dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 283 z 337
Pokaż wyniki od 5.641 do 5.660 z 6726
  1. #5641
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin i Agata
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukep3 Zobacz post
    draft umowy jakiego banku? jakiegoś konkretnego? umowy bankowe mogą się bardzo różnić między sobą....
    Banku BGŻ

  2. #5642
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiśnia1ak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Przymierzamy się z mężem do wzięcia kredytu hipotecznego na dokończenie budowy domu, z uwagi na fakt, że to nasza pierwsza przygoda z kredytem chciałabym się poradzić bardziej doświadczonych w jednej kwestii, a mianowicie początkowo mieliśmy zamiar pożyczyć z banku ok. 80 000, bo dom jest na etapie stanu surowego zamkniętego+ocieplone poddasze+przyłącze kanalizacyjne i gazowe, oprócz tego mamy sporo rzeczy kupionych(baterie, stelaże wc,panele). Jednak po wstępnym rekonesansie w banku i po lekturze forum wiemy, że bank nie da nam mniej niż ta kwota wyliczona na podstawie ceny m2. Nasz dom ma powierzchnię 138m2 pow. użytkowej, a chcielibyśmy wziąć możliwie najmniejszy kredyt, chociaż każda kwota ponad 100000 zł naszym zdaniem będzie za wysoka.
    I w związku z tym mam 2 pytania:
    1) Czy ktoś się może orientuje który bank oblicza kwotę kredytu wg najniższej stawki za m2
    2) I jak to w praktyce wygląda, gdy nie wykorzystuje się całości kredytu, np. prace zaplanowane na pierwszy etap zostają wykonane za mniejsze pieniądze niż kwota transzy albo okazuje się, że ostatnia transza nie jest już potrzebna??
    Będę bardzo wdzięczna za każdą informację i z góry dziękuję

  3. #5643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Witam,
    z tego co pamiętam Credit Agricole liczy po 2000 PLN za metr, PKO BP też dość nisko liczy ale nie zawsze tak jest... są projekty gdzie to średnią cenę analityk może podnieść. Nie dużo ale może.

    138 x 2500 = 345 000
    Jeśli wnieśli Państwo w budowę 245 000 lub więcej to nie ma obawy i można dobrać kredyt do tej kwoty.

    Zawsze jak się okażę że wzieliśmy za dużo... można nie brać ostatniej transzy.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  4. #5644
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiśnia1ak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-651
    Posty
    4

    Domyślnie

    Problem w tym, że nie wydaliśmy na ten dom więcej niż 150 000zł, a to z tego względu, że mąż pracuje w branży budowlanej, gdzie sporo rzeczy może kupić w okazyjnych cenach i co potrafi robi sam albo z pomocą rodziny...
    Za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąć sytuacji brania bardzo wysokiego kredytu na kilkadziesiąt lat... chociaż może się okazać, że nie mamy wyjścia...
    Może mi Pan jeszcze doradzić jako specjalista czy biorąc pod uwagę formalności i koszty okołokredytowe kredytu hipotecznego (wyceny, ubezpieczenia) w przypadku kiedy nie potrzebujemy tak dużej kwoty, nie byłoby korzystniej wziąć kredyt gotówkowy na kwotę 50000zł? (banki kuszą oprocentowaniem 8.9%

  5. #5645

    Domyślnie

    A ja chciałabym podziękować panu Bartoszowi za pomoc w otrzymaniu kredytu. Wydawało się, że bez szans, ale się udało. Właśnie otrzymaliśmy pierwszą transzę.Dziękujemy!

  6. #5646
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiśnia1ak Zobacz post
    Problem w tym, że nie wydaliśmy na ten dom więcej niż 150 000zł, a to z tego względu, że mąż pracuje w branży budowlanej, gdzie sporo rzeczy może kupić w okazyjnych cenach i co potrafi robi sam albo z pomocą rodziny...
    Za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąć sytuacji brania bardzo wysokiego kredytu na kilkadziesiąt lat... chociaż może się okazać, że nie mamy wyjścia...
    Może mi Pan jeszcze doradzić jako specjalista czy biorąc pod uwagę formalności i koszty okołokredytowe kredytu hipotecznego (wyceny, ubezpieczenia) w przypadku kiedy nie potrzebujemy tak dużej kwoty, nie byłoby korzystniej wziąć kredyt gotówkowy na kwotę 50000zł? (banki kuszą oprocentowaniem 8.9%
    Rozumiem, natomiast skoro i tak Państwo nie wykorzystają mniej niż 100 000 tyś to biorąc 150 000, kredyt nie będzie droższy, a ratę i tak płaci Pani od tego co zostało uruchomione... po wybudowaniu informuje Pani Bank że więcej nie chcemy i zostaje tyle ile już Państwo wzieli.

    Co do gotówki to na pewno jest droższa... ale szybsza i wygodniejsza, więc pytanie co bardziej interesuje.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  7. #5647
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin i Agata
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    No i kredyt hipoteczny na dokończenie budowy domu podpisany.

  8. #5648
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemas791

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem na etapie poszukiwania k.hipotecznego ( budowa domu). Inwestycja wg wyceny biura projektowego ( SSZ) ok. 370 00 PLN , Działka stanowi naszą włąsność bez obciążeń - wartość ok. 70 000PLN. Chcemy uzyskać kredyt w kwocie 300 000 PLN. Żródła: ja-umowę o pracę (czas nieokreślony)żona DG od 2009r. Prosze o wszystkie cenne rady konieczne do zawrcia korzystnej umowy kreydtowej.
    Pozdrawiam

  9. #5649
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Można napisać do mnie maila, a przygotuję oferty i wszystko opiszę.. gdy te informacje tu podane to za mało aby coś dobrze doradzić.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  10. #5650
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Wybaczcie że tak post pod postem, ale mam pytanie jak aktualnie idzie forumowiczom załatwianie kredytów?
    Droga przez mękę, czy sielanka?

    Stwierdziłem dziś z rana że może uda się nawiązać ciekawą dyskusję gdyż z mojego pkt widzenia 100 razy lepiej mi się pracowało rok temu z bankami niż teraz... czepiają się, powodują tylko zamartwianie Klientów czy się uda czy nie... a proces to jest istny kosmos.... pamiętam że w niektórych bankach nie czekało się tyle na decyzję gdy EURO się kończyło lub RnS.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  11. #5651
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Witam, jesteśmy w trakcie.
    Czy ma Pan wiedze na temat kwot, jakie dany bank bierze do wyliczeń wielkości kredytów (zł/m2)? Ewentualnie czy są jakieś odstępstwa od tych kwot? Np. może to być zastąpione przez jakis kosztorys sporządzony przez fachowca w tej dziedzinie lub inny dokument?

  12. #5652
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator FINANSE Zobacz post
    Wybaczcie że tak post pod postem, ale mam pytanie jak aktualnie idzie forumowiczom załatwianie kredytów?
    Droga przez mękę, czy sielanka?
    My zalatwialismy kredyt miesiac temu. Trwalo to 3 tygodnie. skladalismy papiery do 3 bankow. Dwa bardzo obnizyly nam zdolnosc kredytową. Nie wiemy czemu, ale podejrzewamy, ze to z powodu tego, ze jeden kredytobiorca prowadzi DG. Trzzeci bank odpowiedzial pozytywnie. Od zlozenia wniosków do podpisania umowy minelo 3 tygdnie. Papiry skladalismy jeden raz. Nie bylo zadnego donoszenia, uzupelniania. Wiec generalnie jestesmy zadowoleni.
    Sporo w tym zaslugi naszego doradcy finansowego.
    Umowa kredytowa prosta, krótka, raptem kilka stron i napisana w 90% prostym jezykiem. Nie musialem sie posilkować prawnikiem do jej analizy.

  13. #5653
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aksami Zobacz post
    Ach zapomniałbym ten przyjazny bank to Pekao S.A.
    Mam dokladnie takie same doswiadczenia z tym bankiem. Przez jakies 20 lat nie dali mi zadnego kredytu. A bralam ich pewnie z 10, moze 12. W koncu sie wkurzylem, po otrzymaniu kredytu na dom zlikwidowalem konto i przenioslem sie do banku kredytujacego.
    Dzwonili jeszcze ze 3 razy zeby mnie przekonac do pozostawienia konta. Bylem nieugiety.

  14. #5654
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator FINANSE Zobacz post
    Praktycznie każdy bank tak podchodzi. Bank musi mieć pewność że dom zostanie wybudowany, gdyż nie interesuje ich rozgrzebana budowa... Co jeśli nie uda się szybko sprzedać mieszkania i okres budowlany stopniowo będzie się kurczył? Łatwiej im zaproponować całą kwotę... jeśli sprzeda Pan to nadpłaci a bank będzie miał pewność że nieruchomość stanie.

    Ani tego nie pochwalam ani nie krytykuję, bo rozumiem i jedną i drugą strone... pisze tylko jak jest.
    Nie kazdy, nie kazdy.
    My tez mamy tak, ze wkladem wlasnym jest mieszkanie ktore sprzedamy w koncowej fazie budowy - na wykonczenie domu.
    Zaden z banków z ktorymi rozmawialismy tej propozycji nam nie zakwestionowal.

  15. #5655
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Witam, jesteśmy w trakcie.
    Czy ma Pan wiedze na temat kwot, jakie dany bank bierze do wyliczeń wielkości kredytów (zł/m2)? Ewentualnie czy są jakieś odstępstwa od tych kwot? Np. może to być zastąpione przez jakis kosztorys sporządzony przez fachowca w tej dziedzinie lub inny dokument?
    Ceny te wahają się między 2400-2500 w zależności od projektu, struktury domu etc. Są oczywiście banki co wezmą mniej. (Credit Agricole ma 2200 jak się nie mylę, ale to wyjątek) Co do odstępstw to ciężko przewalczyć gdyż wyliczają to rzeczoznawcy w bankach, a im trudno wytłumaczyć mało istotną rzecz, co dopiero takie coś.


    Cytat Napisał asterixx Zobacz post
    My zalatwialismy kredyt miesiac temu. Trwalo to 3 tygodnie. skladalismy papiery do 3 bankow. Dwa bardzo obnizyly nam zdolnosc kredytową. Nie wiemy czemu, ale podejrzewamy, ze to z powodu tego, ze jeden kredytobiorca prowadzi DG. Trzzeci bank odpowiedzial pozytywnie. Od zlozenia wniosków do podpisania umowy minelo 3 tygdnie. Papiry skladalismy jeden raz. Nie bylo zadnego donoszenia, uzupelniania. Wiec generalnie jestesmy zadowoleni.
    Sporo w tym zaslugi naszego doradcy finansowego.
    Umowa kredytowa prosta, krótka, raptem kilka stron i napisana w 90% prostym jezykiem. Nie musialem sie posilkować prawnikiem do jej analizy.
    No to gratuluje wślizgnięcia się przed zapchaniem... teraz 3 tygodnie to czeka się na decyzję... w Deutsche Bank decyzja jest od złożenia w 30 dni. Banki są zapchane a analitycy psują tyle nerwów, że bez melisy ani rusz.


    Cytat Napisał asterixx Zobacz post
    Nie kazdy, nie kazdy.
    My tez mamy tak, ze wkladem wlasnym jest mieszkanie ktore sprzedamy w koncowej fazie budowy - na wykonczenie domu.
    Zaden z banków z ktorymi rozmawialismy tej propozycji nam nie zakwestionowal.
    Na wykończenie domu tak, ale proszę mi pokazać bank który pozwoli wziąć 100 tyś kredytu na dom 130 m. pow. użytkowej bo reszta będzie budowana ze sprzedaży
    Ostatnio edytowane przez Murator FINANSE ; 09-05-2013 o 06:19
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  16. #5656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Witam, wczoraj byliśmy w getinie i oferta jaką otrzymaliśmy nieco nas zaskoczyła. Przy kwocie 260000, na 30 lat, rata ponad 1600zł, marża 1.84. Czy aby nie jest to wysoko? Mamy działkę wartość około 50000, ale zero historii kredytowej

    EDIT: Getin liczy 2000zł/m2 pow. użytkowej, tj. bez garaży, itp.
    Ostatnio edytowane przez gall86 ; 09-05-2013 o 10:45

  17. #5657
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Witam, wczoraj byliśmy w getinie i oferta jaką otrzymaliśmy nieco nas zaskoczyła. Przy kwocie 260000, na 30 lat, rata ponad 1600zł, marża 1.84. Czy aby nie jest to wysoko? Mamy działkę wartość około 50000, ale zero historii kredytowej

    EDIT: Getin liczy 2000zł/m2 pow. użytkowej, tj. bez garaży, itp.
    1,84% to dużo, do tego jeszcze tam dochodzi ubezpieczenie chyba 3,2% doliczone do kredytu.
    Mogę sprawdzić gdzie będą lepsze warunki.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  18. #5658
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Witam,
    Wysłałem maila, będę wdzięczny za pomoc.

  19. #5659
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Witam,
    Wysłałem maila, będę wdzięczny za pomoc.
    Jutro z rana sprawdzę co i jak

    kurcze...
    nie wiem jak to się stało, ale znikł mi Pana wczorajszy mail... jeszcze wieczorem go czytałem... nie wiem jakim cudem... mogę prosić raz jeszcze?

    EDIT: Mam, już odpisuję
    Ostatnio edytowane przez Murator FINANSE ; 10-05-2013 o 15:06
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  20. #5660

    Domyślnie

    A może ktoś podpowie jak stoi sytuacja z kredytami w obcej walucie? Nadal jest to opłacalne? W jakiej walucie bardziej opłaca się wziąć kredyt - EUR, USD czy GBP?

Strona 283 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony