dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Drogie ale lepsze....Chyba, że trafisz na duńskie robione w ....Romotopie

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    To są konkretne modele duńskich Aduro, Heta, Morso czy wybór przypadkowy?
    Pojawił się nowy producent piecyków wolnostojących - Defro - Defro Home, np. piecyk ORBIS.
    Wyglądają całkiem nieźle.
    Są droższe niż Kratki ale nie wiem czy są lepsze od Kratki KOZA AB.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To są konkretne modele duńskich Aduro, Heta, Morso czy wybór przypadkowy?
    Pojawił się nowy producent piecyków wolnostojących - Defro - Defro Home, np. piecyk ORBIS.
    Wyglądają całkiem nieźle.
    Są droższe niż Kratki ale nie wiem czy są lepsze od Kratki KOZA AB.
    Kupiliśmy właśnie Defro Home Solum. Generalnie jesteśmy zadowoleni - jakość bdb, solidne, ciężkie, dokładnie wykonane urządzenie z zamontowaną przepustnicą przy dolocie powietrza. Grzeje doskonale i wygląd też nam odpowiada.
    Są też wady. Otóż aby dobrze (szczelnie) doprowadzić powietrze z zewnątrz, przy doprowadzeniu kanału dołem (bo można też tyłem), trzeba kozę zdemontować na czynniki pierwsze. W innym wypadku dostęp do dolnego wlotu powietrza w kozie jest niemożliwy - znajduje się on 3 cm nad poziomem podłogi.
    W praktyce zdemontowałem boki, górę i tył obudowy, drzwiczki, szamot, palenisko etc i najpierw ustawiłem na wylocie rury z doprowadzeniem powietrza samą podstawę kozy. Podstawę połączyłem szczelnie z doprowadzeniem powietrza taśmą aluminiową i zacząłem składać wszystko z powrotem. W tym miejscu sugestia dla potomnych - przed skręceniem paleniska z podstawą warto od razu zamocować rurę do komina. wkładając ją w górną część obudowy (którą ktoś musi w tym czasie trzymać). A następnie dopiero skręcić palenisko z podstawą i zamocować elementy obudowy i drzwiczki. W innym wypadku montaż rury może być utrudniony bowiem koza jest sklejona z dolotem powietrza i ani drgnie.

    Ogólnie dodatkowej zabawy jest na 2 godziny ale efekty bez zarzutu.

  4. #64

    Domyślnie

    Użytkuje ktoś tego thora 8? Cena oczywiście gra rolę i dlatego zwróciłem uwagę na ten piec. Szukam czegoś do okazjonalnego palenia, coś niedrogiego i w miarę możliwości bezproblemowego w użytkowaniu. Ceny ponad 5 tys w zasadzie mnie nie interesują. Design w stylu thora
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Użytkuje ktoś tego thora 8? Cena oczywiście gra rolę i dlatego zwróciłem uwagę na ten piec. Szukam czegoś do okazjonalnego palenia, coś niedrogiego i w miarę możliwości bezproblemowego w użytkowaniu. Ceny ponad 5 tys w zasadzie mnie nie interesują. Design w stylu thora
    Coś z bocznymi przeszkleniami - niekoniecznie takim samym, ale może przypadnie Ci do gustu - Invicta Iwaki z dodatkową szybą po lewej i prawej stronie piecyka - mieści się w Twoim budżecie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	iwaki_3sz.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	50,7 KB
ID:	426500

  6. #66

    Domyślnie

    Witam, mam sytuację podobną do założyciela wątku parę lat temu. Mianowicie też chciałbym zakładać kozę do domku, a mówiąc zupełnie szczerze, ze względu na młody wiek i niedużą wiedzę, nieszczególnie się na tym znam. Czy produkty od Kratki pl to jest rozsądna marka i warto w to dziś zainwestować, a jeśli tak, to czym się kierować? Słyszałem dobre opinie od kilku znajomych, którzy są użytkownikami, ale to było dobrych parę lat temu..

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony