dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Mufa w pionie instalacji kanalizacyjnej - czy może być

    Jak w temacie proszę o opinie czy można zastosować mufę w pionie kanalizacyjnym?
    Zaplanowałem drobną przeróbkę w piwnicy która będzie wymagała dołożenia trójnika nie widze innego wyjścia jak wyciąć kawałek pionu wstawić trójnik i połączyć całość za pomocą mufy (Niestety nie ma możliwości rozebrania instalacji).
    Zastanawiam się czy połączenie "pod włos" na uszczelkę (rura 110) nie będzie miejscem nieszczelnym ale z drugiej strony skoro taki asortyment jest to chyba powinien działać. A może ktoś wypraktykował takie rozwiązanie?
    pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Nie musi być "pod włos" . Jest specjalna mufa o wydłużonym kielichu w wavinie nosi nazwę mufa długa.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki, tego nie znałem.
    Przeglądałem katalog Wavina i jeżeli dobrze zrozumiałem to długi kielich wkładam do "górnej" rury, od dołu instaluję resztę i nastepnie całość spuszczam na tym długim kielichu.
    pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Albo nasówka

  5. #5
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    MaBi dobrze kombinujesz. nasuwkę wsuwasz na rurę do góry ewentualnie na dół w zależności od warunków i łączysz obydwa odcinki przeciętej rury. jeżeli będziesz kupował, upewnij się że w środku nie ma wypustu ograniczającego przesunięcie rury. jeżeli będzie to to jest mufa która jest Ci do niczego nie potrzebna

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Przyznam że trochę ta sprawa zakłócała mój spokój ale i teraz nie jestem wyluzowany bo mam ... ogromną ochotę zabrac się za robotę i wykonać tą przeróbkę - chcę dołożyć WC w poziomie piwnicy
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaBi
    Dzięki za pomoc. Przyznam że trochę ta sprawa zakłócała mój spokój ale i teraz nie jestem wyluzowany bo mam ... ogromną ochotę zabrac się za robotę i wykonać tą przeróbkę - chcę dołożyć WC w poziomie piwnicy

    Przed montażem rurę i uszczelki posmaruj Ludwikiem, dzięki niemu będzie "lepszy poślizg"
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony