dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 177
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Kocia kuweta

    Dla właścicieli kotów. Gdzie umieściliście kocią toaletę, by była dyskretna a jednocześnie dostępna zwierzakom? To samo dotyczy kocich/ psich misek.

  2. #22

    Domyślnie

    U nas kuweta stoi w piwnicy ponieważ koty mają swoje legowisko w kotłowni. I tam też, przy piecu (pod rurami, żeby im pies jedenia nie wyżerał) miski.
    Pies - miskę i legowisko na razie ma w nieużywanym przez nas pokju. Tam śpi i je, ale w dzień przebywa zawsze "pod nogami" któegoś z domowników. Docelowo będzie miał miskę w kuchni, a legowisko w holu przy kaloryferze.

  3. #23

    Domyślnie Re: Kocia kuweta

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Dla właścicieli kotów. Gdzie umieściliście kocią toaletę, by była dyskretna a jednocześnie dostępna zwierzakom? To samo dotyczy kocich/ psich misek.
    Mam 3 koty i 2 kuwety. Jedna, kryta, stoi w kuchni w "ciemnym kącie", na ogół niedostrzegalna przez niewtajemniczonych. Druga, otwarta - w łazience, tak dośc dyskretnie, w takiej wnęce obok wanny. Koty mogą sobie wybrać (a na ogół wybierają tą, która w danym momencie jest czystsza).
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    kuweta stoi w małej łazience a michy psa i miseczki kota stoją sobie pod schodami.

  5. #25

    Domyślnie

    U nas kuweta stoi w kotłowni/pralni (kociej bazie). Na szczęście korzysta z niej tylko jak ściśnie mróz, przy innych temperaturach preferuje korę pod krzaczkiem

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Jest tylko pewien problem u mnie: pod schodami odpada, bowiem schody mam w salonie, w kuchni też bo mam niedużą, całkowicie zastawioną ciągiem mebli oraz otwartą właśnie na salon. Na dole jest łazienka, jak się zostawi drzwi otwarte to również widać ją z salonu i jest to łazienka przewidziana nie tylko dla domowników, ale i gości. Zostaje pomieszczenie gospodarcze, ale ono przylega do malutkiego holu a więc do pokonania dwoje drzwi i co będzie jak ktoś któreś zamknie? A w zimie może być chłodno w salonie. Cholibka, nie uwzględniłam kociej kuwety w projekcie domu! Czy macie jakies dla mnie rozwiązania?

  7. #27

    Domyślnie

    Jedna z propozycji: sa takie drzwiczki dla kotow, ktore sie umieszcza w otworze wykrojonym w zwyklych drzwiach.

    Podaj link do projektu to zerkne.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Też tak myślałam, ale to chyba ohydnie wygląda?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Też tak myślałam, ale to chyba ohydnie wygląda?

  10. #30

    Domyślnie

    Nie trzymam zwierzaczków w mieszkaniu ale jak ostatnio byłam w firmie gdzie będą mi robić meble kuchenne na wymiar pan pokazał mi taki fajny bajer. Na dole pod szafkami taka wysuwana szuflada z miskami. Fajne bo jak zwierzątko zje to szufladę się zamyka i nie ma problemu. Miseczki można wyciągnąć do mycia. Gdybym planowała trzymać zwierzaczki w domu pewnie bym sobie takie coś zrobiła. Spodobało mi się. Jak na razie pies ma budę a kotka też będzie raczej podwórkowa. Już teraz razem pilnują budowy Co do kuwety to nie mam pomysłu.

  11. #31

    Domyślnie

    A gdzie yakie drzwiczki dla kotow mozna znalezc? Bo jak kiedys zamawialam drzwi to facet mowil, ze montowal je jakims ludziom, ale je sprowadzali z zagranicy...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Też tak myślałam, ale to chyba ohydnie wygląda?
    No sorki, ale w pokoju - nie, w kuchni - nie, w łazience - nie... To gdzie ?
    A co do wyglądu - jak każesz sobie kupić/zrobić jakieś wg Twego "widzimisię", to będzie ładne, a nie ohydne.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał MALINKA
    Na dole pod szafkami taka wysuwana szuflada z miskami. Fajne bo jak zwierzątko zje to szufladę się zamyka i nie ma problemu.
    Bez sensu... Koty lubia miec miski stale dostepne i ciagle sobie podjadaja.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał MALINKA
    Na dole pod szafkami taka wysuwana szuflada z miskami. Fajne bo jak zwierzątko zje to szufladę się zamyka i nie ma problemu.
    Bez sensu... Koty lubia miec miski stale dostepne i ciagle sobie podjadaja.
    I na dodatek musza miec staly dostep do wody.

    Takie drzwiczki kupilam na jednej z aukcji na allegro, sa tez w sklepach zoologicznych. Na dodatek mozna wybrac kolor ramki.
    Ohydnie - widac, ze tam sa drzwiczki dla kota, ale przeciez to jest tylko 223 x223 mm (wymiar zewn), lub w przypadku klapki okraglej do szyby - 245 mm srednicy calych drzwiczek i ok 150 mm wejscie.

    Musisz po prostu poogladac u kogos. Chyba, ze znajdziesz inne miejsce na kuwete lub bedziesz zostawiac drzwi do przedsionka otwarte. Wtedy mozna postawic kuwete w przedsionku - patrzac na projekt po lewej stronie w gornym rogu.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Bez sensu... Koty lubia miec miski stale dostepne i ciagle sobie podjadaja.
    Dlaczego ? Moje koty dostają jesć 2 razy dziennie i wsuwają na wyścigi (zapewne w obawie przed konkurencją). Po niedługiej chwili pracowitego chrupania (sucha karma) lub mlaskania (karma mięsna) miski są wyczyszczone do dna.

    A dodam, że chude nie są.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Tomek - to chyba zależy od kocurka. Mój uwielbia jeść (nie jest grubaskiem) - po prostu je wtedy kiedy chce i nigdy micha nie jest pusta.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    kuweta stoi w małej łazience a michy psa i miseczki kota stoją sobie pod schodami.
    Czyli łazienkę musisz mieć cały czas otwartą. No i jeśli to małe pomieszczenie to zapach nie jest przyjemny
    Kuweta dla kota to spory problem w mieszkaniu (w domu to co innego - zawsze sie znajdzie jakis kąt). Najlepszym wyjściem jest chyb aposiadanie jakiegos pomieszczenia gospodarczego z dobrą wentylacją i klapka w drzwiach. Moja kotka póki co ma kuwetę w kuchni.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonT
    No i jeśli to małe pomieszczenie to zapach nie jest przyjemny
    Bez przesady. Kuwete trzeba poprostu regularnie sprzatac i uzywac odpowiednich zwirkow do wypelniania jej.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonT
    No i jeśli to małe pomieszczenie to zapach nie jest przyjemny
    A skąd ten pomysł ??? Chyba, żeby używać zwykłego piasku ? Ale kto dzisiaj tak robi ?

    Cytat Napisał JoShi
    Kuwete trzeba poprostu regularnie sprzatac i uzywac odpowiednich zwirkow do wypelniania jej.

  20. #40

    Domyślnie

    na razie mieszkam w bloku i mam taką "magiczną" dziurkę między łazienką a przedpokojem dyskretnie schowaną pod witrynką. Ten sam patent mam zamiar wykorzystać w domu a kuwety będa stały w garażu. Z garażu bedzie wyjście na dwór przez "komorę" cieplną z drzwiczkami.
    Miski na razie stoją na parapecie bo próbował podjadać z nich pies, jedna stoi w łazience bo mam trzy koty dwa 10 latki i 1 ok 6mcy(znajda). ten trzeci nie daje spokojnie zjadać starszym panom i musi jeśc osobno.
    Za to mój pies dzieli się swoją wodą z kotami chociaz te mają swoje miseczki.
    Maży mi sie jadalnia dla kotów w kotłowni ale z moją żoną to chyba nie przejdzie i bedą w kuchni.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony