dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Zrobiłem podwieszany ozdobny

    I jak Wam się podoba, taki sufit?
    Własnoręczne wykonanie daje dużo satysfakcji


  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie sobie wydrukowałam ,bo niestety na moim komputerze słaba jakość .Widzę, że zrobione precyzyjnie. Jest ok. Zwłaszcza to koło Czy możesz zdradzić jak osiągnąłeś efekt koła. U siebie też chciałabym na suficie w pokoju dziennego pobytu wykonać podwieszany sufit tak jak na podłodze w falę.

  3. #3

    Domyślnie

    Koło wyciąłem z płyty GK, taki dużżyyyy cyrkiel wykonałem z dwóch wkrętów i kawałka sznurka, zatoczyłem nim koło obłamałem płytę i koło gotowe. Następnie przykręciłem je do wcześniej przygotowanego stelażu w kształcie kwadratu który wisi na uchwytach pod sufitem.
    Następnie po obwodzie koła przykręciłem kawałki łat, takie klocki tworząc coś podobnego do korony. Do tych łat przykręciłem nacinaną co 5cm płytę GK. Całość starannie dwa razy zaciągnąłem gipsem szpachlowym. Pozostała lekka polerka i malowanie.
    Myślę że kształt fali jest również w łatwy sposób osiągalny. Zrób szablon odwzorowując falę z podłogi na kartce papieru, zarysuj ją na płycie - zawsze ostateczny kształt możesz skorygować szlifując wiszący już sufit.

  4. #4

    Domyślnie

    [Jesli chodzi o koło, to proponuje zamiast kawałków łat użyć gotowych plastykowych profili do łuków]

    ...nie żebym się wymądrzał - to tylko propozycja dla kogoś kto będzie próbował zrobić podobny:]
    Wszystko jest ok, jeśli wszystko się kręci

  5. #5

    Domyślnie

    Pucek - wyszlo swietnie , ale nie kazdy jest taki zdolny jak Ty, no ja nie jestem

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pucek od strony technicznej może to i wykonane dobrze, ale nie wiem czy nie podwiesiłeś tego za nisko, przerost formy nad treścio - to moja opinia, nie wiem jak inni. Żeby nie było, że się wymądrzam, klejam jak ja to zrobiłem z 6 lat temu w obecnym domku, w nowym domie dopiero będę to robił. Wtedy nie miałem żadnego pojęcia jak to zrobić, dzisjaj już wiem, zrobię ekstra.

    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ......nie wiem czy nie podwiesiłeś tego za nisko, przerost formy nad treścio - to moja opinia.....
    Czy ja wiem za nisko? Sufit obniżony jest tylko o 12cm, dokładnie tyle ile potrzeba do montażu większości opraw.

    Cytat Napisał mdzalewscy
    ......zrobię ekstra
    W takim razie powodzenia, jak skończysz koniecznie pochwal się jak wyszło

  8. #8

    Domyślnie

    Jakiej mocy daliście światełka. mnie się wydaje, że trochę za małej mocy, ale może się mylę?

  9. #9

    Domyślnie

    Jakiej mocy daliście światełka. mnie się wydaje, że trochę za małej mocy, ale może się mylę?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja mam 10 światełek o mocy 20W na 230V i to wystarcza w 100% nawet przy czytaniu, a oprawki chyba są do max 30W
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Pucek od strony technicznej może to i wykonane dobrze, ale nie wiem czy nie podwiesiłeś tego za nisko, przerost formy nad treścio - to moja opinia, nie wiem jak inni
    Wybacz dosadnosc ale niestety "przyganial kociol garnkowi" Spoty , ktore Ty zastosowales nie stosuje sie do oswietlenia centralnego czy ogolnego i z punktu widzenia zasad oswietlenia wnetrza to kardynalny blad , chyba , ze wnetrze ktore zaprezentowales na zdjeciu to wnetrze sklepu np. jubilerskiego, galerii lub wystawy.Zasada jest niezmienna - najpierw funkcje.
    Glupawa reklama robi swoje nawet po latach a producenci "halogenowych oczek" zacieraja raczki. Zerknij do katalogu dobrej firmy oswietleniowej / znajdziesz tam przyklady w zaleznosci od potrzeb oswietlenia/ Modular, Delta L, Vibia und,und,und.. a zobaczysz gdzie powinny byc takie oprawy stosowane. To nie kwestia gustu to jest jak kalosze do fraka albo gra na skrzypcach w rekawicach. W czasach raczkujacego kapitalizmu to byl ersatz na marne zaopatrzenie i niewiedze sprzedawcow,a co pozostalo do dzisiaj jako synonim nietuzinkowego wnetrza.
    Piszesz dalej , ze masz 10 halogenkow po 20W i mozna czytac gazety . Slicznie!! Ja sie pytam gdzie ta oszczednosc na halogenach? Owszem masz tyle swiatla co z ok. 5 moze nawet 6 zarowek 100W tradycyjnych, tylko tej ilosci swiatla wogole "nie widac".Bo gdybys w tym pomieszczeniu zainstalowal jedna 100W zarowe kryptonowa to moglbys robic tu operacje chirurgiczne a nie tylko czytac.Oswietliles wiec silnie 10 malych wycinkow podlogi za pomoca 200W .To jest dopiero przerost formy nad trescia.
    pozdrawiam i zycze powdzenia w kolejnym osadzaniu spotow.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Spoty , ktore Ty zastosowales nie stosuje sie do oswietlenia centralnego czy ogolnego
    Zgadzam się w 1000% Wojtek, błąd, błąd, błąd

    mam duże problemy z oświetleniem, nie z siłą oświetlenia bo to akurat jest wystarczalne, ale konstrukcją tego oświetlenia, nie wspomonę iż jest zrobione na 230V i halogenki padają jak muchy.

    Padłem ofiarą szczerych zapewniej sprzedawcy, niestety nie czytałem wtedy forum (chyba nawet jego jeszcze nie było) i miałem "0" pojęcie, dlatego tak jak napisałem następnym razem zrobie dużo, dużo lepiej.

    Gratuluje spotrzegawczości i również pozdrawiam
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #13

    Domyślnie

    jak na laika wykonanie super,widziałem takie roboty wykonane przez profesjonalistów i krew człowieka zalewała jak miałem na podobnych sufitach zamontowac sztukaterie
    osobiscie uwazam ze nalezałoby cos dołozyc (coś w łukach)w rogach wtedy stworzy całośc a nie samotne jajco
    nie znam przeznaczenia tego pomieszczenia ale ku radzie innym lepiej przestrzeni dodawac niz ujmowac,ile by było ciekawiej jak bys zrobił odwrotnie,tzn takie koło w formie dziury własnie zostawił na środku tego sufitu
    pozdrawiam
    [img][/img]

  14. #14

    Domyślnie

    No to się pochwale
    ale My takie robimy tasiemcowo
    ale może kogoś zainspirują:]




    Wszystko jest ok, jeśli wszystko się kręci

  15. #15

    Domyślnie do przemka

    tyz bym sie pochwalił ale nie mam zielonego pojecia jak umiescic fotke na forum
    ale faktem luksio to wyglada co robisz..

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    MDZALEWSCY , Pucek klaniam sie Wam nisko, czapka do ziemi, a to po tym co zobaczylem na fotkach przemka3 i spal dzisiaj z pewnoscia nie bede. Gdzies widzialem na forum taki temat, gdzie te fotki pasowalyby jak ulal. A juz myslalem , ze to niemozliwe, by cos mnie w zyciu ,w te "klocki" jeszcze zaskoczylo... a jednak czuje sie zainspirowany do bólu.Moze dobrze by bylo przywrocic w szkole powszechnej , przedwojenne lekcje obowiazkowych wiadomosci o sztuce"?
    Zamiast przerostu formy mamy tym razem przerost tresci

  17. #17

    Domyślnie

    tyz bym sie pochwalił ale nie mam zielonego pojecia jak umiescic fotke na forum

    np.
    1. morzesz otworzyć sobie fotoalbum,na ONET
    2 wkleić tam zdjęcia
    3 kliknąć na jedno już znajbdujące się w twoim fotoalbumie
    4. skopiować ścieżke dostępu, do tego zdjęcia - z paska Internet Explorer
    5.wejść w "odpowiedz" na forum
    6. kliknąć znacznik[Img] wkleić to co skopiowałeć, i zamknąć [/img]

    Wygląda to tak w odpowiedzi (tylko celowo jest z błędem-żebyś widział jak to wyfgląda-a nie zdjęcie)

    img http://republika.pl/pszalka/images/pokwoj11.jpg[/img]

    a tak gotowe zdjęcie


    Wszystko jest ok, jeśli wszystko się kręci

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek3
    No to się pochwale
    no i masz czym, naprawdę bardzo ładne

    nie masz więcej zdjęć w lepszej jakości ?
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  19. #19

    Domyślnie

    przemek3 napisał:
    No to się pochwale


    no i masz czym, naprawdę bardzo ładne

    nie masz więcej zdjęć w lepszej jakości ?
    No niewim czy jest tak do końca jest czym się chwalić
    bo Ja z robienia takich rzeczy żyję .

    Resztę zdjęć można obejżeć na
    www.stanbud.er.pl
    niestety jakość samych zdjęć jest identyczna
    [/url]
    [/url]
    Wszystko jest ok, jeśli wszystko się kręci

  20. #20

    Domyślnie

    A może cuś takiego ?

    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony