dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jest tyle, a ile powinno być?

    Dostałam propozycję od dobrej firmy za stan surowy domu z użytkowym poddaszem o pow. użytkowej 140 m (pow. netto 210, pow. dachu 220- 2 lukarny). Oferta obejmuje materiały (raczej dobre- uzgodnione z nami, zakupy robi wykonawca), wszystkie prace przygotowawcze, fundamenty z izolacją, ściany nośne, ściany działowe, 2 kominy, wykonanie stropu, montaż więźby dachowej z pełnym odeskowaniem i papą + schody wejściowe + taras. Oferta nie zawiera krycia dachówką, ocieplenia dachu i ścian, żadnej stolarki i tynków. W cenie również cały sprzęt, dozór i parę innych detali). Cena za metr pow. użytkowej wychodzi około 800 zl, za pow. netto ok. 560 zl. Święty spokój, ale czy za dobrą cenę?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze rozumuje to za sam stan surowy z materiałem wychodzi jakieś 112 tys. PLN, jak dla mnie facet chce chyba dobrze na tobie zarobić, u mnie ok. 160m powierzchni uzytkowej za to samo, a nawet więcej wyszło jakieś 71 tys. PLN. Poszukaj lepiej kogoś innego , a materiały lepiej kupuj sama.

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie cena za m2 powirzchni użytkowej stanu surowego to 400 pln(robocizna + materiały [ściany z BK, strop teriva, dach z pełnym deskowaniem) - dom pod W-wą

  4. #4

    Domyślnie

    Materiały za mnie kupowałby wykonawca, bo ja nie moge sobie na to pozwolić ze względu na brak czasu. Czyżby aż tak chciał ze mnie zedrzeć?

  5. #5

    Domyślnie

    zastanów się nad tym kupowaniem materialów przez wykonawcę - wg. mnie lepiej odwiedzić skład budowlany gdzie wystarczy raz do nich pojechać umowić się że materiały przywożą Ci na telefon i już. Wykonawca mówi ile czego potrzebujesz a Ty tylko dzwonisz i tego samego dnia lub na następny dzień masz materiał na placu. Nie musisz po wszystko jeździć i udzielone rabaty zostają w Twojej kieszeni a nie wykonawcy.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Moim zdaniem za drogo!!!!!!!
    U mnie za stan surowy zamknięty 900 zł/m2.
    Z oknami i drzwiami zew. (drewno), dachówką Brass celtycką Pełne deskowanie), bramą garażową z napędem.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony