dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 82
  1. #1

    Domyślnie Tanio, taniej,...

    Chcemy wybudować dom. Dlatego szukam projektu, który byłby w miarę tani w realizacji. Postanowiliśmy, że będzie to dom parterowy, ze względu na fakt,że z poddaszem jest pewnie droższy w relaizacji (czasem myślę, że może lepszy byłby z poddaszem na później sama już nie wiem co zrobic).
    Jaki projekt wybralibyście, jesli mielibyście ograniczoną ilośc kasy (do 250 tys. i ani grosza więcej) i nie pytam sie o wizualny wygląd bo to mnie najmniej interesuje - chce mieć dom, a jak będzie wyglądał to mnie nie interesuje - ma być tani w budowie


    Co sądzicie na temat poniższego projektu

    Dziękuję za opinie
    http://projekty.muratordom.pl/projek...18&IdKolekcji=

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Ja buduje tani domek - przypatrz się mu....
    Miodowy miesiąc z kolekcji Muratora

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    W grudniu 2006 wychodziło mi z kosztorysu 1800 zł /m2 pow użytkowej za standard developerski. Teraz wychodzi 2500 - ale mam skomplikowany projekt.
    Na dzisiaj uważam że powinno ci wyjść jakieś 1900 zł / m2 bo to parterówka, ale czy tak wyjdzie?


    Jak będę kształtować się ceny materiałów i robocizny za pół roku?
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  4. #4

    Domyślnie

    Staszek, czy wiesz już ile wyniesie cię budowa Twojego domku?

    I mam jeszcze jedno pytaie odnośnie projektu z linku w moim pierwszym poście - Czy isnieje możliwość wybudowania tego domku ze strychem do adaptacji i o ile byłby większy koszt tego domu

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Czy Twój limit obejmuje tylko budowę (do jakiego etapu?), czy też prace wykończeniowe?

    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Staszek budowniczy

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrzydelkomexico27
    Staszek, czy wiesz już ile wyniesie cię budowa Twojego domku?

    I mam jeszcze jedno pytaie odnośnie projektu z linku w moim pierwszym poście - Czy isnieje możliwość wybudowania tego domku ze strychem do adaptacji i o ile byłby większy koszt tego domu
    Za 1,5 miesiaca bedę miał stan surowy zamknięty który bedzie kosztował cirka 105 tys.PLN.
    Cała reszta powinna ( według kosztorysów na wykończeniówkę ) zamknąć się kwotą cirka 120 tys.PLN
    Co do adaptacji budynku to projektant proponował ściankę kolankową ale ze względu na to że jest to dom dla mnie i mojej żońci to i tak jest za duży ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Czy Twój limit obejmuje tylko budowę (do jakiego etapu?), czy też prace wykończeniowe?

    M
    Mój limit obejmuje niestety całość

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    ja liczę tylko i wyłącznie do standardu developerskiego, bo jak się kupuje mieszkanie to są tylko tynki, posadzki i nic więcej. Mieszkanie też trzeba wyposażyć i umeblować więc się tak nie przejmuj i buduj.
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  9. #9

    Domyślnie

    Z wykończeniem to trzeba liczyć min. 3000 zł za m2., czyli domek 100 m2 - 300 tyś. Na takie wydatki trzeba się przygotować

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    można też liczyć 5000 zł / m2 tylko co to zmienia ?

    dla mnie wyznacznikiem jest porównanie ceny m2 mieszkania jakie się kupuje od developera i domu w takim samym standardzie.

    Tak więc cena za m2 jego domu w takim standardzie nie powinna przekroczyć 2000 zł /m2 o ile nie będzie jakiegoś fuck up na linii materiały i usługi
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sasha
    można też liczyć 5000 zł / m2 tylko co to zmienia ?

    dla mnie wyznacznikiem jest porównanie ceny m2 mieszkania jakie się kupuje od developera i domu w takim samym standardzie.

    Tak więc cena za m2 jego domu w takim standardzie nie powinna przekroczyć 2000 zł /m2 o ile nie będzie jakiegoś fuck up na linii materiały i usługi
    Pewnie, że można liczyć i 5000 zł/m2, ale pytanie brzmi, czy wybudję za tyle i tyle. W stanie deweloperskim nie zamieszkasz. Musisz go jakoś wykończyć. 3 tys. to średnia cena jaka wychodzi za do wykończony do zamieszkania. Standard średni. Jeżli pytający ma 250 tys. do wydania to powinien myśleć o domu o pow. max ok. 80-90 m2.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    No ale właśnie ja nie liczę w ten sposób - dla mnie dom jest alternatywą dla zakupu mieszkania - mieszkanie kupiłbym w standardzie developerskim i dlatego cenę m2 też liczę w ten sposób.

    Jedna osoba wyda na wykończenie domu 100 tys a inna 500 tys i będzie marudzić że nie mają tego tak jak chcieli.

    jedyne co można jakoś porównać to standard developerski - a kolega powinien się w tej kasie zmieścić bo nie będzie miał wydatków na strop
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  13. #13

    Domyślnie

    Chyba jednak parterowy wyjdzie drożej niż z domek poddaszem użytkowym - więcej fundamentów, ścian no i zmacznie wiekszy dach. W domku z poddaszem z kolei jest strop i schody, ale w sumie licząc materiały jednak parterówka (przynajmniej w moich wyliczeniach) wychodzi drożej. Zostaje też trochę więcej działki no i ogrzać też domek o zwartej bryle i z poddaszem jest latwiej.
    Natomiast najgorsze i najmniej ekonomiczne rozwiązanie to parterówka z poddaszem "na zaś".
    Nam do tej pory na domek ok. 140 m całkowitej (z garażem i stryszkiem mieszkalnym nad częścią garażową) - w sumie ok. 110 użytkowej na stan surowy otwrty poszlo ok. 100 tys. zł. Nie planujemy luksusowego wyposażenia - w każdym razie 250 - 300 to maksymalnie co możemy wydać. sądzę, że to kwota realna na stan do zamieszkania. Jednak specjalnie niżej nie przypuszczam, by dało sie zejść - chyba,ze część poddasza, jedna łazienka - jeśli w projekcie są dwie) będzie wykończona później. I np. garaż śmialo może być wykafelkowany później - to też jakiś grosz. jak bym tak nie miała całkiem kasy, to bym garaż odłożyła na lepsze czasy - zawsze można dobudować - pewnie, że to problem i syf na działce, ale chyba lepiej, żeby człowiek mieszkał niż samochód.
    My mamy ściany z Ytonga jednowarstwowe, strop terriva, dachówka Tondach w cenie ok. 42 zł metr + bajery do dachu i dwa okna dachowe, 2 kominy Leier. Wykonawstwo własne "po kosztach" - tzn mąż nadzoruje, płaci robotnikom - niektórym godzinowo, niektórym "o dzieło".
    Niestety łupnęły nas ceny materiałów, nawet relatywnie tańsza robocizna (bez "zysku") niewiele pomogła - przynajmniej 20 tys diabli wzięli w porównaniu z cennikami ubiegłorocznymi. Ten Ytong wbrew opiniom po ogólnym wyliczeniu kosztów wcale nie wychodzi drożej niż ściany dwuwarstwowe - zyskujemy na szybkości budowania oraz łatwości prowadzenia instalacji - wiec robocizna wyniesie nas taniej.

  14. #14

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem powinno wystarczyć. Zauważyłam na forum, że wiele osób twierdzi iż poniżej 300 tys nie ma sensu zaczynać budowy domku 100m2 bo na pewno braknie. Myśmy mieli do dyspozycji ok. 160 tys. I faktycznie braknie nam na piec, panele, wanne, umywalkę ale dom będzie wybudowany i na pewno się wprowadzimy. Może nie będziemy mieli luksusów, ale wszystko powoli. Piec kupimy w przyszłym roku (póki co będzie tylko rozprowadzenie ciepła z kominka), za panele i reszte zapłacimy kartą i będzie pięknie. Wystarczyłoby nam pieniędzy ale zaszaleliśmy na etapie dachu (ceramika Creaton) i meble kuchenne zamówiliśmy droższe o kilka tysięcy niż to było planowane (za to najpiekniejsze na świecie) W zamian za to pewne rzeczy robimy sami (instalacje, ocieplenie poddasza)
    Marzenia trzeba spełniać i mam nadzieję, że dobrniemy szczęśliwie do końca!

    Dom raczej mały (pow. netto ok 120 m2), dach dwuspadowy, 5 okien dachowych, zero lukarn itp, schody drewniane z salonu... (Dom w borówkach 2 firmy Archon po sporych zmianach - zlikwidowaliśmy m.in. garaż)

    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m410757176ec1b

    Moja rada: buduj! Jak zaczniesz to na pewno skończysz

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    W stanie deweloperskim nie zamieszkasz. Musisz go jakoś wykończyć.
    Eee tam, wykończenie jest dla mięczaków A poważnie, jak ktoś jest zdesperowany to zamieszka w stanie deweloperskim, bo i czemu by nie?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Stan developerski nie jest taki zły - panele i płyti kładzie się szybko i sprawnie - malować można prawie od razu. Co najważniejsze to można większość z tych rzeczy zrobić samemu.

    PS
    Oczywiście że nie będzie to wymarzony dom, ale i tak będzie mój
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra
    Z wykończeniem to trzeba liczyć min. 3000 zł za m2., czyli domek 100 m2 - 300 tyś. Na takie wydatki trzeba się przygotować
    taaaaaaaa

    wszystko zalezy od standardu

    my mamy nieco ponad 200m w 3 kondygnacjach

    spokojnie starczy nam sporo mniej niz polowa sugerowanej przez Ciebie kwoty ale o tym nie ma sensu dluzej dyskutowac. zakupy i budowa rozpoczeta 2 kwietnia 2007 roku

    dom to vico z archirgaph
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał czandra
    Z wykończeniem to trzeba liczyć min. 3000 zł za m2., czyli domek 100 m2 - 300 tyś. Na takie wydatki trzeba się przygotować
    taaaaaaaa

    wszystko zalezy od standardu

    my mamy nieco ponad 200m w 3 kondygnacjach

    spokojnie starczy nam sporo mniej niz polowa sugerowanej przez Ciebie kwoty ale o tym nie ma sensu dluzej dyskutowac. zakupy i budowa rozpoczeta 2 kwietnia 2007 roku

    dom to vico z archirgaph
    300 tyś. za wykończony dom 200 m2, to super. Trzymam za was kciuki. A liczycie w tym zagospodarowanie działki?

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra

    300 tyś. za wykończony dom 200 m2, to super. Trzymam za was kciuki. A liczycie w tym zagospodarowanie działki?
    projekt naprawde jest prosty i tani w budowie

    robione solidnie lecz bez przyslowiowych wodotryskow

    na troche czarnoziemu i kilka choinek zawsze kasa sie znajdzie zwlaszcza ze dzialka ma 459m i z 3 stron jest juz plot postawiony przez sasiadow
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #20

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

    Chciałabym jednak poznać wasza opinię na temat projektu z mojego linku, czy Waszym zdaniem jest on w porównaniu do innych tańszy w realizacji, znacie może jakies proste projekty


    dzięki wielkie

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony