dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 66
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie koza z kratki pl lub...

    Cześć
    Zaznaczam,że nie jest to reklama. Od lat czytam forum i nadszedł czas skorzystać z rad innych , którzy już zbudowali. Potrzebuję rady odnośnie kozy grzewczej w małym domku. Mam domek 65m dół + góra po podłodze 50m, 36m użytkowej. Mam na oku kozę: http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1844/koza-ab-s-2 moc grzewcza 10kw oraz drugi typ http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1...g&gclsrc=aw.ds moc grzewcza 8kw. I mam dylemat jaką wybrać abym nie przesadził z doborem mocy do budynku. Salon ma 30m i jest otwarty na komunikację; koło kominka były by schody tak więc ciepło szłoby na górę. Nie mam rozprowadzenia ciepła po pomieszczeniach. Kozę chciałbym użytkować nie jako główne źródło ciepła,choć znając życie plany mogą się pozmieniać. Podpowiedzcie co wybrać, bo sprzedawca mówi,że jedna i druga się nada....w tej większej regulować dopływ powietrza . Dom nowe budownictwo.
    Ostatnio edytowane przez woan ; 01-11-2016 o 12:33

  2. #2

    Domyślnie

    ten szerszy ma troszkę głębsze palenisko i to wydaje mi się jest zaletą. Prawdopodobnie ma też szczelniejsze drzwi (informacja ze nadaje sie do domu z rekuperacją).
    Mniejszy kominek ma wpisane ze polana do 25cm a większy do 50cm. Wiadomo ze polan 50cm wsadzać nie bedziesz ale 30cm moze tak.
    NIe wiem co doradzić. Węższe palenisko to lepsze panowanie nad mocą i to przewaga. Poza tym ten większy może być troche lepszy

    Producent kratki.pl jest w porzadku
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 29-10-2016 o 20:12

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    No właśnie nawet sprzedawca nie wie jak doradzić. Ten większy z przodu ma dużą szybę i przypomina mi kominek...ten mniejszy jest bo jest, polana 25cm to max i palenisko jest w porównaniu do tego drugiego dużo mniejsze . Z drugiej strony nie chce aby moc tego większego powodowała to,że w tym małym domku będziemy się dusić.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego, że w domu dobrze ocieplonym (nazwijmy to "w miarę energooszczędnym"), jedna i druga będzie za duża. Palenie powinno się regulować ilością opału, a przymykanie powietrza tylko gdy nie można inaczej....Kratki, jak to kratki...Cena blokuje jakiekolwiek myślenie o jakości....Podobne modele w firmach uznawanych za markowe, kosztuje x 2 i więcej....

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Koza AB ;
    a) pobór powietrza " po szybie" z pomieszczenia , czyli sama pożera swoje ciepło a gdy nie palisz może "śmierdzieć kominem"
    b) pobór powietrza " z zewnątrz pod popielnik" także nieszczelne , dodatkowy suwak [ !!!] do dopuszczania powietrza z pomieszczenia pod popielnik..

    a) + b) ...........
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Durszlak.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	24,9 KB
ID:	371578  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 31-10-2016 o 08:17
    Darek B

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zacznijmy od tego, że w domu dobrze ocieplonym (nazwijmy to "w miarę energooszczędnym"), jedna i druga będzie za duża. Palenie powinno się regulować ilością opału, a przymykanie powietrza tylko gdy nie można inaczej....Kratki, jak to kratki...Cena blokuje jakiekolwiek myślenie o jakości....Podobne modele w firmach uznawanych za markowe, kosztuje x 2 i więcej....
    Czemu cena x 2 ?
    Romotop EVORA w wersji CERAMIKA 92360 ze szczelnym doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnatrz budynku cena 712 euro czyli 3100,- zł brutto [ zawiera 23 % vat ]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EVORA_01-int.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	371577  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 31-10-2016 o 08:14
    Darek B

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Czemu cena x 2 ?
    Romotop EVORA w wersji CERAMIKA 92360 ze szczelnym doprowadzeniem powietrza do spalania z zewnatrz budynku cena 712 euro czyli 3100,- zł brutto [ zawiera 23 % vat ]
    Podałem średnią. Ty jak zwykle socjotechnika...podałeś cenę promo. Kratki tez mają promo, z którym nie pogadasz.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Koza AB ;
    a) pobór powietrza " po szybie" z pomieszczenia , czyli sama pożera swoje ciepło a gdy nie palisz może "śmierdzieć kominem"
    b) pobór powietrza " z zewnątrz pod popielnik" także nieszczelne , dodatkowy suwak [ !!!] do dopuszczania powietrza z pomieszczenia pod popielnik..

    a) + b) ...........
    Mądrze piszesz,ale ja jestem zielony w tym temacie. Wnioskuję,że koza ta mniejsza jest gorsza od tej większej kozy? Doprowadzenie powietrza mam od zewnątrz. Jako monter (tak się domyślam) jaką byś polecił? nie mam za dużo miejsca w salonie,ale chcę mieć możliwość zapalenia od czasu do czasu dla fanu. Celuję w ten kształt,bo będzie pasowało do całości no i cena mała i nie będzie szkoda w razie ,,w" wypierdzielić z domu

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Po przeczytaniu kilku wątków wybór padnie na romotop..cena super a z opinii wygląda,że produkt o niebo lepszy . Chyba ,że polecicie coś w tym wymiarze (+- kilka cm) i kształcie do kwoty 4tys?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Podobne modele w firmach uznawanych za markowe, kosztuje x 2 i więcej....
    - jakie marki byś polecił dla pieca kominkowego ( " kozy " )
    - szukam takiego piecyka do projektu z podłączeniem do zewnętrznego dwuściennego przewodu stalowego

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Norweskie, Duńskie, Czeskie, Niemieckie....Indywidualnie też mogę, ale może na priv, coby jeszcze bardziej nie drażnić już podrażnionych....

    Z Norweskimi trzeba uważać, bo mogą być...Belgijskie (montowane w Gnieźnie), albo z Trzcianki. Niemieckie z kolei w dużej masie pochodzą z Czech...

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    A co specjaliści myślą o tym produkcie polskim: http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1...a-8-kafel-krem ? Albo alternatywne modele innych producentów? Zależy mi na dopływie powietrza z zewnątrz i zbliżonej stylistyce (jasne kafle). Podobają mi się też modele "tradycyjne" - np. w stylu Dovre 425 GM, tylko nie znalazłem niczego z możliwością podłączenia do powietrza z zewnątrz. Moc w granicach 5-10 KW

  13. #13
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zobacz rysunek techniczne tej kozy z kratki, szczególnie ile blach wystaje z tyłu za kafle , sama fotka reklamowa dobrze zrobiona i pokazuje tak aby nie było widać mankamentów optycznych.
    Darek B

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Blanka jest bardzo fajna. To jeden z bardziej udanych piecyków Kratek. Palenisko piecyka (wkład Blanka) nie rzuca na kolana, bo to jeden z pierwszych produktów przygody Kratek z wkładami stalowymi, ale z tą cenę nie można oczekiwać cudów. Ja montuję same wkłady z tą kwotę...

    525 CB Dovre ma dolot z zewnątrz....

  15. #15
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Este ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kachlova_kamna_este_1_interier_01_big.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	46,4 KB
ID:	385239  
    Darek B

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Panowie, Piotr i Darek, wielkie dzięki. Będę myślał. Rozumiem, że Este to palenisko Romotopa z czeskimi kaflami, zgadza się?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Este ?
    Fajny....tylko te wrota jak od stodoły...

  18. #18
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Piotrze , gdzie widujesz stodoły z tak nowoczesnymi wrotami ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kachlova_kamna_dolo_2_s_lavici_big.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	385292  
    Darek B

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Piotrze , gdzie widujesz stodoły z tak nowoczesnymi wrotami ?
    W sumie faktycznie głupie porównanie z tą stodołą....Te drzwi są jak do tramwaju. Nowoczesnego oczywiście

  20. #20

    Domyślnie

    A co myślicie o tym piecu? Podoba mi się jego wygląd. THOR 8 NIigdzie nie moge znaleźć opinii - same bajki wyskakują...
    Na początku chciałem romotop Esquina, ale cena 8k to nie w kij dmuchał... Mam dolot powietrza z zewnątrz i rekuperację w domu...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony