dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie ocieplać balkon czy nie?

    W moim projekcie (Szymon z Archetonu ) mam dwa duże balkony, powierzchnia ich i kontakt ze stropem jest tak duży że zastanawiam sie czy nie dać izolacji termicznej. I teraz rodzi się pytanie : jesli ocieplac to czy z obu stron : od dołu i od góry, jaką dać grubośc styropianu ?
    Jak rozwiązać temat odprowadzania wody, czy robi się obróbki blacharskie czy może montuje rynny? Proszę o radę.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Na wszystkich inwestycjach po ktorych mam okazje sie szlajac balkony i tarasy docieplaja z obu stron i jest to logiczne Daja od dolu tyle ile na sciany (przewaznie 10cm) a od gory mniej by nie podnosci za bardzo poziomu (przewaznie 4-5cm) a na tym pozniej szlichta ze spadkiem i wykonczenie (mmodny ostatnimi czasy gres) Czym grozi nie ocieplenie tego mejsca? Powstanie mostek termiczny (nie chce wdawac sie w dyskusje nad ekonomicznym uzasadnieniem gdyz moze okazac sie ze wcale tak duzo ciepla tamtedy nie ucieka w skali calej chalupy) powodujacy obnizenie komfortu termicznego przy tej scianie, ekstremalnie moze doprowadzic do wykraplania sie pary wodnej i w efekcie pojwienia sie zawilgocenia sciany prowadzacego do rozwoju w niej grzyba ( przy tynkach gipsowych rozwija sie bardzo szybko )
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie

    jeżeli na górze dają 4-5 cm to po co na dole 10 cm?
    pzdr

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Po zamontowaniu nowego balkonu z PVc a obok fixa - tak że cała wymiana powietrza szła przez balkon - wlazła mi wilgoć w nadproże i to stosunkowo szybko - prawdopodobnie od wykraplającego się powietrza które górą uchodziło na zewnątrz przy niedomkniętym balkonie [wietrzenie]. A w domu jest sucho!!!!!!!!!!. Doszło do tego że zaczęło kapać na podłogę. Jak rozkułem nadproże [wielka płyta] to się okazało że wełna mineralna jest mokra jak cholera - wykraplało się w dziurze przy drewnianym klocku co służył za mocowanie starych drzwi - a go nie wyjąłem. Musiałem wszystko wydłubał i wysuszyć. Klocek też musiałem wyciąć dłutem. Poszło wiadro pianki - teraz jeszcze chyba dam od wewnątrz pasek folii paroszczelnej, żeby wilgoć mi tam nie właziła.
    Tak na własnej skórze, pomimo intensywnego wietrzenia i dobrego ocieplenia styku nowego okna z murem doczekałem się wilgoci i prawie grzyba. Trzeba koniecznie ocielpać i nie zostawiać nieuszczlnionych dziur.
    Do dzisiaj ręce mam w resztkach zaschniętej pianki - żadna cholera tego nie rusza.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hahahahaha nie zartuj - raczki w pianie? Pchelek - a pumeks? jesli nie usunales jak bylo swieze czyscikiem czy nawet zmywaczem do paznokci - wiadomo aceton swieza piane rozpuszcza (od zonki pozyczonym) to juz tylko mechanicznie usunac mozesz lub poczekac az samo wraz ze zmiana skory zejdzie (my jak weze zmieniamy swoja powloke cielesna - powoli ale jednak )
    budulec - do konca nie wiem - moze chodzi o jak najwieksze zaizolowanie z mozliwych? Na balkonie jakos trudniej gdyz wyszloby Ci ze posadzka na balkonie bylaby wyzej niz posadzka w domu a to zjawisko hmmm... co najmniej malo praktyczne. Moze im wygodniej? Wiem jedno - pozostawianie jakichkolwiek mostkow termicznych jest szkodliwe dla nas, naszego zdrowia, dla konstrukcji itd.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    zwykle stosuję w projektach izolację balkonu 5cm. Można też zastosować łączniki termoizolacyjne do płyt balkonowych ale są dość drogie - wtedy nie trzeba ocieplać płyty balkonowej wcale.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  7. #7

    Domyślnie

    Czy mógłbyś "zalinkować" te łączniki, jak wyglądają?

  8. #8

    Domyślnie

    Od dołu jak od dołu..ale jeśli balkon krótki to czy czasem nie trzeba dać też od czoła??

    A korzystając z tematu...chcę zrobić taki parapecik z blachy dachowej, ma taki a`la balkon...balkon, który jest wykuszem z parteru...i teraz, jak to sie robi fachowo??
    Bo na tym "balkonie" chcę dać takie same warstwy jak wew. domu aby podłogi się zlicowały...czyli 5 cm styropianu i 5 cm wylewki. Zamierzam zrobić parapecik zew. z blachy, która leży na dachu tylko w co i jak go "wpiąć" czy między styropian a ten balkon? (konstrukcyjnie jest to po prostu wypięty trapezowo wykusz/wieniec przy stropie który idzie wokół domu) czy też pomiędzy wylewkę a styropian?? czy też przykręcić do górnej płaszczyzny wylewki a tam przykryć już płytkami?? Może nie potrzbnie sugeruje..ale jestem ciekawy jak to się powinno robić fachowo...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    czasem nazywa sie je tez nosnikami izotermicznymi...

    halfen-deha:
    http://www.halfen-deha.pl/produkte/d...beton_hit.html

    wczesniej w ofercie firma Benpol ze Szczecina miała takie:



    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  10. #10

    Domyślnie

    łączniki to tzw. koszyki, czyli isokorb firmy schoeck lub jordahl pfeifer.
    Jareko, pytałem dlaczego 10cm, gdyż moim zdaniem nie ma to sensu, gdyż ciepło i tak będzie uciekało "górą". Co do mostków termicznych to będą zawsze. Każdy narożnik (po za wklęsłymi) zewnętrzny jest mostkiem termicznym. Co do poziomu balkonu to po prostu należy obniżyć jego zamocowanie pzdr

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec
    łączniki to tzw. koszyki, czyli isokorb firmy schoeck lub jordahl pfeifer.
    Jareko, pytałem dlaczego 10cm, gdyż moim zdaniem nie ma to sensu, gdyż ciepło i tak będzie uciekało "górą". Co do mostków termicznych to będą zawsze. Każdy narożnik (po za wklęsłymi) zewnętrzny jest mostkiem termicznym. Co do poziomu balkonu to po prostu należy obniżyć jego zamocowanie pzdr
    podzielilem sie swoja obserwacja - dla mnie tez to jakby lekko bez sensu ale tak robia
    malo tego - nawet przy dosc oddalonym czole balkonu go takze ocieplaja choc sadze ze balkon oblozony styropianem wystajac juz ponad metr takiego docieplenia czola nie wymaga - ale tez tak robia i nie pytaj dlaczego
    Wytlumacz mi prosze o tych naroznikach - nie pojmuje dlaczego ma byc mostkiem termicznym zakladajac iz teraz zarowno w scianie 2W czy tez 3W wewnetrzny mur nosny jest dokladnie oblozony warstwa izolacji - wiec w ktorym miejscu ten mastek sie pojawia bo jakos tego nie widze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12

    Domyślnie

    rzeczywiście ocieplenie balkonu dalej niż 1 m od ściany jest już praktycznie tylko ozdobą. przypomnę również o bokach balkonu, które też należy ocieplić. co do naroża budynku, to jest to bardzo proste. jeśli weżmiemy wycinek ściany z narożnikiem to zawsze powierzchnia wewnętrzna (ogrzewana) jest mniejsza od zewnętrznej (ochładzanej).
    pzdr

  13. #13

    Domyślnie

    Ze swoich doświadczeń wiem, że ocieplić trzeba. Na jesień zrobiłem ocieplenie elewacji oraz spodu balkonu. Pod balkon dałem 5cm styropianu. Na balkonie jeszcze nie jest nic zrobione (goła płyta). Wprowadziliśmy się w grudniu. Wewnątrz, za podwójnym oknem balkonowym w promieniu ok. 1. od okna, panele na podłodze są duuużo zimniejsze niż w pozostałej części domu - wniosek nasuwa się sam

    Piszę to tylko jako przykład, bo docelowo na balkonie i tak ma być styropian
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony