dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Gnialne! Nie wiem co autor mial na mysli ale jest very zaje...te/wybaczcie zwrot/. Z tego watku skopiowalem sobie wszystkie zdjecia, zeby sie katowac i poniewierac w chwilach zbyt dobrego samopoczucia.Powiedzcie prosze, czy takie cos to sie wymysla po pijaku czy w naiwnosci umyslu?? Ja to wszystko "piznął" bym na olejno , zeby sie jeszcze swiecilo. F e n o m e n a l n e.Przeniescie ten watek do dyskusji o kiczu.
    pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    To też kiedyś zwano kiczem

    Może lepiej nie dyskutować o gustach ...
    No bo może się okazać że narażamy się na śmieszność.
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Szanowny lafcadio ja nie dyskutuje o gustach, ja mowie o przeroscie formy nad trescia. Jakbym mial taki sufit to bym lezal pasjami na glebie i kontemplowal taka forme.Mam wrazenie , ze cos masz wspolnego z wnetrzami, dlatego zadaj pytanie o ktorym zapominamy urzadzajac wnetrza :"po co?" a zrozumiesz moje bulgotanie.Mierzi mnie wszelka dowolnosc wynikajaca z kompletnego przypadku i checi epatowania dziwnoscia. To polska duma narodowa, byc innym za wszelka cene. Jesli ktos chce miec taki cudo w domu , to prosze , tylko po co to ma byc inspiracja dla innych. Bo ladne?Czy moze inne? Ucieczka od unifikacj nie polega na przyszyciu sobie cycka na czole.
    pozdrawiam
    PS geniusz tej pracy Warhola polega nie na tym , ze namalowal on puszke zupy, ale ze w ogole wpadl na taki pomysl.M. Duchamp.
    Nie porownujmy sztuki uzytkowej i warsztatowej ,bo dopiero mozemy narazic sie na smiesznosc.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Szanowny lafcadio ja nie dyskutuje o gustach, ja mowie o przeroscie formy nad trescia. Jakbym mial taki sufit to bym lezal pasjami na glebie i kontemplowal taka forme.Mam wrazenie , ze cos masz wspolnego z wnetrzami, dlatego zadaj pytanie o ktorym zapominamy urzadzajac wnetrza :"po co?" a zrozumiesz moje bulgotanie.Mierzi mnie wszelka dowolnosc wynikajaca z kompletnego przypadku i checi epatowania dziwnoscia. To polska duma narodowa, byc innym za wszelka cene. Jesli ktos chce miec taki cudo w domu , to prosze , tylko po co to ma byc inspiracja dla innych. Bo ladne?Czy moze inne? Ucieczka od unifikacj nie polega na przyszyciu sobie cycka na czole.
    pozdrawiam
    PS geniusz tej pracy Warhola polega nie na tym , ze namalowal on puszke zupy, ale ze w ogole wpadl na taki pomysl.M. Duchamp.
    Nie porownujmy sztuki uzytkowej i warsztatowej ,bo dopiero mozemy narazic sie na smiesznosc.
    Jeżeli zapytamy "Po co?"
    Tak jak radzisz, to może się okazać że 4 ściany, okno (może nawet nie) i drzwi wystarczą. Nie ma nic złego w chęci odróżnienia się od innych. A swoją drogą skoro już cytujesz Duchampa wpadnięcie na pomysł przyszycia sobie cycka na czole to jest naprawdę coś!
    Na marginesie ostra reakcja na jakąkolwiek bądź co bądź niewinną wypowiedź może po prostu sprawić komuś przykrość pomyślałeś o tym krytukując innych?
    Ja też pozdrawiam...
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał lafcadio
    Na marginesie ostra reakcja na jakąkolwiek bądź co bądź niewinną wypowiedź może po prostu sprawić komuś przykrość pomyślałeś o tym krytukując innych?
    ..
    Wiem i cierpie z tego powodu , ale jak wiesz z zawodu jestem kurfasztenem, wiec mowie jezykiem dziarskim, bez znieczulenia i przepraszam po trzykroc.
    Wybaczcie i nie robcie sobie "krzywdy" jeleniami na rykowisku.
    pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Śmiszny jesteś z tymi swoimi poglądami
    Nie wiem po co ta dyskusja o sztuce w tym temacie
    "ZRÓB TO SAM" to nie "WNĘTRZA" te sufity mają kogoś zainspirować do zrobienia sobie poodobnych, a ja np służe radą jak taką kabaryne wykonać.
    "Po co" to, ta dydskusja czy to jest ładne ??!!
    Jrednym się podoba prosto, klasycznie inny chce jakiegoś pierdolnika z kilkoma wihajsterami na suficie.
    To ty sie wojtek powinieneś przenieś z tymi skopiowanymi zdjęciami
    do dyskusji o kiczu i tam wypowiadać swoje mądre sądy o sztuce
    a nie w "zrob to sam " wode mącisz, że sufity wielopoziomowe nie mieszczą się w twoich sufitowyc gustach
    Wszystko jest ok, jeśli wszystko się kręci

  7. #27

    Domyślnie

    Ale się zrobiła gęsta atmosfera
    To już lepiej przejdźmy do rozmowy o muzyce
    no oczywiście nie w dziale Zrób to sam - naturalnie
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek3
    Śmiszny jesteś z tymi swoimi poglądami
    Nie wiem po co ta dyskusja o sztuce w tym temacie
    "ZRÓB TO SAM" to nie "WNĘTRZA" te sufity mają kogoś zainspirować do zrobienia sobie poodobnych, a ja np służe radą jak taką kabaryne wykonać.
    "Po co" to, ta dydskusja czy to jest ładne ??!!
    Jrednym się podoba prosto, klasycznie inny chce jakiegoś pierdolnika z kilkoma wihajsterami na suficie.
    To ty sie wojtek powinieneś przenieś z tymi skopiowanymi zdjęciami
    do dyskusji o kiczu i tam wypowiadać swoje mądre sądy o sztuce
    a nie w "zrob to sam " wode mącisz, że sufity wielopoziomowe nie mieszczą się w twoich sufitowyc gustach
    Serdecznie Pana przepraszam Panie przemek3. Ja z natury jestem swiadomie denerwujacy co po Twoim liscie widac az nazbyt.Watek o sztuce*/??chyba estetyce zaledwie??/ wyszedl sam z zaczepki kierowanej od Lafcadio i kolegow ,jako konsekwencja zachwytow - "ach jakie ladne" i mdzalewskich o "przeroscie formy nad trescia" /racz to zauwazy łaskawie i potraktuj jako czyn lagodzacy/.Jesli Cie to tak urazilo , po stokroc przepraszam i pedze rozpalac inkwizycyjne stosy.Ty zyjesz z robienia "pierdolnikow" ja z perswazji, ze to nie zawsze koniecznie a czasem do bani - decyzja i tak nalezy do inwestora.Mniej emocji, bo sa zbedne , za wszystkie Twoje rady o wyniesienu sie stad dziekuje a sufity wielopoziomowe mieszcza sie jednak w moich gustach
    pozdrawiam
    PS widze, ze ta organiczna niechec niektorych wykonawcow do mnie istnieje rowniez poza budowa.Musze to przemyslec Aha! Mnie Twoje poglady nie smiesza.

  9. #29

    Domyślnie

    No!!
    I się wysiósł
    Przeme3 rulez
    ps
    za prosty sufiy wychodzi 20zł za m2,a takie cuda wianki to już inna bajka
    (ale nic na siłe)
    ps2
    już wiesz skąd ta niechęć
    Wszystko jest ok, jeśli wszystko się kręci

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek3
    No!!
    I się wysiósł
    Przeme3 rulez
    ps
    za prosty sufiy wychodzi 20zł za m2,a takie cuda wianki to już inna bajka
    (ale nic na siłe)
    ps2
    już wiesz skąd ta niechęć
    Zaskoczyles mnie, bo to strasznie infantylne co napisales,ale skoro taki juz jestes -to na zdrowie.
    Niechęć to jednak dosyc prymitywne uczucie.Pomimo sporej dawki wesolych emotikonow, twoje poglady wciaz mnie nie smiesza.
    z mojej strony EOT - nie warto.

  11. #31

    Domyślnie

    Wojtku,
    Jeśli tu zajrzysz to proszę podpowiedz mi z jakim katalogiem oświetlenia mam się zapoznać, żeby sensownie zaplanować oświetlenie górne łazienki? Myślałam o suficie podwieszanym z jakimiś małymi punkcikami świetlnymi, ale z tego co widzę to wyższa sztuka jazdy a ja całkowity laik jestem . Może jak poczytam to mi się w gowie rozjaśni trochę....

    Plissss

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacobina
    Myślałam o suficie podwieszanym z jakimiś małymi punkcikami świetlnymi, ale z tego co widzę to wyższa sztuka jazdy a ja całkowity laik jestem . Może jak poczytam to mi się w gowie rozjaśni trochę....
    Jesli maja to byc oprawy halogenowe "wpuszczane" w sufit to niech to beda oprawy typu downlight, a wiec takie, ktore nie daja efektu olsnienia. Wymagaja one jednak troche wiecej przestrzeni nad sufitem niz tradycyjne "oczko".Wiekszosc opraw halogenowych ,"wpuszczanych" przeznaczona jest do eksponowania wybranych miejsc, musisz wiec sobie zadac pytanie jaki chcesz uzyskac efekt i pod tym katem szukac oprawek , albo takie budowac obnizenie sufitu. Wazniejsze od katalogu jakiejs konkretnej firmy jest to czy oprawa jest odpowiednia do lazienki / szczelnosc lampy, napiecie, ilosc swiatla, rodzaj swiatla itd/ W lazience panuje wieksza wilgotnosc, to wazne wiec dla zywotnosci oswietlenia i bezpieczenstwa.Polecam Ci przejrzenie katalogow firm , ktore maja w tej dziedzinie doswiadczenie zarowno pod wzgledem technologii jak i badań nad optyka i zrodlami.Cen tych firm Ci nie polecam , bo to b. wysoka polka.
    Targetti, Modular, Delta Light, Waver Ducre,Ghidini, Bega, Shmitz,Simes. Popatrzec , pooczytac warto , kupic nie koniecznie.

  13. #33

    Domyślnie

    Wojtku
    Dziękuję Sęk w tym, że ja się zupełnie nie znam na oświetleniu i na tym jaki efekt można uzyskać poprzez jego zmianę np. Tak więc wszelkie katalogi, w których choć trochę w sposóbb łopatologiczny i poparty obrazkami coś tłumaczą będą dla mnie zbawieniem.
    W sumie wcale się nie upieram nad sufitem podwieszanym i tego typu oświetleniem. Poprostu wydaje mi się, że akurat w łazience jedno górne oświetlenie dyndające nad głową to nie najlepszy pomysł. Dlatego oprócz kinkietów po bokach lustra myślałam właśnie o drobnych światełkach u góry. No ale z tego co widzę długa droga przede mną

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Jacobina
    Nie musisz znac sie na oswietleniu , musisz wiedziec czego oczekujesz od swiatla w pomieszczenia.Obnizenie sufitu i umieszczenie w nim swiatla jest dobrym rozwiazaniem jesli chcesz np oswietlic wybrane miejsca, wyeksponowac detal itp a nie chcesz epatowac oprawami. Oswietlenie gorne - plafon, plafoniera etc. to oswietlenie ogolne, ktore powinno dac swiatlo posrednie, mocne. Kinkiety przy lustrze to swiatlo "robocze", musi dobrze oswietlic twarz. Jesli lazienka ma spelniac takze funkcje pokoju kapielowego - relaksacyjnego /nawet jesli to tylko umowne okreslenie dla b. malego pomieszczenia/to dobrze zastosowac swiatlo przytlumione. Czasem oprawy potrafia polaczyc kilka funkcji.Wybor nalezy do Ciebie , oprawy i zrodla podpowie Ci firma projektujaca lub zdjecia w katalogu.Firma ,z ktora np. ja wspolpracuje robi takie rzeczy gratis,pokazuje katalogi, dobiera zrodla, nawet jesli nie kupisz u nich opraw.Wiem , ze robi tak wiekszosc.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony