dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 224 z 224
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    No właśnie, red snake widziałem mate elektryczną, ale to nowe jest. O panelach fotowoltaicznych myślę. Tak bym chciał aby postawić fotowoltaikę i to co naprodukuje do sieci i na grzałkę do podgrzewania wody i również aby można było tym grzać podłogówkę, ale nie te maty sraty, tylko jednak układ z wodą czyli standardową podłogówkę.
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Maty elektryczne były nowe w 2003 roku jak budowałem dom obecnie nie sa ani nowe ani drogie.

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    No właśnie, red snake widziałem mate elektryczną, ale to nowe jest. O panelach fotowoltaicznych myślę. Tak bym chciał aby postawić fotowoltaikę i to co naprodukuje do sieci i na grzałkę do podgrzewania wody i również aby można było tym grzać podłogówkę, ale nie te maty sraty, tylko jednak układ z wodą czyli standardową podłogówkę.
    jakie jest uzasadninie dla ogrzewania wody aby ogrzewać powietrze prądem?? Ukad hydrauliczny jest awaryjny, drogi i ma bardzo dużą bezładność.

    Maty elektryczne są trochę droższe około 800 zł/10m2 ale za to dobrze wysterowalne. można zainstalować kable grzejne jako podłogówke akumulacyjną lub grzejniki konwekcyjne jest to najtańsze rozwiązanie ja tak mam i na prawdę to działa i komfortowo i tanio. Można również zdecydować się na układ mieszany trochę podłogówki trochę konwektorów ewentalni wspomagane klimatyzacja z funkcją grzania . Wszystko to będzie tańsze niż kotłownia

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    ja już w tym momencie mam kotłownie i kominy wyprowadzone z środkami, szkoda by teraz właściwie ich nie używać, na etapie projektowania nie myślałem o ogrzewaniu elektrycznym, chyba że jest jakiś inny pomysł, ja sobie ocieplenie pokończę bo jeszcze pogoda sprzyja i potem podejmę decyzję.

    Pisałem bardziej o podgrzaniu instalacji hydraulicznej podłogowej prądem i podgrzaniu wody, generalnie przecież chyba można, po prostu zamiast mat pozostaje tradycyjna instalacja wodna w podłodze, którą mogę również z pieca zasilić. Przecież podłogówka nie ma łączeń w posadzce, a więc jak się nie uszkodzi rur podczas instalacji to nie ma mowy żeby to nawaliło. Chcę zrobić dwie rozdzielnie. jedną na instalację podłogową a drugą na wodę. Tutaj każdy obwód pójdzie oddzielnie i łączenie rury wodnej będzie jedynie na wyjściu i w rozdzielni, cała rura jest w całości, aby uniknąć właśnie problemów przy łączeniach jak idzie się trójnikami. jedna rozdzielnia na wodę będzie mieć 14 zimna i 9 ciepła, a na podłogowe po 14 punktów. Wszystko zalane wylewką zazbrojoną włóknem szklanym, aby nie dawać tam tradycyjnych prętów.

    Wylanie nie będę kręcił na 240m2 posadzki tylko zamawiam chłopaków z miksokretem, resztę chcę wykonać sam
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 03-11-2019 o 14:41
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    ja już w tym momencie mam kotłownie i kominy wyprowadzone z środkami, szkoda by teraz właściwie ich nie używać, na etapie projektowania nie myślałem o ogrzewaniu elektrycznym, chyba że jest jakiś inny pomysł, ja sobie ocieplenie pokończę bo jeszcze pogoda sprzyja i potem podejmę decyzję.

    Pisałem bardziej o podgrzaniu instalacji hydraulicznej podłogowej prądem i podgrzaniu wody, generalnie przecież chyba można, po prostu zamiast mat pozostaje tradycyjna instalacja wodna w podłodze, którą mogę również z pieca zasilić. Przecież podłogówka nie ma łączeń w posadzce, a więc jak się nie uszkodzi rur podczas instalacji to nie ma mowy żeby to nawaliło. Chcę zrobić dwie rozdzielnie. jedną na instalację podłogową a drugą na wodę. Tutaj każdy obwód pójdzie oddzielnie i łączenie rury wodnej będzie jedynie na wyjściu i w rozdzielni, cała rura jest w całości, aby uniknąć właśnie problemów przy łączeniach jak idzie się trójnikami. jedna rozdzielnia na wodę będzie mieć 14 zimna i 9 ciepła, a na podłogowe po 14 punktów. Wszystko zalane wylewką zazbrojoną włóknem szklanym, aby nie dawać tam tradycyjnych prętów.

    Wylanie nie będę kręcił na 240m2 posadzki tylko zamawiam chłopaków z miksokretem, resztę chcę wykonać sam
    Pomieszczenie przeznaczone na kotłownię można zagodpodarować na spiżarnię garderobę, pralnię lub nawet pokój zalezy od jej wielkości. Natomiast ja bym się zastanowił za ile miecięcy dotrze do mnie całkowity zakaz palenia w piecu i czy po wydaniu dodatkowych piniędzy na piec i wyp kotłowni będzie mi niej żal zmarnowanych piniędzy. Przelicz koszty eksploatacji pieca i np grzejników elektrycznych z uwzględninieniem PV , poza tym pomyśl czy będziesz w stanie palić w piecu dozywotnio Ty lub np żona jak ciebie zabraknie.

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony