściewj zawarte są w projekcie typowym, który zapewne zakupisz.
    Dowiedz się dokładnie u architekta co ma na myśi i co obejmuje ta cena.

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Alinaa
    Opłata 1700zł o której mówi architekt to prawdopodobnie dostosowanie typowego projektu do konkretnej działki na której będziesz budować. Za same projekty przyłączy woda, gaz, prąd, kanalizacja itd. 1700zł to jest barzdzo niewielka kwota. Za projekt tylko pojedynczego przyłącza np. energetycznego kwoty kształtują się na poziomie 900...2000zł z zależności od warunków lokalnych do tego jeszczeopłaty za mapki ZUD i inne bzdety. Następne sprostowanie geodeta nie ma nic wspólnego z "wpasowaniem" domu w działkę. Jak będziesz miała projekt zagospodarowania terenu to znaczy plan dzialki z naniesionymi budynkami to na etapie budowy zatrudniasz geodetę aby wytyczył w terenie budynek. Budowa przyłączy na działce to osobne inwestycje i zwykle wymagaja osobnych pozwoleń na budowę. Moim zdaniem dobrze się dowiedz za co architekt chce te 1700zł i co jeszcze będziesz musiała opłacić we własnym zakresie aby dostać pozwolenia na budowę przylączy.
    Pozdrawiam

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    sorry to byłem ja.

Strona 3 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony