dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 335 z 337
Pokaż wyniki od 6.681 do 6.700 z 6726
  1. #6681

    Domyślnie

    Ma ktoś doświadczenie w "dobraniu" kredytu?

    Kupiłem z żoną działkę za gotówkę i też rozpoczęliśmy budową z własnych środków, wyliczone przez bank na 80 tysięcy złotych. Wzięliśmy kredyt 300 tysięcy złotych, wypłacane w dwóch transzach. Na jesień miną 2 lata, niedawno otrzymaliśmy ostatnią transzę i już teraz wiemy, że nie starczy na wszystko.

    Skończymy na etapie - ściany po gładziach i gruntowaniu, wylewka betonowa na posadzce, zrobiona jedna łazienka (kafelki, wc, prysznic itp) w całości, zakończone przyłącza - gaz (piecyk), kanalizacja, woda, prąd (gniazdka), rtv/net, pod posadzką ogrzewanie podłogowe pod wylewką. Okna są, drzwi wejściowe będą, na zewnątrz ocieplone, brak elewacji. Podwórko wstępnie uprzątnięte, może starczy na ogrodzenie i taras (kamienie polne), zbiorniki retencyjne są.

    Dziś już wiem, że kosztorys nie był zrobiony też do końca zbyt dokładnie. Na co nam zabraknie:
    - podłogi
    - elewacja
    - schody na poddasze (ono wykończone tak jak dół)
    - kominek
    - kuchnia (chociażby podstawowe sprzęty)
    - drzwi wewnętrzne
    - zagospodarowanie terenu do końca (podjazdy, ścieżka do domu)
    - łazienka na górze

    Wiadomo, że części rzeczy być nie musi, ale chciałbym mieć obiór bez problemu Tak plus minus 20-50 tysięcy dodatkowego kredytu byłoby idealnie. Czy banki chętnie to robią? Jak wygląda kwestia formalna? Kredyt w ING.

  2. #6682
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał adek233 Zobacz post
    Dziś już wiem, że kosztorys nie był zrobiony też do końca zbyt dokładnie. Na co nam zabraknie:
    - podłogi
    - elewacja
    - schody na poddasze (ono wykończone tak jak dół)
    - kominek
    - kuchnia (chociażby podstawowe sprzęty)
    - drzwi wewnętrzne
    - zagospodarowanie terenu do końca (podjazdy, ścieżka do domu)
    - łazienka na górze
    Cytat Napisał adek233 Zobacz post
    Tak plus minus 20-50 tysięcy dodatkowego kredytu byłoby idealnie. .
    Nie ma co się oszukiwać, tym razem kosztorys też jest zrobiony nie do końca idealnie... Jeśli wyrobisz się w 100 tysiącach za ten zakres prac to pogratuluję, chyba że jest to domek 50m2.

    Edit, jeszcze zauważyłem, że masz coś około 12x8m do wykończenia prawie 200m2. Bardzo, bardzo mocno pogratuluję jeśli zmieścisz się w 100 tysiącach. Nie oszukuj się, nie ma takiej możliwości, że to się uda. Realnie to policz, może 200 wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez fukujin ; 23-07-2020 o 12:40

  3. #6683

    Domyślnie

    - podłogi - mam wycenione z montażem 13 tysięcy, góra i dół
    - elewacja - została mi ta struktura - 5 tysięcy
    - schody na poddasze (ono wykończone tak jak dół) - 15 tysięcy
    - kominek - koło 5
    - kuchnia (chociażby podstawowe sprzęty) - wyceniona na 8 tysięcy + 10 tysięcy sprzęt
    - drzwi wewnętrzne - 4,5 tysiąca z montażem
    - zagospodarowanie terenu do końca (podjazdy, ścieżka do domu) - do odbioru muszę mieć tylko wyznaczone utwardzone, nie płacę za robociznę, materiał po kosztach
    - łazienka na górze - istotna jest tutaj tylko pralka, bo na dole nie mam podłączenia, resztę mogę zrobić już mieszkając


    Tzn tak to wygląda z wycen, nie muszę mieć jednak kuchni czy wszystkich sprzętów od razu, ja bym chciał mieć minimum tyle, aby mieć odbiór domu.

  4. #6684
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Nie wiem jak to będzie teraz, ale wszystko wskauje na to, że banki dosyć mocno przykręcą śrubę z kredytami. A nawet jak kogoś zakwalifikuja do dalszego etapu, to ten ktoś będzie musiał liczyć się z prześwietleniem majątku, sytuacji zawodowej, rodzinnej. Krótko mówiąc, nie za ciekawa perspektywa.

  5. #6685
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngreen Zobacz post
    Nie wiem jak to będzie teraz, ale wszystko wskauje na to, że banki dosyć mocno przykręcą śrubę z kredytami. A nawet jak kogoś zakwalifikuja do dalszego etapu, to ten ktoś będzie musiał liczyć się z prześwietleniem majątku, sytuacji zawodowej, rodzinnej. Krótko mówiąc, nie za ciekawa perspektywa.
    Dlaczego nie ciekawa? Po prostu nie zaciągnie zobowiązania na które go nie stać.

  6. #6686

    Domyślnie

    Cytat Napisał adek233 Zobacz post
    Ma ktoś doświadczenie w "dobraniu" kredytu?
    .....
    Kredyt w ING.
    Takie sprawy są rozpatrywane indywidualnie. Musisz skierować się do ING i rozmawiać z tym bankiem. Jeśli nie uda Ci się dojść do porozumienia, to będziesz musiał albo skorzystać z kredytu gotówkowego pozwalającego na wykonanie wszystkich prac, albo przenieść kredyt do innego banku. Z kredytu musisz zrealizować wszystkie prace, które zaznaczyłeś w kosztorysie. Przy rozmowie z ING musisz wiedzieć o tym, że około 3 miesiące temu obniżyli maksymalny wskaźnik LTV do 70%, co oznacza, że teraz trzeba mieć w tym banku min. 30% wkładu własnego.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  7. #6687

    Domyślnie

    Cytat Napisał ngreen Zobacz post
    Nie wiem jak to będzie teraz, ale wszystko wskauje na to, że banki dosyć mocno przykręcą śrubę z kredytami. A nawet jak kogoś zakwalifikuja do dalszego etapu, to ten ktoś będzie musiał liczyć się z prześwietleniem majątku, sytuacji zawodowej, rodzinnej. Krótko mówiąc, nie za ciekawa perspektywa.
    Zawsze było tak, że banki dość wnikliwie badały sytuację kredytobiorcy i jest to zupełnie normalne. Pod kątem samej analizy nie zmieniło się tak na dobrą sprawę nic. Banki żądają dokładnie takich samych dokumentów, jakich wymagały wcześniej. To co się zmieniło obecnie, to obniżenie poziomu akceptowalnego przez poszczególne banki ryzyka i to co było akceptowane jeszcze kilka miesięcy temu niekoniecznie ma szansę na akceptację obecnie.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  8. #6688
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tolson

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    chelm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy moglby mi doradzic jakis kumaty doradca kredytowy. Chodzi mi o wziecie kredytu na kwote ok 350tysi. Posiadam wklad wlasny 150tys projekt domu wyceniany jest na ok 500tys z tym ze ja i zona nie pracujemy w Polsce lecz mamy stałe dochody z 5 mieszkan ktore nie sa obciazone zadnymi kredytami. Wplaty na konto to 5tys miesiecznie ze wszystkich nieruchomosci na czysto po odliczeniu podatkow od wynajmu. Wszystkie nieruchomosci sa na umowach notarialnych. Zaznaczam ze nie chce brac kredytu w Euro czy GBP, interesuje mnie kredyt w PLN ktory bedzie spłacany z kwoty wynajmu mieszkan. Pozdriawiam K

  9. #6689

    Domyślnie

    Wynajem nieruchomości znajdujących się w Polsce?
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  10. #6690
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tolson

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    chelm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    Wynajem nieruchomości znajdujących się w Polsce?
    Tak wszystkie nieruchomosci posiadamy w Polsce

  11. #6691

    Domyślnie

    W takim razie temat jest do zrobienia. Większość banków nie powinna mieć z tym problemu. Kwestia tego czy i w jakim stopniu trzeba byłoby pokazać dochody z zagranicy.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  12. #6692

    Domyślnie

    Jak obecnie wygląda % wymagany wkład własny przy zakupie mieszkania od developera? Ktoś się może orientuje czy wszystkie banki wymagaja 30% wkładu czy może jeszcze niektóre 10/20% ?

  13. #6693

    Domyślnie

    W nielicznych bankach wystarczy mieć 10% wkładu własnego. 30% wymaga tylko ING. W zdecydowanej większości banków wymagane jest 20%.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  14. #6694

    Domyślnie

    Mam kredyt na 25 lat na po upływie 3 lat nadplacilem 30% zachowując okres kredytu, zmniejszając wielkość raty. Czy należy mi się w tym wypadku zwrot prowizji za wcześniejszą nadpłatę części kredytu?

  15. #6695

    Domyślnie

    Nie. Jakikolwiek zwrot należy się w przypadku całkowitej wcześniejszej spłaty kredytu i dotyczy on jedynie ewentualnej prowizji za udzielenie kredytu, a nie prowizji za jego nadpłatę.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  16. #6696
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fukujin

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    63

    Domyślnie

    Czy jakiś bank daje obecnie kredyt hipoteczny na stan surowy zamknięty?

    Posiadam działkę o wartości około 400tys i chciałbym wziąć kredyt 600tys na 25lat na mury+dach+okna+elewacja a resztę wykończenia sfinansować w dowolnie długim terminie ze środków własnych.

    Jeśli celem kredytu byłby tak jak pisałem wyżej mury+dach+okna+elewacja to czy przy uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie bank kontroluje czy dom wykończyłem? Każe sporządzać jakiś operat? Ewentualnie jeśli żąda wykończenia czy wystarczy np ukończona tylko jedna łazienka i tylko częściowo kuchnia.

    EDIT: Pytanie dodatkowe - jak ma się zestaw marża + prowizja w przypadku chęci stałego nadpłacania kredytu od trzeciego roku kredytu przy założeniu, że nadpłata idzie na obniżenie raty? Wyższa marża+0% prowizji jest dobre w przypadku chęci szybkiej spłaty całego kredytu. W przypadku normalnej spłaty lepiej zapłacić prowizję i mieć niższą marżę. A Co jeśli mam zamiar regularnie nadpłacać np 1000zł miesięcznie? Jest szansa obliczyć taki punkt przełamania wielkości nadpłaty miesięcznej gdy lepiej wybrać 0% prowizji? Czyli np. dla raty podwojonej nadpłatą jeszcze się nie opłaca ale jak wpłacasz potrójną ratę to wtedy już 0% prowizji i wyższa marża jest opłacalne.
    Ostatnio edytowane przez fukujin ; 15-11-2020 o 20:58

  17. #6697
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Karolina Białek

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-133
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zapraszam do bezpłatnych konsultacji kredytu hipotecznego na budowę domu w Banku Pocztowym. Kredyt niedostępny przez pośredników.

    - możliwość dowolnego kształtowania liczby i wysokości transz
    - w przypadku spłaty całości lub części kredytu przed terminem Kredytobiorca nie ponosi jakichkolwiek opłat lub prowizji.
    - niski szacunkowy koszt budowy 1m2 uzależniony od województwa
    - kolejne transze wypłacane na podstawie fotoinspekcji (bezpłatne) podbijanej przez kierownika budowy
    - szybki proces kredytowy

  18. #6698
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Bank Pocztowy to ODRADZAM wszystkim chyba , że lubicie tracić czas. Ja straciłem pół roku na użeraniu się z baranami by potem w 2 miesiące bez żadnych problemów załatwić kredyt gdzie indziej. Kilka osób które znam jest podobnego zdania. Bank Pocztowy ofertę ma jedną z lepszych ( przynajmniej wtedy gdy ja się ubiegałem) niestety podejście do klienta beznadziejne.

  19. #6699

    Domyślnie

    Witam,

    Planuję zakup mieszkania z rynku wtórnego, cena mieszkania 320 tyś. zł
    - wiek 29 lat
    - wkład własny 100 tyś.
    - zarobki miesięczne 4800 zł netto (do tego dochodzą płatne nadgodziny i bonusy, od stycznia do grudnia 2020 roku było tego łącznie około 8 tyś. zł netto), umowa na czas nieokreślony
    - nie mam rodziny, kredyt będzie tylko na mnie
    Z powyższego wynika, że potrzebować będę jakieś 220 tyś. kredytu, planuję 20-25 letni okres kredytowania
    Czy ktoś byłby w stanie polecić, do których banków na ten moment najlepiej uderzać? Gdzie aktualnie oferta byłaby najkorzystniejsza?
    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź, z góry dziękuję

  20. #6700
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Karizmo

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-624
    Posty
    28

    Domyślnie

    Analew - tylko doradca, nie kosztuje cię nic a wyliczy w każdym banku i powie co i jak ale miej do niego dystans bo może ci zaproponować najkorzystniejszy kredyt z punktu widzenia jego prowizji

Strona 335 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony