dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 337
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 6726
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Na Roosevelta, ale mail wysyalem do dyrektora na Starym bo na Rooosevelta nikt nie odbieral telefonu i nie wiedzialem na jaki mail to wyslac. Czekam na tel o spotkaniu zobaczymy co zaproponuja...

  2. #42

    Domyślnie

    piszecie o tym że np w BPH trzeba zapłacić za wycenę a w innych bankach oni zrobią to na swój koszt.
    Ale jak ktoś ma już wybudowany dom i chce wziąć kredyt na wykończenie to chyba lepiej załatwić sobie wycenę tego domu samemu (rzeczoznawca znajomy albo coś w tym stylu), przeciez wiadomo, że jak przyjdzie rzeczoznawca z banku to wyceni ci dom na jak najniższą kwotę żebyś ty miał jak najniższy wkład własny co = się wyższemu procentowi na kredyt.
    A przecież kredyt bierze się na paaarę lat.
    Asia i Wojtek

    "Nie istnieje droga na skróty do miejsca, do którego dojść warto"

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Z tego cow iem np w GE opeiraja sie na cenie sredniej 1m2 w budynku w danym rejonie, wiec nie sadze zeby lecieli w kulki. Zreszta roznica jest tylko taka ze w BPH placisz oficjalnie za wycene, a winnych jesli jest za niska dajesz w lape. Chboc to sotatnie mi sie nie podoba.

  4. #44

    Domyślnie

    W GE wycena jest bezpłatna do 30km od Poznania a ja mam 40km i już chcą kase za wycene.
    PRO

  5. #45

    Domyślnie

    Maciek MZM jak piszesz o tych warunkach to pisz bardziej szczególowo i nie wprowadzaj w błąd potencjalnych klientów banków ponieważ w Millenium jest oprocentowanie takie jak podałeś ale nieprawdą jest że musisz wykupić ubezpieczenie na życie ponieważ jest to obowiazkowe przy kredytach powyżej 200 tys.

    Przy kredytach poniżej 200tys. nie jest to obowiazkowe, no ale kto dzisiaj bierze kredyt na takie kwoty
    PRO

  6. #46

    Domyślnie

    Czy oprocentowania o ktorych mowa powyzej dotycza kredytow przy 0% wkladu wlasnego? W naszym wypadku inny kredyt raczej nie wchodzi w gre Ile tak naprawde mozna wynegocjowac ? 0,5 % ? Rozumiem, ze to jedynie z kierownikim oddzialu ?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-MZM
    W BPH rozmowa trwala dwie minuty - kiedy uslyszalem ze nie ma mowy o negocjowaniu czegokolwiek niz prowizji podziekowalem i wyszedlem.
    No cóz ja próbowałem w kilku oddziałach. Że tak się wyrażę "szukałem do skutku"


    Wiecie co? Po tych wszystkich hecach z ostatnich 2 tygodni nabieram przekonania że dany bank nie-klientów (potencjalnych k.) traktuje o niebo lepiej niż aktualnych klientów.

  8. #48

    Domyślnie

    Pro napisałrzy kredytach poniżej 200tys. nie jest to obowiazkowe, no ale kto dzisiaj bierze kredyt na takie kwoty
    Będziemy próbować za 150000 ale może jestem niepoprawnym optymistą

  9. #49

    Domyślnie

    Swoją drogą uwaga doradcy finansowi obserwują ten wątek, nagle dostałem maile z expandera i open finans. Ciekawe co??

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał dryblasy
    Swoją drogą uwaga doradcy finansowi obserwują ten wątek, nagle dostałem maile z expandera i open finans. Ciekawe co??
    no to gratulacje... jak mailowałem do doradców z expandera, którzy "występują" na forum Gazety Wyborczej nawet nie raczyli odpisać
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja mam kredyt w GE i warunki nie są złe faktur nie trzeba i wypłaty bezproblemowe. Ale jak chcecie cokolwiek zmienić sprawdzić to makabra, na infolinii system call center to chyba z lat 60-tych obiecują rozpatrzenie wniosku w 10 dni ( a czekaliśmy 6 tygodni !!!)
    I generalnie obsługa do bani bo mamy kredyt 2 lata a już 4 obsługującego kredyt strasznie im ludzi podkupiają i sama nie wiem czy nie lepiej tą ratę 10 zł więcej a w spokoju brać kredyt bo ja tam horror przeżyłam, na priva moge opis wysłać

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał PRO
    Maciek MZM jak piszesz o tych warunkach to pisz bardziej szczególowo i nie wprowadzaj w błąd potencjalnych klientów banków ponieważ w Millenium jest oprocentowanie takie jak podałeś ale nieprawdą jest że musisz wykupić ubezpieczenie na życie ponieważ jest to obowiazkowe przy kredytach powyżej 200 tys.
    Napisalem ze biore 240 tys, wiec nie moge wiedziec co jest przy nizszych kwotach.

    Zlozylem oferte do GE (bosze... ile oni wymagaja papierow, wyciagi z konta, z kart, oswiadczenia trzeba pisac itp.)
    Czekam na fotografa i zobaczymy jak to bedzie.

  13. #53

    Domyślnie

    MACIEK -MZM
    tez chce tyle wziąc w GE , mozesz mi napisac jakie dostałes oprocentowanie?
    Powiedzieli ci po co im wyciągi z konta ? Ja mam takie jedno konto np. ze wpływaja tam jakies pieniadze z umów o dzieło , dosc rzadko wiec saldo tam jest mizerne , ma to jakies znaczenie?
    Pozdrawiam Wioma

    Moja budowa

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    w GE wyciągi z konta możesz u nich na miejscu wydrukować jeżeli masz internetowe dostępy, jak my szukaliśmy to oni mało wymagali i co najważniejsze nie trzeba wyceny, fajne też warunki miał Multibank, ale trzeba było wycenę i baba była taka słabo kumata że miałam dość po pierwszej wizycie.

  15. #55

    Domyślnie

    a w ilu transzach dostałas kredyt?
    Zwlekaja przy wypłacaniu transz? , czy idzie to sprawnie tak jak babka w oddziale mówi tz, zdjecia z postepu prac i wpisy do dziennika budowy
    Pozdrawiam Wioma

    Moja budowa

  16. #56

    Domyślnie

    Kiedyś miałam kredyt w GE (hipoteczny), bardzo byliśmy zadowoleni, ale to było jakiś czas temu. Kiedyś mieli coś takiego, że prowadząc działalność mozna było składać wniosek bez żadnych zaświadczeń tylko oświadczenie własne, ale oprocentowanie było wyższe.
    Bank dość przyjazny, tylko trzeba mieć chyba dość wysokie dochody, ale generalnie OK.
    Ja bym uważała z wchodzeniem na swoje własne konto internetowe na komputerze obcej osoby czy instytucji. A co jeśli ma software zapamiętujący hasła? Hasła zresztą można w systemie zapamiętać ...

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał wioma
    MACIEK -MZM
    tez chce tyle wziąc w GE , mozesz mi napisac jakie dostałes oprocentowanie?
    Powiedzieli ci po co im wyciągi z konta ? Ja mam takie jedno konto np. ze wpływaja tam jakies pieniadze z umów o dzieło , dosc rzadko wiec saldo tam jest mizerne , ma to jakies znaczenie?
    Na dzien dobry dostalem 2,91 (ale mam wkladu wlasnego okolo 20% - rozbudowuje sie wiec mam dzialke i dom ktory musza wycenic). Skladajac wniosek od razu napisalem pismo o obnizenie oprocentowania bo i tak dla mnie jest za duze. Moze sie uda.
    A z tymi wyciagami to istna paranoja. Musialem dostarczyc wyciagi z konta za ostatnie 3 miesiace i wyciagi z kart kredytowych tez za ostatnie 3 miesiace. Niestety gdzies zagubilem jeden wyciag wiec Pan powiedzial ze moze byc z internetu ale musze u niego wejsc bo on musi to potwierdzic. Slabo mi sie to usmiechalo, bo nie mialem zamiaru podawac mu loginu i hasla a cholera wie czy czasem by tego nie zapamietal w przegladarce. Na szczescie wydrukowalem sam u siebie i zanioslem mu - uwierzyl i nie sprawdzal.
    A po co to ? Hm.. sam nie wiem, chcieli to maja, aczkolwiek nie radze ukrywac konta czy jakis kredytow bo mnie ostrzegl ze i tak mnie sprawdza.

    Ach bylbym zapomnial - wnioskowalem o obnizenie oprocentowania poniewaz okazalo sie ze jestesmy stalymi klientami - kiedys kupowalismy cos na raty i potem zona dostala jakas karte NON STOP z GE (taki pierdul ulatwiajacy zakupy telewizorow zelazek itp.. na kredyt)


    A jak Twoje oprocentowanie?

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ez
    Ja mam kredyt w GE i warunki nie są złe faktur nie trzeba i wypłaty bezproblemowe. Ale jak chcecie cokolwiek zmienić sprawdzić to makabra, na infolinii system call center to chyba z lat 60-tych obiecują rozpatrzenie wniosku w 10 dni ( a czekaliśmy 6 tygodni !!!)
    I generalnie obsługa do bani bo mamy kredyt 2 lata a już 4 obsługującego kredyt strasznie im ludzi podkupiają i sama nie wiem czy nie lepiej tą ratę 10 zł więcej a w spokoju brać kredyt bo ja tam horror przeżyłam, na priva moge opis wysłać
    Dawno temu załatwiałeś kredyt? Teraz w GE się chwalą, że rozpatrują wnioski w bodajże 48h.
    Już mieszkamy i... odpoczywamy po budowie

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    hm no nie wiem podwyższenie kredytu złożone w listopadzie zajęło im 6 tygodni, ale przy wypłacie transz żadnych problemów, zdjątka i termin

    Acha za te wszystkie cyrki bank obniżył mi marżę o 0.9% więc nie mogę narzekać.

    Acha i nagminnie wysyłają mi harmonogram równych rat (mam malejące). W umowach jest tyle byków, że teraz to już do domu biorę łącznie z tym, że miałam kogo innego hiih wpisanego jako właściciela mojej działki hahah

  20. #60

    Domyślnie

    ja złożyłam w Millenium ale już 3 tydzień czekam na decyzje a miała być w 7 dni nieżle jak tak dalej będę czekała to ekipa budowlana weżmie sie gdzie indziej za robotę a ja zostanę bez wykonawcy.

Strona 3 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony