dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 337
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6726
  1. #1

    Domyślnie Wybrałem kredyt. Ranking kredytów mieszkaniowych

    Witam wszystkich.
    Generalnie jestem juz zdecydowany na kredyt w BPH.
    Czy jest ktoś z Szanownych Forumowiczow posiadaczem kredytu w tym banku i moglby sie podzielic doswiadczeniem, lub wskazaniem ewentualnych kruczków w ofercie tego banku a ktorych ja nie dostrzeglem
    PZDR

  2. #2
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Lepiej napisz jakie kruczki TY dostrzegłeś

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sawoy

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    4

    Domyślnie Ja też wybrałem kredyt w tym banku

    Jeszcze go nie mam ale jestem na niego zdecydowany . Ile będziesz miał prowizji ? Jakie oprocentowanie ? Z chęcią bym porównał . Daj znac jakby coś na [email protected] . Pozdrowienia Sławek .

  4. #4

    Domyślnie

    ja równiez poprosze o spłate kredytu na ile lat jakie oprocentowanie jaki kredyt pan bierze i jaka rata wyszła pozd [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Witam.
    Co do kredytu w BPH, oprocentowanie 3,2% (Libor6M+marża 2,4%), prowizja banku 1%, kwota kredytu 100kPLN na 25 lat, rata wyszła ok.510PLN (raty równe).
    Ale po napisaniu tego postu po pracy podszedlem do PKOBP zapoznac sie z ich oferta i ....... byla gorsza. Powiedzialem to babce ze sa gorsi od np bph i nie znajda we mnie klienta. Odpowiedziala ze po swietach ma byc nowa jakas promocja na kredyty (nizsze oprocentowanie, mniej oplat) wziela odemnie nr tel. i rozstalismy sie. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy w piatek zadzwonila i oznajmila ze jak sie zdecyduje to oni mi dadza ten kredyt w "nowej" prmocji marza banku 2% + Libor 1M czyli oprocentowanie 2,8%, prowizja banku tez 1% i wszystko bez oplat. Zbaranialem i jezeli podtrzymaja swoja oferte to wezme w PKOBP bo:
    1. Mniejsze oprocentowanie
    2. Brak koniecznosci wyceny nieruchomosci (BPH tego wymaga, koszt jak na moje warunki to 500pLN)
    3. Brak obowiazku zbierania faktur VAT co wymaga BPH

    PZDR

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdź też jak wygląda uruchamianie transz, bo jeśli wygląda to tak, że transze dostaniesz dopiero jak pracownik banku uzna że poprzedni etap jest skończony, to może być problem, bo będziesz musiał czekać, możesz mieć przestoje, i nie będziesz mógł kupić materiałów na następny etap. Zapytaj tej pani w PKO jak oni to u siebie zorganizują, bo jeśli w tym oddziale podchodzą do tego sensownie, to może warto się zastanowić. Jeśli tak szybko zadzwoniła, to chyba poważnie traktują klienta, i może nawet potargujesz się o marżę czy prowizję Jak pani nie będzie chciała, to zapytaj czy możesz rozmawiać z dyrektorem oddziału To działa.
    Ja mam w BPH i jestem zadowolona. Na początku budowy wyciągnęłam wszystkie transze, po to żeby się zabezpeiczyć przed stratami wynikającymi ze spadku kursów walut (mam w CHF). I tak straciłam, ale nie tyle ile bym straciła czekając na wyciąganie transz po Bożemu, według harmonogramu.

  7. #7

    Domyślnie

    sprawdź również w PKO:

    żądają od razu ubezpieczenia budowy i cesji na ich bank,
    transze uruchamiali dopiero po wizycie inspektora z banku i stwierdzeniu przez niego że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem,
    żądają szczegółowego kosztorysu od kierownika budowy
    wizyty inspektora z banku na budowie,
    kwota za np. przewalutowanie lub wczesniejszą spłatę,
    ewentualnie jakbyś chciał dobrać jakieś pieniądze sprawdź ile to kosztuje...ogólnie są problemy, straaaaaasznie długo to trwa...

    miałam niestety kredyt w tym banku i były same problemy np. jeżeli chodzi o udzielenie jakichkolwiek info już po wzięciu kredytu, nie potrafili odpowiedzieć praktycznie na żadne moje pytanie, pani zawsze mówiła... "nie potrafię pani na to odpowiedzieć"...doprowadzało mnie to normalnie do szału...w ogóle PKO jest strasznie "skostniałym" bankiem i już po wzięciu kredytu ciężko się z nimi "współpracuje".
    Asia i Wojtek

    "Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto"

  8. #8
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    No to fajnie. A ja się obawiam kredytu w wysokości 160.000 na 25 lat. Ja bym co prawda może i wziął taki kredycik ale moja ślubna już nie I jak ją przekonać ?

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie jestem na etapie załatwiania papierzysk do kredytu, złozone zostało:
    1. Wniosek o kredyt ja + żona (2szt.)
    2. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (2szt.)
    3. Oświadczenie o sytuacji majątkowej na druku banku (1szt.)
    4. Zaświadczenie o zarobkach z 3 ostatnich miesięcy ja + żona
    5. Odpis z księgi wieczystej (1szt.) opłata 5,0 PLN
    6. Wypis z rejestru gruntów (1szt.) opłata 12,0 PLN
    7. Kosztorys uproszczony (1szt.) opłata 0,0 PLN (zrobiłem ja podpisała koleżanka mimo że mam uprawnienia nie mogłem sobie sam zrobic kosztorysu (nikt nic nie mówił o jakimś kosztorysie szczegółowym)...im większy stopień zaawansowania budowy tym niższa marża banku...wiec wiadomo co trzeba zrobić
    8. Pozwolenie na budowe (pracownik banku zrobił ksero)
    9. Przedstawić wszelkie faktury (nie na materiały już wbudowane) dotyczące np. opracowania projektu, wykonanych przyłączy
    10. Projekt budowlany do wglądu

    ufffffffff nieźle tego

    Po tym jada na budowę na "inspekcję"
    Ja czekam na inspekcję.

    Co do opłat, brak za przewalutowanie, częściową spłatę, czy wcześniejszą spłatę UWAGA te czynności wymagają robienia aneksu do umowy który kosztuje 150,0PLN
    Faktycznie kolejna transza jest uruchomiana po inspekcji na budowie koszt chyba 50,0PLN choc nie jestem tego pewien

    Dodatkowe koszty jeszcze:
    - prowizja banku (u mnie narazie 1,2%)
    - weksel 1 promil
    - podatek 19,0 + 100,0 PLN (w moim przypadku kredyt 100000PLN w CHF)
    - ubezpieczenie budynku i cesja na bank
    - wpis do hipoteki banku

    Chyba tyle jak cos wiecej znajde to ogłosze
    PZDR

  10. #10

    Domyślnie

    mam kredyt w BPH. Właśnie go przenoszę do innego banku, nie mogę tylko zdecydować czy Ge Money, czy Dom Bank. Oba mają dużo lepszą ofertę

  11. #11

    Domyślnie

    a co jest lepszego w tych dwóch bankach o których piszesz? bo z tego co się orientuję to w BPH teraz też mają promocję...
    Asia i Wojtek

    "Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto"

  12. #12

    Domyślnie

    w DomBank za przewalutowanie się płaci, za wcześniejkszą spłatę też, za inspektora na budowie...to raczej nie jest korzystna oferta...

    w BPH teraz jest to wszystko za darmo i inspektor na budowy nie przyjeżdza trzeba pokazać rachunki, faktury na 60 % kwoty kredytu...
    Asia i Wojtek

    "Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto"

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał asieńka
    w DomBank za przewalutowanie się płaci, za wcześniejkszą spłatę też, za inspektora na budowie...to raczej nie jest korzystna oferta...

    w BPH teraz jest to wszystko za darmo i inspektor na budowy nie przyjeżdza trzeba pokazać rachunki, faktury na 60 % kwoty kredytu...
    Ale w BPH trzeba zaplacic za operat, a GE robi to zdaje się własnymi siłami - poza tym nie trzeba tam dokumentować wydatków fakturami.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  14. #14

    Domyślnie

    A co powiecie o kredycie Millekredyt Dom w Bank Millennium?

    Jestem z żoną na etapie składania wniosku kredytowego i dostaliśmy takie warunk na etapie w 70% sfinansowania przez nas inwestycji:

    -oprocentowanie 1.88% CHF

    -prowizja 1.1%

    -marża 1%

    -brak opłat za wycenę nieruchomości

    -dowolna forma rozliczania się ztranswz(faktury lub 2 wizyta rzeczoznawcy200zł)

    -ubespieczenie na życie ok.50zł

    -brak opłat za przewalutowazie na PLN

    -ubezpieczenie kredytu do czsu wpisu KW i ubezpieczenie nieruchomości

    -brak opłat za wcześniejszą spłte kredytu

    Jakie są wasze doświadczenia z tym bankiem i co sądzicie o takiej ofercie?

  15. #15

    Domyślnie

    asieńka -> ja także myśle poważnie o BPH.
    Raz ze jest.. "promocja" (a w którym banku w tym okresie nie ma?), dwa, ze w zasadzie nie bardzo mam w moim przypadku wybór.

    Osoby ktore zaciągneły kredyt w BPH bardzo proszę o opis swoich doświadczeń. Szczególnie chodzi mi o to, jak długo trwały formalności, jak wygląda wypłata transz (ile trwa, BK - napisała ze wyciągneła calosc na poczatku budowy - jak?), czy pomimo tego ze trzeba rozliczać się w 60% na podstawie rachunków (faktury? bo mnie powiedziano ze wystarczą uproszczone imienne rach.) to jescze ktoś z banku jeździ na budowe oglądać postępy prac? A jesli tak to ile mu się płaci.
    Aha, i ile w waszym przypadku kosztowała wycena rzeczoznawcy.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja też się zastanaiwam nad BPH wszystkie opinie mile widziane.
    PRO

  17. #17

    Domyślnie

    heh, poczytalem trochę forum, podzwonilem na infolinię i wiem ze:
    kredyt obiecują w 4 dni po złozeniu wniosku, wypłata transz moze być np. co 3 tyg. o ile są faktury (lub lub imienne rach.), tyle że wtedy mogą (ale nie jest to reguła) wyslac pracownika na budowe - koszt do 100 zł, rzeczoznawca jak mówią bierze do 1000 zł, ale podejrzewam ze i za 500 można znaleźć. Pieniądze na transzę wypłacają wg konsultantki wg kursu biezącago a nie tego z dnia podpisania umowy.

  18. #18

    Domyślnie

    Z kolei dzwonilem do PKOBP i tam zaskoczyli mnie informacją ze... dają kredyt takze na stan surowy!

  19. #19

    Domyślnie

    Pytanie do tych co mają kredyty w BPH, skąd wzięliście te 60% kosztów w FV. Mnie dziś udzielono odpowiedzi (na targach), że trzeba udokumentować 80%, a 60% to jakies mity krążące po sieci . Ja właśnie załatwiam papiery na kredyt, i po rzeanalizowaniu ofert:
    1) BPH,
    2) MILLENIUM,
    3) PKO SA,
    4) PKO BP,
    5) BZ WBK,
    6) ING BSK,
    7) GE MB,
    zdecydowałam się na na ten ostatni. Pomimo tego że od ponad 10 lat mam konto (konta) w banku BPH (kiedyś PBK oraz BPH), to to jak mnie potraktowano, to jakaś kpina (co zresztą Pani naczelnik wydziału kredytowego powiedziałem - i co dziwne sama powiedział mi, że do tanich banków to oni nie należą, ale siła reklamy jest wielka ).

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    Pytanie do tych co mają kredyty w BPH, skąd wzięliście te 60% kosztów w FV. Mnie dziś udzielono odpowiedzi (na targach), że trzeba udokumentować 80%, a 60% to jakies mity krążące po sieci . Ja właśnie załatwiam papiery na kredyt, i po rzeanalizowaniu ofert:
    1) BPH,
    2) MILLENIUM,
    3) PKO SA,
    4) PKO BP,
    5) BZ WBK,
    6) ING BSK,
    7) GE MB,
    zdecydowałam się na na ten ostatni. Pomimo tego że od ponad 10 lat mam konto (konta) w banku BPH (kiedyś PBK oraz BPH), to to jak mnie potraktowano, to jakaś kpina (co zresztą Pani naczelnik wydziału kredytowego powiedziałem - i co dziwne sama powiedział mi, że do tanich banków to oni nie należą, ale siła reklamy jest wielka ).
    to zabawne - mam wrażenie, że u mnie skończy się to identycznie. Mam konto w BPH od 5-ciu lat brałem tam już dwa kredyty (w tym jeden hipoteczny) a marża jaką mi zaproponowali teraz przy kredycie na budowę domu był wyższa niż 'na dzień dobry' dostałem w GE, gdzie nic o mnie nie wiedzą. Do tego dochodzi jeszcze kwestia tych 60% w fakturach - jeszcze nie zacząłem poważnych negocjacji, ale zapytałem na wstępie o możliwościach obniżenia tego progu - "nie ma mowy" otrzymałem w odpowiedzi.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

Strona 1 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony