dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Pojawia sie rdza

    Witam. Proszę o radę. W listopadzie kładłem tynki gipsowe. W początkowym okresie było mocno wietrzone i dopalane kominkiem. Temperatura w domu w okresie największego mrozu nie spadła do -3/C Po okresie zimowym zauważyłem pojawiającą się rdze na narożnikach. Co robić?????

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    co dawałeś na narożniki ? gips reaguje ze stalą objawia się to właśnie rdzą w tych miejscach

  3. #3

    Domyślnie

    Narożniki metalowe ocynkowane. Takie jak w każdym składzie budowlanym.
    Wszystko z jednej hurtowni( gips ,siatka,narożniki)

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    sądze że to narożniki albo jakieś felerne albo uszkodzone, może skuj jeden w najmniej reprezentacyjnym miejscu i dokładnie zobacz czy jest zardzewiały jak jest to niestety wymiana i pamiętaj gips reaguje ze stalą nie może mieć z nią kontaktu bo będzie wychodzić rdza

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    jeszcze pomyślałem że mogło być tak że świeże mury wywolały korozję narożników bo napewno musiały mieć sporo wilgoci że zardzewiały

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Narozniki pewnie były cięte szlifierką? to na stykach na pewno będzie rdza (przepaliło ocynk) a jeśli w innych miejscach to zrób zdjęcia i reklamuj-bo przy jakiejkolwiek wilgoci będzie wyłaziło zawsze.
    Nie ma to jak najtańsze materiały...
    Powodzenia
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #7

    Domyślnie

    OK Reklamować w hurtowni???? Pewnie się zdecyduje na wymiane. To na jakie?????

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał zi_bi
    OK Reklamować w hurtowni???? Pewnie się zdecyduje na wymiane. To na jakie?????
    Jakie? Tego to nie powiem ja miałem tynki mokre przez jakieś 2 m-ce ,bo góra nieogrzewana i akurat przyszła zima a nie wyszło mi nic nigdzie-sądzę ,że warto pogadac ze sprzedawcą i przekonac go do lepszych(i z reguły droższych)po czym (gwarancujnie?) wymienić na koszt starego producenta.Kiedyś to bym popuścił ale tyeraz po wybudowaniu 1+1/2 domu juz nie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Mały te 1/2 domu to penie sama instalacja wod-kan-CO-gaz

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    eeee. nie brat sie budował ,ale że zbrakło kasiorki to sprzedał stan surowy i kupił mieszkanie (leniwiec taki).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał zi_bi
    OK Reklamować w hurtowni???? Pewnie się zdecyduje na wymiane. To na jakie?????
    Jakie? Weź ze sobą magnes. I kupuj tylko te aluminiowe do których megnes nie będzie się przyczepiał.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Może pomylono narożniki aluminiowe do tynków gipsowych z narożnikami stalowymi do tynków tradycyjnych - cementowo-wapiennych.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Może pomylono narożniki aluminiowe do tynków gipsowych z narożnikami stalowymi do tynków tradycyjnych - cementowo-wapiennych.
    Raczej nie,aluminiowe stosuje sie do regipsów pod gładzie.Stalowe ale ocynkowane do tynków mokrych(grubowarstwowych) moze te kontowniki nie były ocynkowane?Widziałem juz kilka pomieszczeń otynkowanych gipsami najstarsze miało juz 10 lat i nigdy żadnych problemów(kilka plam rdzy w miejscach gdzie ktos wbijał gwozdzie,
    Do Wowki,nie wszystko sprawdzisz magnesem expercie,są nawet gatunki stali do ktorych magnes sie nie "przykleja"

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Z ocynkowanymi to jest problem - jeśli je przetniesz to masz gwarantowane ognisko korozji.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie Rdza na gipsie

    Narozniki rdzewieja, niezaleznie czy ocynkowane (niechlujnie), czy nie - tanio, tanio..
    Tez jest mozliwosc ze fachowcy nie mieli narzedzi z kwasówki, żęlazo zwykłesię "wciera" a potem to wyłazi.

    Musisz to odizolowac. Inaczej stale bedzie wylazic, tez po zwyklym malowaniu i to parokrotnym też.

    Grunt akrylowy , koniecznie ROZPUSZCZALNIKOWY , wodny nic nie da!

    Istnieją też farby do izolowania (np. fa. Caparol) lub takie ca sa do malowania restauracji, na nikotynę, bo ta też przełazi.

    W ostateczności tzw. olejna (rozpuszczalnikowa, alkidowa).

    Malować tylko same plamy, czy "trefne" miejsca + 20 cm szerzej.
    Lepsza farba MATOWA, na blyszczacej gorzej bedzie sie trzymać następna (emulsja ?).

    ES

  16. #16

    Domyślnie Re: Rdza na gipsie

    Wymieniłem na aluminiowe

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jacekkkk
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Kołoszyn
    Posty
    252

    Domyślnie

    i problem z głowy a przede wszystkim z narożnika

  18. #18

    Domyślnie

    Sp5es - czy mógłbyś podać konkretne nazwy preparatów do zaimpregnowania rdzawych śladów na ścianie po tynkowaniu?

  19. #19

    Domyślnie

    A czy nadproze z dwuteownika (sa na nim slady rdzy), obrzucone zaprawa murarska i wykonczone gladzia tez moze byc zrodlem rdzy na gladzi gipsowej? Jesli tak, czy da cos pociagniecie go np. farba typu Hammerite ew. innym podkladem, ktory mozna stosowac bezposrednio na rdze? A moze sa inne sposoby? Nadproze bedzie dopiero zamontowane - a wiec mozna z nim na te chwile zrobic wszystko, zeby uniknac efektu rdzy na scianie.

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli będzie obrzucone zwykłą zaprawą cementowo-wapienną, a na to dopiero gładż gipsowa nic się nie stanie. Nie skoroduje.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony