dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Pokój - pomysł, insipracje itd. itp.

    Witam.
    Posiadam pokój nad garażem i chciałbym przeprowadzić tam gruntowny remont. Wymiary jak na rysunku - nie ma dużo miejsca, więc po kolei.

    1) Okno.
    Aktualnie jest stare okno trójdzielne, które zamierzam wymienić na okno dwuskrzydłowe. Aktualne wymiary okna to około 1,44 wysokości i 1,18 szerokości - nowe będzie miało 1,5 wysokości oraz 1,8 szerokości.

    2) Ściany
    Głównie chodzi mi o kolor plus jakieś inspiracje. Jako, że jest to mały pokój najlepszym wyborem będą jasne barwy. Pytanie brzmi jakie? Cały pokój na biało czy połączenie dwóch kolorów?

    3) Podłoga
    Panele już zostały kupione, nie posiadam aktualnie zdjęcia, ale jasny kolor.

    4)Meble
    Wszystkie meble zamierzam wymienić, zostanie tylko sofa w kolorze beżowym. Jakieś propozycje odnośnie mebli? Nie chcę szaleć z ich ilością z powodu miejsca.

    5) Kominek
    Wnęka po lewej stronie na dole - tam aktualnie znajduje się mały piec kaflowy - myślę o zamontowaniu w tym miejscu wkładu kominkowego. Dobry pomysł?

    Proszę o jakieś propozycje i pomysły - głównie chodzi mi o aranżacje i meble.
    Pozdrawiam i dziękuję.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokój.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	5,0 KB
ID:	351702

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Ale co to ma być? Sypialnia - dla dorosłego, nastolatka, dziecka? Pokój do pracy? Pokój gościnny? Pokój dzienny? Jadalnia?

    Kolor okien? Kolor drzwi? Jaka ta sofa: skóra, welur, tkanina, kanciasta, glamour...

  3. #3

    Domyślnie

    Coś na zasadzie pokoju gościnnego - co by można było zaprosić znajomych, posiedzieć, porozmawiać itp. Okno będzie raczej w kolorze białym, chociaż myślałem też nad czymś innym. Natomiast drzwi są przeszklone w kolorze czerwonym ( i tak nadają się do malowania i myślałem nad czarnym kolorem).
    Sofa z tkaniny.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    uściślij wymiary - jaka odległość drzwi od narożnika, krawędzi okna.

  5. #5

    Domyślnie

    jeśli ma to byc pokój gościnny- zainwestuj w fajną, ale też wygodną sofę. Pomysł z kominkiem jest super, ale postaraj się, żeby wszystko było w jednym stylu. Myślę, że ściany rzeczywiście powinny być w jasnych barwach, jakieś beże, jasne brązy- capuccino itd. Z ilościa mebli nie przesadzaj, skoro pokój jest mały- wystarczy tylko jakaś mała komoda z lampka nocną i stoliczek.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym taki pokój zaadaptowała jako gabinet czy tam taki biurowy, może ze ścianą z książkami Ale mi się taki po prostu zawsze marzył. Ale jeżeli ma być dla gości to może faktycznie jakaś duża, ale rozkładana sofa żeby tam ewentualnie można było gości ulokować jak na kilka dni przyjadą. Z kominka bym raczej zrezygnowała, zabierze miejsce a efektu wydaje mi się że jakiegoś super nie będzie.

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Biały kolor ścian jest rozwiązaniem uniwersalnym i bezpiecznym. Po złamane odcienie bieli można sięgać odważnie bez względu na rodzaj pomieszczenia i jego wielkość, gdyż świetlistość i przestrzeń jakie wprowadza do wnętrz ta barwa, są cechami pożądanymi w każdym miejscu, bez względu na realną wielkość i funkcję pomieszczenia. Jeśli jednak chcemy by pokój nabrał konkretnych cech, lub mamy plan by nadać mu styl, powinniśmy kolorystykę przemyśleć bardziej uważnie i wziąć pod uwagę takie czynniki jak wielkość i oświetlenie, wyposażenie i własny gust. Więcej na temat doboru kolorystyki ścian można znaleźć pod linkiem:
    http://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kol...an-na-poddaszu

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  8. #8

    Domyślnie Aranżacja pokoju.

    Witam. Remontuję pokój i najważniejsze dopiero mnie czeka - wybór mebli oraz koloru pokoju. W pokoju znajduje się kominek - konieczny do ogrzania, ponieważ znajduje się on nad garażem. Przeznaczony będzie głównie do siedzenia ze znajomymi i normalnego użytkowania. Panele będą w jasnym kolorze - dodam załącznik. Wrzucam również wymiary pokoju oraz mniej więcej jak to wygląda. Gdyby brakowało jakichś informacji proszę pisać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokój.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	5,0 KB
ID:	371367
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161028_164242.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	371368Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161028_164304.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	371369Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161028_164316.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	371370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161028_164410.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	371371

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale jaki charakter ma mieć ten pokój siedzenia przy kominku ze znajomymi tylko?
    Co oznacza "normalne użytkowanie"? Sypialnię , salon, biuro?

  10. #10

    Domyślnie

    Póki co ma pełnić funkcję spotkań ze znajomymi, w dalszej przyszłości myślę, tam również spać i normalnie go użytkować. Chodzi mi glównie o podpowiedź co do aranżacji - kolor ścian i może jakie meble będą dobre. Myślałem coś z czernią, ale w sumie nie chcę optycznie zmniejszać pomieszczenia. Co do mebli nie chcę żeby było ich za dużo - jednak nie obędzie się bez szafy.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    inspiracje:



  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie






  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale jak doradzać meble, skoro nie wiadomo co chciałbyś w nich przechowywać, ile miejsca potrzebujesz?

    Ten kominek jest w wyjątkowo niefortunnym miejscu. W takim kącie nie ma jak nawet przy nim usiąść. Na dodatek jedyne sensowne miejsce na szafę wypada dokładnie na wprost kominka.
    Niestety twój rysunek jest koszmarnie niedokładny, więc nie wiem jak szerokie jest okno i w związku z powyższym czy zmieści się z boku szafa czy nie. Na rysunku poniżej przyjęłam 2 m szerokości, co daje 56 cm po bokach i uniemożliwia wstawienie szafy pełnej głębokości (60 cm). Ale można wstawić komody.



    Kanapę możesz dać w ciemnym kolorze. Może niekoniecznie czarny, ale np. grafitowy, ciemnoszary, granatowy. Do tego fotel dałabym w kontrastowym kolorze, np. czerwony, żółty, musztardowy.
    Ściana naprzeciw okna może być ciemniejsza (jak kanapa) lub z fototapetą. Reszta raczej jaśniejsze - popiel, jasnoszary, biały, błękit.

    Stolik i komody najlepiej w jasnym drewnie o chłodnym odcieniu. Dodatki (lampy, poduszki, zasłony) pod kolor fotela
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-10-2016 o 13:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony