dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie MABUDO (dom z elementow prefabrykowanych)

    Witam,

    Czy ktos z czytajacych moje literki slyszal cos dobrego/zlego o tej firmie (mabudo) i ich produktach. Wlasnie przymierzam sie do budowy domku. Jestem w zasadzie zdecydowany na ta "technologie"... ale kto wie.. moze Wasze opinie odwioda mnie od tego pomyslu; badz tez utwierdza w przekonaniu, ze slusznie czynie.
    Grunt to spokój

    Pozdrawiam
    Chewee

  2. #2

    Domyślnie Re: MABUDO (dom z elementow prefabrykowanych)

    Cytat Napisał chewee
    Witam,

    Czy ktos z czytajacych moje literki slyszal cos dobrego/zlego o tej firmie (mabudo) i ich produktach. Wlasnie przymierzam sie do budowy domku. Jestem w zasadzie zdecydowany na ta "technologie"... ale kto wie.. moze Wasze opinie odwioda mnie od tego pomyslu; badz tez utwierdza w przekonaniu, ze slusznie czynie.
    To prawie identyczna technologia do "RADOŚĆ BUDOWANIA"prezentowanej przezemnie -autora -na łamach forum.Nawet grubość styropianu ta sama.
    Różnica-ocieplenie od środka,dodatkowe elementy drewniane do mocowania płyt G.K,fundamenty prefabrykowane,elementy wielkogabarytowe.Oglądałem stronę- ściany w przygotowaniu.Firma stawia stan surowy otwarty -fundamenty,ściany.z listwa,mi pod wykończenie,wiązary dachowe-bez pokrycia,bez stolarki ,kamyczki w elewacji zewnętrznej za ok.600zł netto -1m2powcałkowitej.200m2 pow.całkowitej stanu surowego zamkniętego(ściany ocieplone i przygotopwane pod tynk mineralny,stolarka,dach pokryty balachodachówką,ciągi kominowe,ściany działowe,podbitka sufitu ,podbudowa pod posadzkę ) kosztowało inwestora 400zł netto-1m2.
    Twierdzą ,że budują domy szwedzkiej technologi.Domy Kowalskiego z koszalina stawiane od 1978r.miały identyczną ideę.Na ich podstawie(nie na Szwedach) opracowałem technologię w której ocieplenie idzie na zewnątrz budynku,a beton do wewnątrz.W ten sposób pozbyłem się proponowanego zarówno przez Kowalskiego jak i "MABUDO" szkieletu drewnianego pod płyty i wyposażenie wieszane na ścianie.Tym sposobem zlikwidowałem mostki na narożach budynku,a elewacja nie różni się wyglądem od typowych domów.
    Mieszkam w podobnym budynku(beton na zewnątrz,styropian w wewnątrz)jest ciepło jak grzeję słabo ,ale ciągle-ściany nie mają zdolności kumulowania.
    Jedno jest pewne.Wszystkie w/w technologie są ciepłe i trwałością co najmniej dorównują domom tradycyjnym.
    Technologia "MABUDO" była jedynym stoiskiem na Targach we Wrocławiu ,które przyciągało zwiedzających na dłużej.Reszta to już była.Targi się kurczą.A oto link z wystawy w zeszłym roku.Proszę porównać fotografię z tym co prezentował "MABUD" http://www.fotodom.xon.pl/index.php?...id=57&Itemid=2
    oraz:
    http://foto.onet.pl/albumy/album.htm...adoscbudowania

    Niestety,postawiłem na promowanie technologii dostępnej inwestorowi.
    "MABUDO" nie technologię prezentuje,ale sprzedaje gotowe domy-i tu ma rację.
    Najważniejsze to mamy szansę poznania nowości,wyboru trzeba dokonać samemu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony