dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 334 z 337
Pokaż wyniki od 6.661 do 6.680 z 6726
  1. #6661

    Domyślnie

    Cytat Napisał madridista011 Zobacz post
    Witam.

    Zastanawiam się nad kredytem na wykończenie. Posiadam dom w stanie deweloperskim i szacuje, że na wykończenie tego stanu do warunków jako tako mieszkalnych potrzebuje ok 130 tys.

    Jako małżeństwo, gdzie tylko ja pracuje, żona jeszcze studiuje i dochodach na umowie ok 3000 netto jest szansa na taki kredyt?
    Czy są jakieś obciążenia kredytowe?
    Ile jest osób w gospodarstwie domowym?
    Jakie są ramy czasowe umowy o pracę?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  2. #6662
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    madridista011

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Małęczyn
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dwie osoby, rata za telefon 100zl, umowa na czas nieokreślony od roku.

  3. #6663

    Domyślnie

    Celowałbym w BNP, ING, Millennium. Proszę na priv podać adres mailowy, a podeślę wówczas pełne symulacje.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  4. #6664
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toxic1988

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Chobienice
    Kod pocztowy
    64-212
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Planujemy wziąć z żoną kredyt na wykończenie domu 300tys. zł na 20 lat.
    Aktualnie mamy stan surowy zamknięty 217m2
    Panie Łukaszu jaka jest aktualnie najlepsza opcja?
    Brak obciążeń
    Na rękę 5800 + 3000.

  5. #6665

    Domyślnie

    Cytat Napisał toxic1988 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Planujemy wziąć z żoną kredyt na wykończenie domu 300tys. zł na 20 lat.
    Aktualnie mamy stan surowy zamknięty 217m2
    Panie Łukaszu jaka jest aktualnie najlepsza opcja?
    Brak obciążeń
    Na rękę 5800 + 3000.
    217m2 to powierzchnia użytkowa czy całkowita?
    Jaka jest powierzchnia działki?
    Jakie są ramy czasowe umów o pracę?
    Ile jest osób w gospodarstwie domowym?
    Ile macie Państwo lat?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  6. #6666

    Domyślnie

    Witam Panie Łukaszu
    Wraz z partnerką zdecydowaliśmy się na budowę domu. Z ogólnych założeń finansowych miało to wyglądać tak, że sprzedajemy mój dom i jej mieszkanie i budujemy nowy dokładając oszczędności i ew. w niewielkim stopniu dodatkowo się kredytujemy.
    Z oszczędności została zakupiona działka, sprzedaliśmy mieszkanie i mamy 400 tys. - powinno starczyć na stan surowy. Starego domu na razie sprzedać nie można - bo musimy gdzieś mieszkać.
    Będziemy potrzebować kredytu - na jakieś 700tys. na 20-lat
    Jak będzie się już można przeprowadzić szacuję, że za 2 lata - to będziemy chcieli sprzedać stary dom i spłacić z niego większość tego kredytu.
    Potrzebny więc kredyt z małymi kosztami wejścia/wyjścia, oprocentowanie nie będzie już takie istotne. Druga sprawa to czy uruchamiać kredyt teraz, wnosząc posiadane 400tys. jako wkład własny czy póki co budować za własne a kredyt uruchomić za pół roku - do roku jak skończą się środki własne i jako wkłąd własny wnieść działkę (wartość 400tys.) i dom w stanie surowym.
    Nie jesteśmy małżeństwem, mamy po 43 i 44-lata i 2 dzieci. Łączne dochody to jakieś 12-14tys. miesięcznie netto.
    Partnerka zatrudniona na czas nieokreślony, ja prowadzę 2 działalności (jedna w formie spółki cywilnej druga jednoosobowa)

  7. #6667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Zróbto z głową mając oszczędności mieszkanie i dom potrzebujesz kredytu?.
    Za oszczędności i mieszkanie już powiano się jakoś dać mieszkać w warunkach spartańskich ale jednak. Później skończyć ze sprzedaży domu jeszcze wiele powinno zostać. Ewentulanie po sprzedaży domu wynająć coś na pół roku..

    Zresztą na mmoje zrobiliście od dupy strony. Sprzedać dom mieszkać w mieszkaniu wykończyć ze środków bieżących 14k miesięcznie na dłubanie to sporo.
    Po wszystkim wynająć mieszkanie.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #6668

    Domyślnie

    Witaj Kulibob
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zróbto z głową mając oszczędności mieszkanie i dom potrzebujesz kredytu?. .
    Każdy ma jakieś swoje priorytety i założenia - oszczędności (400k) poszły na działkę, mieszkanie już sprzedane - (stąd kolejne 400k na wkład lub budowę stanu surowego) - wynajmowaliśmy je przez parę lat i mieliśmy dość - zresztą mieszkanie było w Wa-wie a nowy i stary dom w Łodzi...
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Za oszczędności i mieszkanie już powiano się jakoś dać mieszkać w warunkach spartańskich ale jednak.
    Nie da rady - 400k nie wiem czy wystarczy na stan surowy zamknięty - to spory domek o dość skomplikowanej (kosztownej) konstrukcji i to jeszcze z piwnicą duże okna itd. a ceny robót i materiałów cały czas rosną...
    Nie pytaj czy taki duży potrzebny... Nie wiem Teraz tak, za parę lat może nie (starsze dziecko niedługo kończy 17) - Ale mały i "prosty" to już mamy więc chcemy coś innego.
    Później skończyć ze sprzedaży domu jeszcze wiele powinno zostać. Ewentulanie po sprzedaży domu wynająć coś na pół roku..

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zresztą na mmoje zrobiliście od dupy strony. Sprzedać dom mieszkać w mieszkaniu wykończyć ze środków bieżących 14k miesięcznie na dłubanie to sporo.
    Po wszystkim wynająć mieszkanie.
    Zostać nie musi - byle kredyt za duży nie został - więc chcę go w większości spłacić ze sprzedaży domu...
    Przerabiałem to z mieszkaniem w Wa-wie - póki byli lokatorzy mieszkanie się nie sprzedawało (za rozsądną cenę) Dopiero jak było puste i odświeżone poszło w 3 m-ce. Z domem muszę zrobić to samo... Na wynajem to mam jeszcze 2 małe mieszkanka - ale tych póki co nie chcę ruszać...
    Tak czy owak mam zamiar ruszyć w połowie maja - na razie za to co mam. Ale prędzej czy później bez kredytu się raczej nie obejdzie. Nie chcę budowy ciągnąć 10 lat - zatem czekam na jakąś propozycję od Pana Łukasza...

  9. #6669
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nie boicie się brać kredytów w tych idiotycznych czasach ? co będzie za rok dwa przecież to wygląda jak by chcieli do masowego bezrobocia doprowadzić a wy sobie pętlę na szyję sami chcecie założyć ?

  10. #6670

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Nie boicie się brać kredytów w tych idiotycznych czasach ? co będzie za rok dwa przecież to wygląda jak by chcieli do masowego bezrobocia doprowadzić a wy sobie pętlę na szyję sami chcecie założyć ?
    Są branże i firmy, które nie dość, że nie zostaną dotknięte obecną sytuacją, to mają jeszcze spore szanse na gigantyczny rozwój. Również w branżach tzw. zagrożonych (np. transport czy gastronomia) wystąpić może efekt przetrwania silniejszego i ci którzy przetrwają, staną się jeszcze silniejsi niż dotychczas.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  11. #6671

    Domyślnie

    Planuje wraz z żoną wziąć kredyt na budowę domu.
    Niestety prawdopodobnie nie uda się ze względu na zbyt niską zdolność kredytową
    Zastanawiamy się nad trzecim współkredyobiorcą, ale nie chcemy go tez wpakowywać w kredyt na 30 lat.
    Czy istnieje możliwość aby po jakimś czasie (2-3 latach) takiego żyranta „wypisać” z kredytu?
    Oczywiście o ile nasze zarobki się poprawią i bank uzna że stać nas na niego we dwójke

  12. #6672

    Domyślnie

    Tak istnieje taka możliwość. Jeśli bank będzie w takiej sytuacji robił problemy, to kredyt można ewentualnie przenieść do innego banku.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  13. #6673

    Domyślnie

    Witam .Chciałbym zakupić dom na rynku wtórnym (dom 160 m2 + działka 2600 m2). Obecny właściciel wycenia go na 390 tyś. Posiadamy mieszkanie w budynku wielorodzinnym o pow. 93m2 ,jesteśmy na etapie ustalania jego wartości.Liczymy że dostaniemy ok 160-170 tyś za nie.
    Mieszkanie miałoby być wkładem własnym - jednak nie chcemy jego sprzedawać tak przez 5 lat - planujemy wynajem.
    Czy przy zarobkach moje : 4500 netto umowa na czas nieokreślony oraz żony która jest obecnie na macierzyńskim - ok.1800 netto - umowa na czas okreslony jesteśmy w stanie otrzymać kredyt na zakup domu. Posiadamy jedno dziecko.Interesuje nas maksymalny okres kredytowania
    Posiadamy jednak zobowiązania w inny bankach - kredyty gotówkowe plus zakupy ratalne- razem ok 20000 tyś.
    Czy można do wniosku dołączyć jeszcze ewentualnie jedną osobę i po kilku latach ją usunąć

    Pozdrawiam
    Kosztorysy budowlane TANIO

  14. #6674

    Domyślnie

    Jak rozumiem mieszkanie miałoby być wkładem własnym zamiast fizycznie wnoszonej gotówki? Jeśli tak, to w grę wchodzi tylko jeden bank.
    Jaka jest wysokość rat przy obecnie posiadanych kredytach?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  15. #6675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Jak rozumiem mieszkanie miałoby być wkładem własnym zamiast fizycznie wnoszonej gotówki? Jeśli tak, to w grę wchodzi tylko jeden bank.
    Jaka jest wysokość rat przy obecnie posiadanych kredytach?
    Tak, mieszkanie miało by być wkładem własnym zamiast gotówki - i dodatkowo mam jeszcze pytanie : czy bank będzie ustalał wartość mieszkania czy muszę zrobić to samodzielnie przez rzeczoznawcę?

    Obecna wysokość rat to ok 500 zł (3 lata oraz 6 lat do końca) - tak pomyślałem że można by wziąść pod uwagę tylko jedną tą krótszą - tam pozostało ok 10000 zł

    I jeszcze pytanie - czy istnieje możliwość otrzymania dodatkowo pieniędzy na jakiś mały remont po zakupie -domu ok.15-17 tyś w ramach tego hipotecznego?
    Kosztorysy budowlane TANIO

  16. #6676

    Domyślnie

    Pod kątem zdolności kredytowej będzie w porządku. Istnieje jednak tylko jedno rozwiązanie dla Waszej sytuacji. Jest nim Santander, a kwota kredytu nie może przekroczyć 70% łącznej wartości nieruchomości.
    Problematyczna może być kwestia sprzedaży w przyszłości obecnie posiadanego mieszkania. Aby móc to zrobić konieczna będzie zgoda banku. Zapewne bank ją wyda, ale wielce prawdopodobne, że wówczas cała kwota ze sprzedaży będzie musiała być przeznaczona na nadpłatę kredytu.

    W przypadku chęci współpracy przy organizacji kredytu zapraszam na priv.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  17. #6677

    Domyślnie

    W przypadku chęci współpracy przy organizacji kredytu zapraszam na priv.
    Dziękuję Panie Łukaszu za odpowiedź, będę się kontaktował ewentualnie poza forum
    Kosztorysy budowlane TANIO

  18. #6678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    kredytów się nie bierze
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #6679

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    kredytów się nie bierze
    ok, ale czemu
    Kosztorysy budowlane TANIO

  20. #6680
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tolson

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    chelm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich ponownie. Czy moglby mi doradzic jakis kumaty doradca kredytowy. Chodzi mi o wziecie kredytu na kwote ok 350tysi. Posiadam wklad wlasny 150tys projekt domu wyceniany jest na ok 500tys z tym ze ja i zona nie pracujemy w Polsce lecz mamy stałe dochody z 5 mieszkan ktore nie sa obciazone zadnymi kredytami. Wplaty na konto to 5tys miesiecznie ze wszystkich nieruchomosci na czysto po odliczeniu podatkow od wynajmu. Wszystkie nieruchomosci sa na umowach notarialnych. Zaznaczam ze nie chce brac kredytu w Euro czy GBP, interesuje mnie kredyt w PLN ktory bedzie spłacany z kwoty wynajmu mieszkan. Pozdriawiam K

Strona 334 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony