dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 336 z 337
Pokaż wyniki od 6.701 do 6.720 z 6726
  1. #6701
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz Zalewski Zobacz post
    To co się zmieniło obecnie, to obniżenie poziomu akceptowalnego przez poszczególne banki ryzyka i to co było akceptowane jeszcze kilka miesięcy temu niekoniecznie ma szansę na akceptację obecnie.
    Ciekaw jestem jak obecnie liczą tzw. zdolność kredytową.
    Jak brałem kredyt 2,5 roku temu to jak banki mi zaczęły podawać zdolność kredytową to się złapałem za głowę.
    Zdurnieć bym musiał aby tyle wziąć. Jak oni to liczyli nawet nie chcę wiedzieć.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #6702

    Domyślnie

    Witam, mam takie pytanie, otóż mój ojciec 62l zaczął budowę domu na swojej działce 54ar, dom 140m2 użytkowej, parter, stan SSZ + instalacje elektro, hydraulika, posadzki + podłogówka i przyłąca wlz i wodociągowe. Dom finalnie ma być mój (to ja faktycznie buduję ten dom) i potrzebuję teraz kredytu na dokończenie dzieła. Potrzebuję około 170k zł na 30lat. Mojemu ojcu pewnie ze względu na wiek nie dadzą kredytu hipotecznego, więc myślę o darowiźnie na mnie (pierwotnie miała być po skończonej budowie) i ja spróbuję zaciągnąć kredyt. Tylko że zarabiam najniższą krajową (umowa na czas nieokreślony), mam 35lat, rozdzielność majątkowa z żoną. Jaka jest najlepsza opcja aby dostać ten kredyt. Co do banków to najlepiej spółdzielczy lub ing.
    Zabezpieczeniem była by budowana nieruchomość.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez aygor18 ; 18-02-2021 o 09:54

  3. #6703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał aygor18 Zobacz post
    Witam, mam takie pytanie, otóż mój ojciec 62l zaczął budowę domu na swojej działce, dom 140m2 użytkowej, parter, stan SSZ + instalacje elektro, hydraulika, posadzki + podłogówka i przyłąca wlz i wodociągowe. Dom finalnie ma być mój (to ja faktycznie buduję ten dom) i potrzebuję teraz kredytu na dokończenie dzieła. Potrzebuję około 170k zł na 30lat. Mojemu ojcu pewnie ze względu na wiek nie dadzą kredytu hipotecznego, więc myślę o darowiźnie na mnie (pierwotnie miała być po skończonej budowie) i ja spróbuję zaciągnąć kredyt. Tylko że zarabiam najniższą krajową (umowa na czas nieokreślony), mam 35lat, rozdzielność majątkowa z żoną. Jaka jest najlepsza opcja aby dostać ten kredyt. Co do banków to najlepiej spółdzielczy lub ing. Pozdrawiam.
    Przede wszystkim zwiększyć dochody

  4. #6704

    Domyślnie

    A jakieś konstruktywne rady?

  5. #6705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał aygor18 Zobacz post
    A jakieś konstruktywne rady?
    Na jedną osobę przy tych dochodach bodajże w PKO bp może udać ci się taki kredyt.

  6. #6706

    Domyślnie

    Czy dla banku nie wystarczy zabezpieczenie w wysokości 500k zł (nieruchomość)? I nie udzieli kredytu z ratą 700-800zł przy dochodach 2050zł?
    Myślałem że najważniejsze jest zabezpieczenie, w końcu jak nie dam rady spłacać do bank bierze wszystko i jest na wygranej pozycji.

  7. #6707
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał aygor18 Zobacz post
    Czy dla banku nie wystarczy zabezpieczenie w wysokości 500k zł (nieruchomość)? I nie udzieli kredytu z ratą 700-800zł przy dochodach 2050zł?
    Myślałem że najważniejsze jest zabezpieczenie, w końcu jak nie dam rady spłacać do bank bierze wszystko i jest na wygranej pozycji.
    Bank tak nie patrzy ważna jest spłata odsetek i kapitału a nie spłata kredytu w trybie awaryjnym, natomiast dom może być potraktowany jako wkład własny i wtedy LTV masz co najmniej na poziomie 70% to masz duży wybór kredytów i niską marżę. przy singlu przeważnie koszt utrzymania to około 900 zł więc moim zdaniem to masz zdolność na ok 300 tys na spokojnie.

  8. #6708

    Domyślnie

    Dziękuję za konkretną odpowiedź. Nie chciałem iść do banku i się zbłaźnić czy zostać wyśmianym przez pracownika banku, ale skoro mam realną szansę dostać te 170tyś to spróbuję.

  9. #6709
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał aygor18 Zobacz post
    Dziękuję za konkretną odpowiedź. Nie chciałem iść do banku i się zbłaźnić czy zostać wyśmianym przez pracownika banku, ale skoro mam realną szansę dostać te 170tyś to spróbuję.
    Możesz popróbować na kalkulatorach zdolności kredytowej na necie ale tam nie ma zbyt wielu opcji które mogą być dla ciebie korzystne

  10. #6710

    Domyślnie

    Mam pewne pytanie związane z ewentualnością podwyższenia kredytu.
    Mam kredyt, ale poszczególne etapy robót, wykonane przez fachowe firmy (a nie przez pana Jasia z sąsiedztwa) kosztują nieco więcej niż zakładane koszty.
    Na większy kredyt nie było zdolności kredytowej, więc ścinaliśmy koszty poszczególnych etapów prac w kosztorysie.
    Załóżmy, że dostaniemy podwyżkę od pracodawcy, to czy możemy się zwrócić do banku o zwiększenie kredytu, a tym, samym "budżetu" na poszczególne etapy?
    Jak banki zapatrują się na takie sytuacje?

  11. #6711

    Domyślnie

    Mi się bardzo przydala ta strona przy wyborze kredytu hipotecznego, dużo cennych informacji
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 16-06-2021 o 13:13

  12. #6712
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Mam pewne pytanie związane z ewentualnością podwyższenia kredytu.
    Indywidualna sprawa każdego banku. Ale jak wystarczy ci zdolności i wystarczy wartości nieruchomości (odpowiedni LTV po dobraniu) to mogą się zgodzić.

    Przemyśl to na spokojnie, kredyt w okolicach zdolności to samobójstwo.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  13. #6713

    Domyślnie

    Hmm... zawsze najlepiej zawdzonić. Oni wstępnie na podstawie wywiadu są w stanie ocenić zdolność.

  14. #6714
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze przypominamy, że Murator również oferuje usługę doradztwa finansowego. Mamy dostęp do ofert obowiązujących na rynku hipotecznym.
    Nie pobieramy opłat od klientów, zgodnie z ustawą o kredytach hipotecznych - taka usługa nie generuje kosztów dla klienta.
    Zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy w całej Polsce. Ponadto zaglądajcie na nasz Facebook.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  15. #6715
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych!!!!
    - Nie wszyscy wiedzą , że można refinansować swój kredyt hipoteczny , a co za tym idzie zmienić warunki cenowe istniejącego kredytu lub nawet dobrać kredytu jeśli wiemy że kwota bieżąca nie starczy na dokończenie budowy.
    Zachęcam do kontaktu - przedstawię możliwości na rynku .
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  16. #6716

    Domyślnie

    Refinansować, czyli pewnie przenieść do innego banku?
    A mnie interesuje, czy w PKO BP można złożyć nowe dokumenty dotyczące wynagrodzenia, na nowo przeliczyć zdolność, ewentualnie zmodyfikować wycenę prac (z uwzględnieniem znacznych podwyżek) i podwyższyć kredyt?

  17. #6717
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Refinansować można przede wszystkim przenosząc do nowego banku - jednakże również można spróbować negocjować nowe warunki w istniejącym banku - jednakże niekoniecznie bank dotychczasowy może się nie zgodzić.
    Jeśli chodzi o zwiększenie kwoty dotychczasowego kredytu również jest taka możliwość - oczywiście możliwość tego działania zależy od kilku parametrów tj zdolność kredytowa, wartość nieruchomości, cel na jaki ma być przeznaczony kredyt.
    Z chęcią pomogę zachęcam do kontaktu.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  18. #6718
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Refinansować można przede wszystkim przenosząc do nowego banku swój kredyt. Klienci często jednocześnie dobierają kwotę i również uzyskują inne warunki cenowe niż dotychczas. jednakże również można spróbować negocjować nowe warunki w istniejącym banku - jednakże niekoniecznie bank dotychczasowy może się nie zgodzić.
    Jeśli chodzi o zwiększenie kwoty dotychczasowego kredytu również jest taka możliwość - oczywiście możliwość tego działania zależy od kilku parametrów tj zdolność kredytowa, wartość nieruchomości, cel na jaki ma być przeznaczony kredyt.
    Z chęcią pomogę zachęcam do kontaktu. Możemy sprawdzić obecne warunki w PKOBP i lub w innych bankach
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  19. #6719

    Domyślnie

    W przybliżeniu sytuacja jest taka.
    Kredyt na podstawie zdolności kredytowej na kwotę 200 000 zł, spłaty przez 25 lat po 1000 zł (wg obecnej stawki %) miesięcznie.
    Czy można orientacyjnie założyć, że podwyższenie wynagrodzenia o ok. 600-700 zł netto powinno spowodować podwyższenie zdolności kredytowej o 100 000 zł i jeśli bank dałby drugi (lub aneksował pierwszy) kredyt. Wówczas spłaty wyniosłyby 1500 zł miesięcznie.
    Zgadza się?

  20. #6720
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Sugerowałabym przejść na korespondencję email ze względu na różne dane które mogą sie pojawić, np dotyczące kredytu.
    Trudno jest rzetelnie oszacować zdolność tylko na podstawie powyższych danych. Każdy bank ma swoje oprocentowanie i inne wymagania. Inaczej też liczy zdolność kredytową. W mailu wyjaśnię co i jak i poproszę choć o minimalne informacje niezbędne do szacowania oferty,
    pozdrawiam
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

Strona 336 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony