dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 33
Pokaż wyniki od 641 do 653 z 653
  1. #641
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
    Realizacji wszystkich planów!
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 31-12-2018 o 15:25

  2. #642

    Domyślnie

    Także wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Ostatnio właśnie się zastanawiałem czy dziennik jeszcze istnieje bo nie masz odnośnika

  3. #643
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękuję za życzenia.... Że ktoś o mnie pamięta....
    Na dzień dzisiejszy dom prawie gotowy do zamieszkania, w środku wymalowany, w wiatrołapie kamień kwarcytowy, w przedpokoju tynk mozaikowy z mikką, właśnie wczoraj zaczął się montaż schodów oraz kuchni..... Łazienki prawie gotowe brakuje luster oraz szafek z umywalkami bo będą robione na wymiar....
    Pompa grzeje choć na razie trochę ciągnie prądu, jeszcze zostało docieplenie podłogi strychu, dokończenie izolacji fundamentów, montaż rekuperatora, i montaż gniazdek i włączników. Po niedzieli montaż drzwi oraz oczyszczalni....
    Jak do stanu deweloperskiego było jeszcze tanio to później trochę poplyneliśmy i w dom weszło sporo kasy.... Ale wyszedł dom który jest oszczędny, sam sobie prąd produkuje, mam nadzieję że będzie nowoczesny i wygodny.
    Gdyby nie brakło trochę kasy to pewnie w grudniu byśmy już mieszkali....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  4. #644
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziennik miał być pamiątką ale również miejscem wymiany doświadczeń i rozwiązań, wiem po PW że sporo osób czytało ale przez 95% postów prowadziłem monolog i nikt nic nie podpowiadał i nic nie doradzał. Więc postanowiłem zakończyć wpisy, mimo iż na forum jestem codziennie. Z drugiej strony etap wykończenia to już prywatna strona każdego z nas i uważam że nie do końca powinno się tym chwalić. Wczoraj pierwszy raz żona miała żal że pokazuje obcym ludziom dom, bo to już dom a nie budowa, a ostatnio często moi klienci lub klienci moich wykonawców wpadają oglądnąć różne rozwiązania, przeważnie pompę ciepła lub panele fotowoltaiczne choć ostatnio to elewacje i tynki wewnętrzne.
    Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje porady lub informacji na temat budowy domu zapraszam na PW, zawszę odpisuje i pomagam jak tylko mogę, wiem iż kilka osób zamówiło pompę Samsunga i kilka osób robiło wyceny fotowoltaiki u Tomka z mojego polecenia. Jak tylko umiem pomóc to pomagam....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  5. #645
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dawno nic nie pisałem, bo przeprowadzka, praca no i dom prawie skończony.
    Właśnie minęło 6 miesięcy od wprowadzenia i mogę wysunąć jakieś tam wnioski.
    Na szczęście popełniłem mało błędów więc mało było problemów podczas rozpoczęcia eksploatacji, na samym końcu chciałem trochę oszczędzić i to co oszedzilem się zemscilo, tani kran będzie nadawał do wymiany, tania umywalka raczej drugiego roku nie wytrzyma.
    Z plusów :
    dom idealny wielkościowo, jedynie co mała to spiżarka pod schodami.
    ogrzewanie pompą ciepła całkowicie bezobslugowa i bezproblematyczne
    produkcja prądu jest lepsza niż instalator obiecywał
    Minusy:
    obilem drzwi drewniane w 2 miejscach i mnie to denerwuje
    wentylacja w lecie to porażka, w zimie jeszcze dobrze nie wiem
    pękła mi 1 ściana na piętrze takie delikatne pęknięcie poziome.
    mogłem jednak posłuchać elektryka i doprowadzić instalacje do kilku kamer
    największy błąd to nie zrobienie podczas budowy kanałów do klimatyzacji kanałowych, teraz zamontowalem splita i jest rewelacyjnie ale to tylko chłodzenie dołu.
    Więcej grzechów nie pamiętam albo nie ma.
    Największym plusem są rachunki, 70 zł za 3 miesiące wody, 24 zł abonament za prąd, 45 zł za śmieci..... To tyle....
    Teraz ogrodzenie, później kostka wokół domu.
    No i jest plan budowy garażu z pustaków ogrodzeniowych z firmy Joniec, w głowie jest plan tylko majstra trzeba znalesc który moje szalone pomysły zrealizuje.....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  6. #646

    Domyślnie

    Czemu narzekasz na rekuperację w lato ?

  7. #647
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Hej, dawno Cię nie było
    Jak lane skosy sprawują się w czasie tych upałów?

  8. #648
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bo nie widzę za co zapłaciłem kupę kasy.... Gorąco, wilgotno, i jeszcze całkowicie bezglosne to nie jest, zobaczymy w zimie... Za to pięknie filtruje powietrze, po 2 miesiącach prefiltr czarne....
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  9. #649
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na forum jestem często, prawie codziennie, nie udzielam się bo większość jest mądrzejsza ode mnie ale jak kilka razy poprosiłem o pomoc to nikt już taki mocny nie był.... Szczatkowo udzielam się w działach pmpa ciepła i panele fotowoltaiczne.
    W sumie tak polubilem budowę domu że mógłbym drugi budować, teraz kilka rzeczy zrobiłbym inaczej co nie znaczy że aktualny dom jest zły.... Ale drugi raz dom byłby inny...
    Skody dobrze izolują ale dużo przeszkleń powoduje że u góry jak w saunie, okna dachowe to zło... Ogromne zło, założę markizy to może zmienię zdanie.
    Na szczęście u góry się tylko śpi, na dole jest całe życie, rodzinne i towarzyskie więc ważne żeby dół był chłodny i jest....
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 02-09-2019 o 21:25
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  10. #650
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Ja nie mam żadnego okna dachowego więc ten problem mnie nie będzie dotyczył. Też się zastanawiam czy WM nie będzie mi w upały ogrzewać powietrza w domu - teraz podczas upałów mam w zasadzie cały dzień okna zamknięte, otwieram tylko w nocy i dzięki temu jest w miarę OK.

  11. #651
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lookatorka

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Skody dobrze izolują ale dużo przeszkleń powoduje że u góry jak w saunie, okna dachowe to zło... Ogromne zło, założę markizy to może zmienię zdanie. Na szczęście u góry się tylko śpi, na dole jest całe życie, rodzinne i towarzyskie więc ważne żeby dół był chłodny i jest....

    Markizy zewnętrzne polecam jak najbardziej, powinny dużo pomóc jeśli góra nagrzewa się głównie od okien. U mnie po założeniu markiz zewnętrznych na okna dachowe po całym upalnym dniu różnica temperatur między dołem a górą to ok 1-2 stopni.

  12. #652
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Zawsze mozna wylaczyc reku w ciagu dnia. Bedzie tak jak przy grawitacyjnej ktora w lecie nie dziala

  13. #653

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Oczywiście jeśli ktoś potrzebuje porady lub informacji na temat budowy domu zapraszam na PW, zawszę odpisuje i pomagam jak tylko mogę, wiem iż kilka osób zamówiło pompę Samsunga i kilka osób robiło wyceny fotowoltaiki u Tomka z mojego polecenia. Jak tylko umiem pomóc to pomagam....
    Właśnie oczekuje na namiary do Tomka w tej sprawie.
    myślenie jest przyszłością

Strona 33 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony