dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 108
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie dom w lesie- miał zintegrować się z naturą

    Witam wszystkich

    Nie wiem czy to dobre miejsce żeby założyć swój wątek. Nie mam jeszcze wnętrz do pokazania ale dużo rozważań na temat tego co bym chciała, tego co mogę chcieć itd.
    Mam swój wątek w dziennikach budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-z-natur%C4%85

    - ale myślę,że dla rozważań wnętrzarskich - w moim przypadku-przyda się drugi

    Na początek etap w którym jestem:











    rzut:


  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Wstępne założenia na to wnętrze- miało być prosto i blisko naturalnych materiałów, drewno, kamień, beton... No właśnie ten ostatni popsuł mi całą koncepcję.
    Na wstępie planowaliśmy podłogi z betonu zacieranego. Niestety wykonawca olał na na całej linii ( cenowo był dla nas dostępny) a na "profesjonalistów" nas niestety nie stać.
    Poniżej kilka inspiracji jak to sobie wstępnie wyobrażałam:







    Na tą chwilę podłoga w całym domy jest czymś co mi spokoju nie daje. Rozważam płytki i panele.... Ale jakie?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Piękna działka są i płytki i panele imitujące beton- wielkoformatowe gresy na przykład. Także winylowe płytki mają takie wzory. A jak cenowo wypadłaby żywica w porównaniu z Waszym nie-wykonawcą betonu? Generalnie pytanie, czego oprócz wyglądu oczekujecie od podłogi.
    Cudne inspiracje i widać że masz przestrzeń, żeby je wykorzystać maksymalnie:Yes:
    Będę śledzić

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Wiwik- witam , cieszę się,że będziesz zaglądać -licze na jakieś uwagi

    Żywica wychodzi coś koło 200zł/m2 (w takiej wersji podstawowej, nie wiem czy nie trzeba jej później jakoś impregnować).
    Nie znam tego metariału-obawiam się,że jest zbyt delikatny? Tak czy inaczej-cenowo to też za wysoka półka.
    Cały czas myślę nad płytkami , płytkami i panelami. Betonowa podłoga załatwiała temat zarówno estetyki jak i funkcjonalności.
    W przypadku płytek obawiam się podłogi w kwadraty. Boję się trochę efektu powierzchni poprzecinanej fugami (jeśli nie za dobrze będzie dobrana).
    Płytki są identyczne i trochę boję się tej powtarzalności.... Choć z drugiej strony najbliżej im do betonu... aczkolwiek to jednak byłaby "imitacja".....
    Muszę chyba pooglądać na żywo , bo jak na razie opieram się na wizualkach z netu.
    panele...
    W sumie to jeszcze tylko one mi zostały. Aczkolwiek tu obawiam się o ich użytkowanie. Dom jest prawie w lesie...latem nie wydaje mi się,żeby wszyscy zdejmowali
    buty, a mam nadzieję,że latem ten dom będzie pełny gości z dziećmi

    Na tą chwilę "przerabiam" podłogę w panelach i płytkach,
    Dość długo broniłam się przed heksagonami, ale ostatecznie chyba -przez ich możliwą nieregularność w połączeniu z panelem- zdecyduje się na nie.
    Znalazłam całkiem fajne heksagony w rozmiarach od 20 do 60cm. Czekam na próbki...zobaczymy....

    Zrobiłam sobie kilka wizualek z taką podłogą....










    Tu też wyraźnie widać słaby punk tego domu-schody. Nie chcieliśmy generować dodatkowego miejsca na schody i w efekcie wchodząc
    do części dziennej , będzie przechodzić się pod nimi...



    Schody to też oddzielny temat...Szukam wykonawcy no i modelu- choć taki jak na wizualce jest mi najbliższy....

    Wrzucam jeszcze kilka inspiracji podłogowych i duże heksagony na których próbki czekam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5298ed3c18b37e17243ef5bba488b0b9.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	32,3 KB
ID:	372027   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c20dfc6bee22b392670176b02fe9b1e8.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	84,4 KB
ID:	372028   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4eef8f3f60059095403ee65d8f937f53.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	372029  

  5. #5

    Domyślnie

    Zdradź proszę skąd heksagony. Przymierzam się do nich w łazience. Mojemu T podobają się takie duże jak na ostatnim zdjęciu.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Są i prostokątne płytki a jak dobrze rektyfikowane, to fugi cieniutkie i podłoga pokawalkowana nie będzie. Zresztą są wielkie rozmiary płytek, bok 90cm albo i więcej.
    Płytki identyczne wcale nie są ok, będzie się na tak dużej powierzchni powtarzać, ale niekoniecznie obok siebie
    Heksagony super wyglądają, ale jeśli mają Cię skazać na panele, to nie jestem przekonana dobre panele też sporo kosztują
    Schody z wizki fajnie pasują

  7. #7

    Domyślnie

    Niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi, jeśli źle mówię, ale paneli w taki sposób z płytkami nie połączysz to jest podłoga pływająca i potrzebuje dylatacji. Tylko deskę klejoną tak połączysz.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Hej. Podglądam co jakiś czas a ponieważ wnętrza planujesz w podobnym tonie jak u nas to mogę podpowiedzieć że kierunek jak najbardziej słuszny ale nie potrzebnie boisz się np. o żywicę. U nas sprawdza się bardzo dobrze. Faktycznie nieco się rysuje ale są to mikro rysy których usunięcie, jeśli komuś przeszkadzają, wykonuje się poprzez polerowanie albo odświeżenie warstwy matującej (w przypadku poliuretanu jak u nas). Na początku chodziliśmy jak z jajkiem żeby nie wejść czasem w butach, żeby coś nie spadło.... Teraz zdarza mi się nawet wejść w obłoconych gumiakach jak wracam z psami ze spaceru. A propos... Psy robią dopiero masakrę z podłogą i nic się nie dzieje. Płaciliśmy 275 zł/m2 Peran Comfort FlowCrete. Jeśli szukasz kogoś sprawdzonego od betonu zacieranego- zapytaj forumową mwie. z tego co pamiętam jest zadowolona.

    PS. Zapomniałem dodać że panele będą wyglądać kiepsko....pomyśl moze nad jakimś ciekawym rozwiązaniem, np. połączenie deski z cegłą klinkierową na podłodze. Nam takie rozwiązanie chodzi po głowie w następnym domu. deska koniecznie postarzana lub wręcz stara oryginalnie..
    Ostatnio edytowane przez M.A.G. ; 04-11-2016 o 18:56
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    MAG - wy już myślicie o nowym domu?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Cytat Napisał aduska Zobacz post
    Niech mnie ktoś z błędu wyprowadzi, jeśli źle mówię, ale paneli w taki sposób z płytkami nie połączysz to jest podłoga pływająca i potrzebuje dylatacji. Tylko deskę klejoną tak połączysz.

    chyba faktycznie masz rację. To może heksagony plus inne płytki?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    MAG - wy już myślicie o nowym domu?
    ha ha jakby się jutro pojawił klient na EcoHouse to w poniedziałek rozpoczynam budowę nowego, całkiem innego....
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewedela Zobacz post
    Zdradź proszę skąd heksagony. Przymierzam się do nich w łazience. Mojemu T podobają się takie duże jak na ostatnim zdjęciu.
    to te:
    http://risco.com.pl/plytki-heksagonalne-2/
    Z tego co mi napisali w mailu, to docinają te heksagony z płytek wiodącej polskiej firmy (jakiej nie wiem ) Na allegro też sprzedają.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiwik Zobacz post
    chyba faktycznie masz rację. To może heksagony plus inne płytki?
    Panel z płytką łączy się na korek. Nie wiem jak się to użytkuje, na ile jest wytrzymałe, bo nie miałam,,, ale tak można łączyć.
    Inna sprawa to już kwestia tych "zygzaków" przy heksach... trochę "rzeźbienia" to wymaga.....

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Wiwik - tak, są takie płytki, ale najtańsze z rozmiarów koło 90x90cm znalazłam za 200zł. To za dużo niestety....
    Ale zaczęłam szukać....

    M.A.G -podziwiałam Wasze wnętrza.... U Was świetnie wygląda taka podłoga...dla mnie jednak jest ciut za "grzeczna"....
    No i cena też jednak za wysoka...
    Nie ukrywam,że gdyby nie kwestia kosztów, można by całkiem fajnie poszaleć....

    Dzięki za wasze uwagi...

    Chyba sprowadziłyście mnie na właściwie tory i znów przypominam sobie o jaki klimat mi chodziło.


    Pomysł z panelami odkładam na półkę i chyba zacznę szukać płytki na podłogę....
    Trafiłam na coś dziś.... nie wiem jak wygląda na żywo- aż się boję weryfikacji...ale na tą chwilę coś mi zaczyna się "rodzić"...
    To trakt z paradyża -75x75 ... Jest taka "zjechana"...kojarzy mi się trochę z kamienną posadzką...może w tą stronę pójdę?
    Może zamiast "udawanego betonu" zrobić "udawany kamień" ? W tym przypadku fugi i powtarzalność wydają się naturalne...

    Zrobiłam sobie poglądowe wizualki i.... szukam salonu z tymi płytkami...muszę je wymacać....





    Gdzieś tam pojawiły mi się takie obrazy jak na inspiracjach....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trakt_design.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	372091   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trakt-www-2-min.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	372092   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trakt-www-1-min.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	372093   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0255e1a775cd890190f1bae3f3e87986.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	72,1 KB
ID:	372094   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6991316c3c0f97c454e21c6f4bec65be.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	372095  


  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak dla mnie to te rozjaśnienia na brzegach bardzo podkreślają podział na poszczególne płytki.
    Wy macie ogrzewanie podłogowe? Bo jak tak, to zalecane i tak są fugi, nawet w gresie rektyfikowanym.

    Macie spory budżet, może płytki z prawdziwego kamienia, antracytowego łupka?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 04-11-2016 o 23:50

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Elfir- tak będzie podłogówka...
    Myślisz,że można znaleźć płytki kamienne do mniej więcej stu paru złotych za metr? (bo taki pułap ustaliliśmy na podłogę)
    A jak z impregnacją kamienia?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Dzisiaj udało nam się "wymacać" płytki.
    Stawiamy na polskie firmy ze względu na ceny no i jakość która jest całkiem fajna....

    To nasze typy... weryfikacja nastąpi kiedy zawieziemy próbki na budowę...

    Jak dla mnie wybór jest pomiędzy geo ceramika metropolis a scratch paradyża....
    Jak wiadomo inaczej w necie, inaczej na zdjęciu inaczej na żywo......
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	geo ceramica metropolis.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	372422   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	METROPOLIS GREY 80X80.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	103,9 KB
ID:	372423   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scratch_grys_elandabiano_haselbeige_łazienka.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	372424   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	scratch negrop.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	372425   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SCRATCH-NERO-GRES-SZKL.-REKT.-MAT.-75X75-G1-600x600.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	372426  


  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    reszta,,,,,
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montego c.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	372427   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montego_grafit_zbli_enie(1).jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	372428   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tassero gr.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	63,0 KB
ID:	372429   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tassero-grafit-detal.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	372430  

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    fajne ja bym chyba wybrała te jaśniejsze (bo chyba te paradyżowe są jaśniejsze?)
    może też spróbuj poszukać, czy tu na forum albo w sieci ogólnie nie ma opinii o tych płytkach - w szczególności : czy równe

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Elfir- tak będzie podłogówka...
    Myślisz,że można znaleźć płytki kamienne do mniej więcej stu paru złotych za metr? (bo taki pułap ustaliliśmy na podłogę)
    A jak z impregnacją kamienia?
    łupek 30x60 kosztuje 150 zł. tego sie nie impregnuje.
    Impregnuje się gatunki nasiąkliwe, jak np. marmur, trawertyn.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony